Autor Wątek: La Spaziale S1  (Przeczytany 13895 razy)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Listopad 2021, 20:22:37 »
Fajne to La Spaziale, szkoda , że nie ma wersji ze zbiornikiem i rota pompą. Z drugiej strony jest to zwykły dual boiler, to nie jest jednak ten sam system co w LMLM, czy VA E1 Prima.

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Listopad 2021, 14:43:11 »
Rozwiązaniem wydaje się zakup wesji z podłączeniem stałym i jeśli nie ma od razu takiej opcji to dokupienie zbiornika pośredniego z pomką.
@popcorn, czy możesz rozwinąć tę informację ze zbiornikiem pośrednim - jest coś takiego gotowe czy należy  "składać" zbiornik jakąś domową metodą?

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Listopad 2021, 15:11:21 »
W takim wypadku możesz iść jak to określiłeś w "składak" zbiornik z pompą FloJet.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Listopad 2021, 19:44:20 »
@popcorn, czy możesz rozwinąć tę informację ze zbiornikiem pośrednim - jest coś takiego gotowe czy należy  "składać" zbiornik jakąś domową metodą?
Możesz sobie to samemu zrobić, albo kupić gotowy zestawik, tylko będzie to pewnie dość drogie, się domyślam. W tym filmiku, który wstawiłem 3 posty wyżej, gość takim czymś wymachuje w 4'43.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Listopad 2021, 19:56:54 »
Polski sprzedawca ekspresów La Spaziale  :taktak:

https://coffeelink.pl/kategoria-produktu/ekspresy/

 kawka kawka kawka
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Listopad 2021, 22:38:09 »
Ciekawe, faktycznie zaczeli montować stalowe bojlery w Vivaldi? Wie ktoś może od kiedy?

skansen

  • Gość
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Listopad 2021, 23:23:40 »
Swego czasu na HB była dyskusja na temat materiałów z którego wykonanego bojlery. Od tego czasu niewiele się pewnie zmieniło:
https://www.home-barista.com/espresso-machines/la-spaziale-s1-brew-boiler-composition-t16843.html

Na stronie polskiego Dystrybutora jest sporo nieścisłości, nie ma co sugerować się opisami do czasu aż ich nie poprawi :)
Za to sam Dystrybutor bardzo sympatyczny, daje 3 lata gwarancji przy zakupie do domu. Niezbyt hojny w zakresie rabatów, ale widać wychodzi z założenia, że to sprzęt dla gentlemanów :)

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Listopad 2021, 00:23:40 »
Dzięki za linka  :ok:
Wychodzi na to że Polska, to kraj gentelmenów, skoro w niektórych przypadkach ekspresy droższe niż na zachodzie :)
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2021, 01:05:04 wysłana przez pietro »

Offline popcorn

  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Listopad 2021, 01:55:39 »
Cytat: Coil w 26 Listopad  2021, 14:43:11

    @popcorn, czy możesz rozwinąć tę informację ze zbiornikiem pośrednim - jest coś takiego gotowe czy należy  "składać" zbiornik jakąś domową metodą?

Możesz sobie to samemu zrobić, albo kupić gotowy zestawik, tylko będzie to pewnie dość drogie, się domyślam.
To się dobrze domyślałem. 1200zł. w Konesso https://www.konesso.pl/product-pol-2624-Pompka-do-wody-FloJet-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMIoMy-7qO39AIVhqkYCh2yFgLOEAQYASABEgIIj_D_BwE
Jak się komuś drogo wydaje, to w Coffeedesku 1750zł.:o https://www.coffeedesk.pl/product/3310/Bunn-Flojet-230-Pompa-Wodna?gclid=EAIaIQobChMIoMy-7qO39AIVhqkYCh2yFgLOEAQYAiABEgKOhPD_BwE

Na Amazonie 135$ https://www.amazon.com/Flojet-Bottled-Water-System-Single/dp/B01LWU7XQ5/ref=sr_1_3?keywords=flojet+pump&qid=1637972960&sr=8-3 , ale to tak do celów porównawczych, bo to jest wersja 115V (nie kupować!).
Jest nawet za 90$ https://www.amazon.com/dp/B06XHKK693/ref=aod_recommendations_asins_0?th=1 .

Jakby mnie to interesowało, to zagłębiłbym się w temat, jaki to rodzaj pompy, itd. i z pewnością można sobie taki zestawik zbiornika z pompą dużo taniej złożyć. Jak nietrudno się domyślić, do tej pory tego nie zgłębiłem ;), więc więcej nie pomogę...
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline popcorn

  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Listopad 2021, 11:28:34 »
Jeszcze takie sprostowanie.
Ten Zestaw Flojet z Amazona to chyba dokładnie to samo co u polskich sprzedawców, tylko z innym transformatorem. Sama pompka jest chyba na 12V, a zasilana jest z małego transformatora i jego wtyczka to chyba jedyna różnica.
Trzeba by zatem poprosić amerykańskiego sprzedawcę o wersję europejską i myślę, że za tyle to już dobry deal, bo sprzedają ten zestawik od lat i ma nawet dobre recenzje.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Listopad 2021, 10:55:49 »
Przymierzam się powoli do zmiany ekspresu. Na ten moment nr 1 jest La Spaziale S1 Dream

Skansen, dlaczego nie Lelit Bianca? Ma wszystko, rota, dual boiler, profilowanie, w
Speziale nie masz profilowania. Wydawałoby się, że w twoim przypadku wybór powinien być oczywisty. Wszyscy wiedza na forum, że lubisz, polecasz markę Lelit.

Offline wjp

  • Wiadomości: 194
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Listopad 2021, 11:53:44 »
Też miałem zapytać co przemawia za La Speziale? Też będę zmieniał ekspres i Bianca była na mojej liście numerem 1.

skansen

  • Gość
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Listopad 2021, 14:51:55 »
Funkcjonalnie mój obecny ekspres (Elizabeth) mi odpowiada. Irytuje mnie jednak dolewanie wody do zbiornika i opróżnianie tacki.
Chciałbym ekspres z funkcjami podobnymi do obecnego a więc dwa bojlery, programowanie dozy (to zwłaszcza z myślą o żonie, sam będę raczej korzystał z manualnego sterowania). Nie zależy mi na profilowaniu. Nie chce ekspresu z E61. Budżet +/- 10 000 zł. Powyższe kryteria spełnia właśnie La Spaziale S1 Dream...

Piłem kilka razy bardzo dobrą kawę z tych ekspresów. Ich wygląd mi się podoba. Do tego samo sterowania ekspresem daje bardzo dużo możliwości, jest sporo fajnych funkcji... Zakochałem się po prostu  :kwiat:

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Listopad 2021, 19:55:12 »
@popcorn, dzięki za konkretne linki. W takiej opcji do domu nie ma według mnie sensu: koszty raz a i miejsca trzeba mieć sporo. Ciekawi mnie jak głośny jest wibrator w wersji Mini - z tego co da się usłyszeć na YT jest raczej cichy i przyjemny w odbiorze.

Offline wjp

  • Wiadomości: 194
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Listopad 2021, 20:22:25 »
No właśnie szkoda, że wersja mini ma pompę wibracyjną a nie rota.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi