Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra  (Przeczytany 71722 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #360 dnia: 19 Luty 2023, 13:17:49 »
powstaje pustka. Ale może to się komuś podobać w myśl zasady "kochanego ciała nigdy za wiele" 

Pustka? Przecież wiesz , że w ciele typu " kochanego ciała nigdy za wiele" nie ma żadnej pustki. Tam wszystko jest skrzętnie wypełnione ... tłuszczem.😜

ps. W LM wolna przestrzeń po zbiorniku pozwala łatwo i wygodnie podłączyć ekspres do wodociągu , bez zbędnego wyginania i  dziwnego przeprowadzania rurek , bo  pół kostrukcji ekspresu jest mocno upakowan a druga połowa ekspresu ma wolną przestrzeń bo siedzi w niej pusty zbiornik. Dla przykladu bardzo fajny ekspres VA Prima One ,  w 2/3  jest ciasno uopakowany , a 1/3 pozostaje wolna z pustym zbiornikiem jak masz podlączenie do wody . O to mi głownie chodzi. La Marzocco ma normalne rozlokowanie wszystkich elementów , bo zbiornik zajmuje miejsce z dołu ekspresu, wyjmujesz go i podłaczasz do sieci wodociągowej . I po sprawie. Zbiornik na wode  niczemu tu nie przeszkodzi, bo do usuniesz a ekspres wyglada wtedy tak jakby go nigdy nie posiadał. 

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #361 dnia: 19 Luty 2023, 13:26:24 »
Zbiornik na dole ma tez Decent :)to bardzo dobre rozwiązanie , @skansen widzi tylko rozwiązanie i nie widzi problemów , ja widzę problemy i potencjalne rozwiązania i wybieram opcje optymalna tylko żeby ja wybrać muszę mieć wybór bo to co optymalne dla jednej osoby nie będzie optymalne dla innej .Wiec brak zbiornika uważam za brak pozostawienia  mi wolnego wyboru co nie  jest dla mnie do końca komfortowe i tyle.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #362 dnia: 19 Luty 2023, 13:59:05 »
Wiec brak zbiornika uważam za brak pozostawienia  mi wolnego wyboru co nie  jest dla mnie do końca komfortowe i tyle.
Masz prawo do własnego zdania, ale dlaczegóż nie mielibyśmy pójść za Skansenem? Korzystanie ze zbiornika na wodę i z tacki na wodę jest po prostu upierdliwe i dalekie od przyjemności. Bardzo cenię sobie możliwość stałego przyłączenia maszyny do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Oczywiście bywają sytuacje, że bez rezerwuaru wody nic nie zrobimy. Wystarczy kilka minut pracy, seria kaw i zbiornik pusty...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #363 dnia: 19 Luty 2023, 14:06:01 »
ja widzę problemy i potencjalne rozwiązania i wybieram opcje optymalna tylko żeby ja wybrać muszę mieć wybór bo to co optymalne dla jednej osoby nie będzie optymalne dla innej .Wiec brak zbiornika uważam za brak pozostawienia  mi wolnego wyboru co nie  jest dla mnie do końca komfortowe i tyle.
👍
U mnie stare rury wymieniają i nawet już nie ostrzegają, że zaraz syf będzie leciał, więc takiej "wody" to nawet po filtracji w kawie, herbacie czy zupie nie chciałbym stosować, więc dla mnie wewnętrzny zbiornik jest kluczowy.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2023, 14:08:25 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #364 dnia: 19 Luty 2023, 14:12:41 »
Eee tam. LM ma zaworki na dole bojlerów, więc łatwo się eliminuje wodę z całego układu hydraulicznego.

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2025
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #365 dnia: 19 Luty 2023, 14:20:05 »
U mnie to nawet bardzo ważne było to jak umiejscowiony jest ten zbiornik jaki dostęp do niego.
Ale co ja jako amator mogę o tym wiedzieć a tym bardziej pisać z zawodowcami.

Jedno za to wiem każdemu według jego potrzeb a namawianie żeby zrobić tak a tak bo ja tak mam i szwagier też uważam delikatnie ujmując za nieeleganckie

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #366 dnia: 19 Luty 2023, 14:29:45 »
Dokładnie , każdy ma inne priorytety.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #367 dnia: 19 Luty 2023, 14:40:25 »
Również producent ma jakieś powody do takiego a nie innego rozwiązania, konceptu itp. Nie gardzę zbiornikami w obudowie ekspresu ale jednak wolę maszyny z mniejszą ilością potencjalnych kłopotów.

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2025
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #368 dnia: 19 Luty 2023, 14:53:00 »
Również producent ma jakieś powody do takiego a nie innego rozwiązania, konceptu itp.

Dokładnie to tak jak z tym że jeden lubi blondynki a drugi szatynki.
Ale namawianie do tego by oglądać się tylko za blondynką bo ja i szwagier tak robimy powinno być karalne :lol2:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #369 dnia: 19 Luty 2023, 14:56:04 »
Ale chyba nikt tutaj tak ostro nie namawia a jedynie wskazuje na pewne plusy takiego czy innego rozwiązania.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #370 dnia: 19 Luty 2023, 15:00:05 »
Trudno dostrzec plusy jeśli zbiornika jest brak ?(to ewidentnie minus ) :)natomiast majac zbiornik masz wybór czy podłączysz sobie do kanalizacji czy nie , dyskusja zapoczątkowała teza ze brak zbiornika w DC Mina jest celowo zastosowany przez producenta żeby klientów posegregować na świadomych profesjonalistów którzy wiedza ze to jedyna słuszna opcja i nieświadomych amatorów którzy chcieli  by mieć zbiornik ale jako dyletanci nie maja pojęcia co jest dla nich dobre :).

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2025
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #371 dnia: 19 Luty 2023, 15:01:31 »
Namawia namawia i w wielu przypadkach to sugeruje.
Wiesz ja jako nowy tutaj inaczej na to patrzę i chcąc się czegoś nauczyć czytam uważnie to co stary wyjadacz tylko przegląda :taktak:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #372 dnia: 19 Luty 2023, 15:02:35 »
Trudno dostrzec plusy jeśli zbiornika jest brak ?(to ewidentnie minus ) :
To ewidentnie plus :) I to nawet nie jeden:
Brak zbiornika oznacza, że nieużywany zbiornik nie zajmuje niepotrzebnie miejsca w ekspresie. Ekspres może być dzięki temu mniejszy.
Kupujący ekspres (a chcący go podłączyć do wody) nie musi ponosić kosztów niepotrzebnego zbiornika.
Tacka odciekowa może być mniejsza, nie musi się w niej nic zbierać.

dyskusja zapoczątkowała teza ze brak zbiornika w DC Mina jest celowo zastosowany przez producenta żeby klientów posegregować na świadomych profesjonalistów którzy wiedza ze to jedyna słuszna opcja i nieświadomych amatorów którzy chcieli  by mieć zbiornik ale jako dyletanci nie maja pojęcia co jest dla nich dobre .
Nic takiego nie zostało tutaj napisane.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2023, 15:14:29 wysłana przez skansen »

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #373 dnia: 19 Luty 2023, 15:18:11 »
Brak zbiornika może nie jednego z nowych kupujących zaskoczyć, 99% maszyn domowych ma zbiorniki, a producent DC na stronie nie informuje w sposób czytelny o braku zbiornika wody. O tym że nie ma dowiedziałem się od was a rozpatrywałem zakup DC, teraz mi przeszło..

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #374 dnia: 19 Luty 2023, 15:23:15 »
DC Studio ma zbiornik. Mina nie ma zbiornika...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi