Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra  (Przeczytany 69817 razy)

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #345 dnia: 18 Luty 2023, 11:23:22 »
Uwielbiam was, kiedy wymieniacie się argumentami, dziękuję :) dzieki temu mozna duzo się nauczyć, na jakie aspekty zwrócić uwagę itd... Pozdrawiam

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #346 dnia: 18 Luty 2023, 12:33:04 »
jedyny minus Miny to brak zbiornika na wodę.
Dla mnie to plus. Przy podłączeniu do wody zbiornik nie zajmuje niepotrzebnie miejsca...
Widząc Minę od razu wiadomo, że kupił ją ktoś poważnie zainteresowany kawą a nie ktoś kto chciał kupić po prostu najdroższy ekspres...
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2023, 12:41:30 wysłana przez skansen »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #347 dnia: 18 Luty 2023, 21:57:37 »
Nie zawsze jest możliwość podpięcia pod wodę wiec zbiornik byłby wskazany (jakikolwiek)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 800
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #348 dnia: 18 Luty 2023, 22:44:29 »
Też tak myślę, przecież to ekspres domowy, a nie gastro - zbiornik powinien być. Poza tym podpięcie pod wodę, to jedno, a jej filtacja to drugie zagadnienie do ogarnięcia. No i jak już ciągniemy wodę, to warto dorzucić odpływ - ze zwykłego zalania wodą z dzbanka, robi się niezła robótka. I nie wspominam już np. o frezowaniu otworu w kamiennym blacie


« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2023, 22:48:23 wysłana przez fill »

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #349 dnia: 18 Luty 2023, 23:00:38 »
Jeśli komuś naprawdę zależy na tym ekspresie to ogarnie sobie podłączenie do wody. Nawet w kamiennym blacie da się zrobić otwór.
Tutaj wielki plus dla twórców Miny, że rezygnują z klientów którzy nie są gotowi podjąć takiego niewielkiego wysiłku jak ogarnięcie podłączenia do wody (i kanalizacji)...
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2023, 23:10:29 wysłana przez skansen »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #350 dnia: 19 Luty 2023, 00:43:36 »
Wybacz ale to bzdury:)stwierdzenie ze jeśli komuś bardzo zależy na ekspresie to wywierci dziurę w kamiennym blacie albo przebije się do sąsiada lub sprzeda mieszkanie i kupi inne byle podłączyć Ekspres nie mieści się  w kategoriach normalności , brak zbiornika w Minie jak mi i to kiedyś tłumaczył  producent wynika z technologi związanej z zaawansowanym profilowaniem a nie z celowej polityki majacej  wykluczyć klientów którzy nie są gotowi poświecić swoich blatów, kuchni i mieszkań celem zakupu DC Mina :):):

Offline Matius22

  • Wiadomości: 459
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #351 dnia: 19 Luty 2023, 01:15:29 »
@rollo45 serio wystarczy chcieć i da się podłączyć… ja na przykład nie miałem możliwości podłączenia do kanalizacji (bo jest daleko z 5-7m) jednak udało mi się rozwiązać to w inny sposób - bańka 20l, wszystko spływa tam i nic nie śmierdzi.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 800
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #352 dnia: 19 Luty 2023, 08:07:38 »


@rollo45 serio wystarczy chcieć i da się podłączyć… ja na przykład nie miałem możliwości podłączenia do kanalizacji (bo jest daleko z 5-7m) jednak udało mi się rozwiązać to w inny sposób - bańka 20l, wszystko spływa tam i nic nie śmierdzi.

No tak, ale to wariant całkowicie nieprofesjonalny. W moim wypadku np. - trzymam 4 kosze na śmieci pod zlewozmywakiem na odpady segregowane i dołożenie tam 20 litrowej butli jest kompletnie niewykonalne, bo szafka jest jednodrzwiowa. Naturalnie mógłbym "przerobić" inną szafkę kosztem jej funkcjonalności, ale to się robi chore - przecież to tylko ekspres do kawy.
Chociaż mam w ekspresie i podłączenie wody i odpływ to z nich nie korzystam, bo mam alternatywę wyboru zasilania ze zbiornika.
Czy nie lepiej mieć wybór niż go nie mieć?
W moim DB tacka ociekowa zapełnia się bardzo wolno, a zbiornik na wodę uzupełniam co dwa dni, więc problem zasilania i ścieków  jest czysto  hipotetyczny. Poza tym sprzątanie pod i wokół ekspresu z resztek mielonej kawy, które zawsze tam będą jest dużo prostsze niż ekspresu zakotwiczonego na 2 rurach





Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #353 dnia: 19 Luty 2023, 08:59:26 »
Czy nie lepiej mieć wybór niż go nie mieć?

Oczywiście , że lepiej  jest mieć wybór.  Ekspresy 2-3 grupowe nie są  (raczej ) kupowane do domu. Zrozumiałe, że zbiornika na wodę  w nich nie znajdziemy.
Ale przy ekspresach jednogrupowych oczekiwania sa różne.
W takim LaMarzocco 1 gr. Leva,  1 gr Strada,  GS3 , Linea Mini , (nie wiem ale w Micra pewnie jest podobnie ) w przypadku wybrania podłączenia do wodociągu , odłączasz zbiornik wody  z przewodem doprowadzającym i wyjmujesz go calkiem. Zbiornik znajduje się na spodzie ekspresu (takie rozwiązanie ma  chyba tylko LaMarzocco ).
Po wyjęciu zbiornika robi sie automatycznie miejsce na rurki słuzące do doprowadzenia i odprowadzenia wody z ekspresu. Reszta ekspresu jest taka samo skonstuowana jak w ekspresach LaMarzocco bez zbiornika na wodę. Więc jak się pomyli i właściwie skokstruuje ekspres to jednak można.
Producenci , którzy stosują zbiorniki na wodę  wyjmowane  od góry tego widocznie nie wzięli pod uwagę. Ekspres masz wtedy podłaczony do wodociągu , zbiornik możesz wyjąć  ale miejsce po zbiorniku pozostaje niewykorzystane , a reszta ekspresu jest ciasno upakowana.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2023, 10:07:51 wysłana przez PiotrekBM »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3462
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #354 dnia: 19 Luty 2023, 10:08:33 »
brak zbiornika w Minie jak mi i to kiedyś tłumaczył  producent wynika z technologi związanej z zaawansowanym profilowaniem
To się nie trzyma kupy, bo zbiornik plus pompa dawałoby możliwość łatwiejszej kontroli z poziomu ekspresu ciśnienia na wejściu. A dalej można robić to samo co teraz przy wodzie z sieci.


Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #355 dnia: 19 Luty 2023, 10:11:38 »
Ja nie mówię czy się trzyma czy nie :):), tak tłumaczyli moje zapytanie (w zasadzie brak zbiornika zdecydował o nie zakupieniu Miny),Decent ma zaawansowane profilowanie i ma zbiornik (ale nie ma bojlerów):):).

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #356 dnia: 19 Luty 2023, 10:17:09 »
Wybacz ale to bzdury:)stwierdzenie ze jeśli komuś bardzo zależy na ekspresie to wywierci dziurę w kamiennym blacie albo przebije się do sąsiada lub sprzeda mieszkanie i kupi inne byle podłączyć Ekspres nie mieści się  w kategoriach normalności
Przecież nie pisałem o przebijaniu się do sąsiada ani zmianie mieszkania. Skoro zapewniamy podłączenie do wody dla zmywarki, pralki czy coraz częściej lodówki to dlaczego ekspres ma mieć starą, zastaną wodę ze zbiornika? Przewiercenie kamiennego blatu to nie jest wysoka cena za dobre espresso. Sam mam nie tani blat, na szczęście miałem otwór. Ale jakbym musiał wiercić to nie zastanawiałbym się nad tym wcale. Podłączenie wody to nie jest rocket sience i jest możliwe w 99,99% wypadków. Jedyny problem jaki widzę to wynajmowane mieszkanie.

Po wyjęciu zbiornika robi sie automatycznie miejsce na rurki słuzące do doprowadzenia i odprowadzenia wody z ekspresu.
Przecież te rurki nie zajmują całej tej przestrzeni, powstaje pustka. Ale może to się komuś podobać w myśl zasady "kochanego ciała nigdy za wiele" :)

Ja nie mówię czy się trzyma czy nie , tak tłumaczyli moje zapytanie (w zasadzie brak zbiornika zdecydował o nie zakupieniu Miny),Decent ma zaawansowane profilowanie i ma zbiornik (ale nie ma bojlerów).
W Decencie z tego co widziałem podłaczając do wody nie eliminuje się zbiornika. Po podłaczeniu do wody woda w zbiorniku jest uzupełniania tak jak w spłuczce WC   >:(
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2023, 11:35:49 wysłana przez skansen »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #357 dnia: 19 Luty 2023, 12:39:12 »
Ja rozumiem argumenty , ale to nie tylko wywiercenie otworu ale także montaż systemu filtracji itp , i nie koniecznie każdy ma ekspres w kuchni , jeśli mam stanowisko do kawy w salonie to wytłumacz mi jak mam ogarnąć podpięcie do kanalizacji :)::), oczywiście mogłem to zrobić przy projektowaniu domu ale to jest duże utrudnienie i nie do końca miało to sens , natomiast zbiornik rozwiązuje ten problem i w zasadzie każdy sprzęt do zastosowań domowych powinien go mieć jak słusznie zauważył @PiotrekBM .

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #358 dnia: 19 Luty 2023, 12:51:30 »
E no bez przesady z tymi utrudnieniami - przy budowie domu to jest żaden problem.

Ale może to kwestia podejścia. Ja zaliczam się do osób które widzą rozwiązania. Niektórzy wolą widzieć problemy...
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2023, 13:11:40 wysłana przez skansen »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3462
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #359 dnia: 19 Luty 2023, 12:58:00 »
Dobrze to zrobili w Londinium.
Jest dużo tańsza Compressa która wymaga podłączenia do wody i LR24 z własnym zbiornikiem. 

Generalnie ekspres bez zbiornika powinien być tańszy. A często jest odwrotnie, płacimy za zbiornik a potem jeszcze za zestaw do podłączenia do sieci.

« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2023, 13:01:21 wysłana przez pj.w »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi