Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra  (Przeczytany 71559 razy)

Offline Matius22

  • Wiadomości: 464
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #375 dnia: 19 Luty 2023, 15:24:09 »
@kawazkolby86 a przypadkiem gs3 nie jest tez pozbawiony zbiornika na wodę?
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #376 dnia: 19 Luty 2023, 15:24:13 »
To ewidentnie plus dla Ciebie :)a osoby które nie maja możliwości lub nie chcą podłączyć urządzenia do wody są pozbawione możliwości zakupu tegoż urządzenia ,dla kogoś Doplata do zbiornika  może nie być problemem ale brak zbiornika i co za tym idzie brak możliwości zakupu urządzenia już jest.Uczciwe rozwiązanie jak słusznie zauważył @pj.w  to oferowanie tańszej wersji bez zbiornika i droższej ze zbiornikiem jak robi Londinum natomiast nijak nie mogę się dopatrzyć plusów oferowania tylko jednej wersji bez ale może jestem dziwny :):):).

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #377 dnia: 19 Luty 2023, 15:27:10 »
ale dlaczegóż nie mielibyśmy pójść za Skansenem?

Ale my idziemy za @skansen -em 😉. Chlopak jest w porządku, zawsze jak tylko może służy pomocą. Nawet jak czasem myślimy nieco inaczej to wymienimy swoje zdania i każdy wyciąga wnioski.


"LM ma zaworki na dole bojlerów"

Te zawory wcale nie są tak na samym dole , trzeba odkręcić zawór i przechylić  solidnie ekspres żeby cała woda wyleciała. Jest to niewątpliwie bardzo duży plus ekspresów LaMarzocco. Nie wiem tylko jak najnowsza Micra, ale podobno nie ma zaworów serisowych , bojler tam jest ustawiony pionowo.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2023, 15:43:35 wysłana przez PiotrekBM »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #378 dnia: 19 Luty 2023, 15:27:20 »
GS3 posiada oczywiście zbiornik na wodę .

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #379 dnia: 19 Luty 2023, 15:28:44 »
To kwintesencja forum ze można spojrzeć na pewne zagadnienia z perspektywy innego użytkownika :)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 802
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #380 dnia: 19 Luty 2023, 15:29:53 »


E no bez przesady z tymi utrudnieniami - przy budowie domu to jest żaden problem.

Ale może to kwestia podejścia. Ja zaliczam się do osób które widzą rozwiązania. Niektórzy wolą widzieć problemy...

Za cholerę nie mogę sobie wyobrazić jak np. bezpiecznie, w domu wyfrezować w 3.5 m granitowym blacie dziurę na rurki?
Będę wdzięczny jak mnie oświecisz w tej kwestii
Ciekawe ilu klientów znalazłyby domowe ekspresy automatyczne gdyby nie miały zasobnika ?







skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #381 dnia: 19 Luty 2023, 15:33:39 »


E no bez przesady z tymi utrudnieniami - przy budowie domu to jest żaden problem.

Ale może to kwestia podejścia. Ja zaliczam się do osób które widzą rozwiązania. Niektórzy wolą widzieć problemy...

Za cholerę nie mogę sobie wyobrazić jak np. bezpiecznie, w domu wyfrezować w 3.5 m granitowym blacie dziurę na rurki?
Nie jestem kamieniarzem :) Moi rodzice mieli podobną sytuację - w zabudowie, pod granitowym blatem pracowała pralka (czy też pralko-suszarka) której szkodził brak wentylacji. Przyszedł kamieniarz który robił te blaty i wywiercił trzy otwory w granicie...

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #382 dnia: 19 Luty 2023, 15:38:03 »
DC Studio ma zbiornik. Mina nie ma zbiornika...
Tak ale są to inne maszyny które więcej dzieli niż brak zbiornika, a szkoda, bo chętnie bym dopłacił za zbiornik jeżeli była by taka możliwość  w DC mina, Mam wrażenie czytając opinie że DC jest lepsza od GS 3 mp, wyłączając zbiornik ( który GS 3 av/mp , posiada)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #383 dnia: 19 Luty 2023, 15:41:19 »
DC Studio ma zbiornik. Mina nie ma zbiornika...
Tak ale są to inne maszyny które więcej dzieli niż brak zbiornika, a szkoda, bo chętnie bym dopłacił za zbiornik jeżeli była by taka możliwość  w DC mina, Mam wrażenie czytając opinie że DC jest lepsza od GS 3
No i przez zbiornik Dalla Corte straciło jednego kupca 🫤
》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #384 dnia: 19 Luty 2023, 15:42:00 »
@kawazkolby86 a przypadkiem gs3 nie jest tez pozbawiony zbiornika na wodę?

Nie gs3 ma zbiornik na wodę , wiekszy niż Linea Mini. Tylko w LM latwo się dostac do tego zbiornika ( bo tackę łatwo sie demontuje,  jest na magnesach ) w GS3 ciężej sie usuwa tackę ociekową.

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #385 dnia: 19 Luty 2023, 15:47:36 »
🫤
Powód prozaiczny, w wynajmowanym apartamencie nie będę robił otworów w blacie:P kto wie może przy następnej  rozbudowie gamy Dc lub liftingu zadbają o ten drobny element o ile ma on wieksze znaczenie niz utrata jednego klienta. :P

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 802
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #386 dnia: 19 Luty 2023, 15:48:22 »



Nie jestem kamieniarzem :) Moi rodzice mieli podobną sytuację - w zabudowie, pod granitowym blatem pracowała pralka (czy też pralko-suszarka) której szkodził brak wentylacji. Przyszedł kamieniarz który robił te blaty i wywiercił trzy otwory w granicie...

Problem z tym, że mój przyjechał z daleka, a "miejscowi" kamienierze nie chcą tego zlecenia, chyba, że dostarczę im blat, a to samo w sobie jest nierealne. I tak z małego problemu robi się duży





Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #387 dnia: 19 Luty 2023, 15:49:25 »
DC Studio ma zbiornik. Mina nie ma zbiornika...
Tak ale są to inne maszyny które więcej dzieli niż brak zbiornika, a szkoda, bo chętnie bym dopłacił za zbiornik jeżeli była by taka możliwość  w DC mina, Mam wrażenie czytając opinie że DC jest lepsza od GS 3 mp, wyłączając zbiornik ( który GS 3 av/mp , posiada)

Czy jest lepsza? Zależy czego oczekujesz.
Jest na pewno inna. No i dzieli je 11 lat kiedy po raz pierwszy zostały pokazane światu w wersji do producji. ( 2007 a 2018 r).
Przy takich cenach ( jeden i drugi ekspres kosztuje ponad 30 tys )to  MUSISZ !!! jechac do showroomu i sam  popróbować,  ocenic czy ta maszyna do espresso Tobie jako przyszłemu wlascicielowi pasuje / odpowiada czy nie . Nie kupuj takiego ekspresu w ciemno!!! Do tej dwójki dorzuć jeszcze  VA Eagle One Prima. Jescze nowsza maszyna niz DC Mina .

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #388 dnia: 19 Luty 2023, 15:53:27 »
Powód prozaiczny, w wynajmowanym apartamencie nie będę robił otworów w blacie:P
Do Mina możesz kupić jakiś dodatkowy stolik/blat (np. polecany swego czasu przez @GostRado) a ekspres podłaczyć do wody za pomocą pompki FloJet. Wtedy butla z wodą bedzie pod blatem...

Ewentualnie można próbować bez pompki, bezpośrednio "z butli". Nie wiem czy w Mina numer "bez pompki" przejdzie, ale z niektórymi ekspresami się udaje...

Problem z tym, że mój przyjechał z daleka, a "miejscowi" kamienierze nie chcą tego zlecenia, chyba, że dostarczę im blat, a to samo w sobie jest nierealne. I tak z małego problemu robi się duży
Teraz zastój w branży i większość fachowców zrobiła się mniej wybredna. Terminy, przynajmniej w Krakowie też jakoś magicznie skróciły się np. z 6 tygodni na 3 dni :) Nic tylko remontować i urządzać  8)
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2023, 15:57:58 wysłana przez skansen »

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #389 dnia: 19 Luty 2023, 16:30:38 »
Zależy czego oczekujesz.
Jest na pewno inna. No i dzieli je 11 lat kiedy po raz pierwszy zostały pokazane światu w wersji do producji. ( 2007 a 2018 r).
Przy takich cenach ( jeden i drugi ekspres kosztuje ponad 30 tys )to  MUSISZ !!! jechac do showroomu
Czego oczekuje: niezawodności , trwałości , stabilności  temperatury, kontroli manualnej ciśnienia i przepływu z manometrem, wcześniej wspomnianego zbiornika z wodą :p budżet do 40 k , dość proste wymagania,

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi