Autor Wątek: La Spaziale S1  (Przeczytany 13898 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Maj 2021, 08:24:42 »
Pojawił się moduł który na to pozwala http://vivaldis1timer.com , nie jest to jednak timer a "dzyndzel" który sprawia, że da się sterować smart wtyczką.
Nabyłem drogą kupna. Świetna sprawa, ekspres startuje automatem przy załączaniu wtyczki inteligentnej wtyczki. Polecam zdecydowanie. Tym sposobem wyeliminowałem wszystkie mankamenty ;)

skansen

  • Gość
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Listopad 2021, 17:31:23 »
Przymierzam się powoli do zmiany ekspresu. Na ten moment nr 1 jest La Spaziale S1 Dream (wersja bez zbiornika, z rotapompą).
Ekspres wydaje mi się maszyną niemal idealną. Dostrzegam co prawda drobne niedogodności niemniej jednak nie rzutują one na końcową ocenę.

Sporo informacji można znaleźć na form https://s1cafe.com/, ale są to głównie opinie z zagranicy. Czy są może więc tu, na forum użytkownicy tej wersji ekspresu? Czy mogliby się podzielić doświadczeniem z zakupem i serwisem w polskich warunkach?

@Koziołek @pietro czy macie je podłączone do wody?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2413
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Listopad 2021, 17:42:00 »
Serio 53mm dali?

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Listopad 2021, 17:57:11 »
Tak, od początku, właściwie to nawet nie wiem, czy można inaczej  :mhh: Tylko ja ma vivaldi, ale to prawie, to samo jak myślę.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Listopad 2021, 18:32:54 »
Tak, od początku, właściwie to nawet nie wiem, czy można inaczej  :mhh:
To jest chyba jedyny mankament La Spaziale. Jam masz normalną wersję Dreama, albo Vivaldi, to nie ma zbiornika na wodę - tylko bezpośrednie podłączenie, natomiast w wersji Mini ( Dream T) nie ma takiej możliwości - tylko zbiornik. Czyli w momencie zakupu musisz się zdecydować, w jakim trybie będziesz używać urzadzenie?
Rozwiązaniem wydaje się zakup wesji z podłączeniem stałym i jeśli nie ma od razu takiej opcji to dokupienie zbiornika pośredniego z pomką. No chyba że ktoś jest pewny, że takiej możliwości nie będzie, to bierze wersję ze zbiornikiem.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

skansen

  • Gość
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Listopad 2021, 19:30:21 »
Wersja podłączona na stałe jest też nieco bogatsza-ma większy bojler parowy, rotapompę (wersja ze zbiornikiem-wibracyjną) i preinfuzję w standardzie... Poniżej fajne porównanie, za https://www.homegrounds.co/la-spaziale-espresso-machines/
Optimized-La-Spaziale-Machines-Buyers-Guide_D1-01.jpg
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2021, 19:32:34 wysłana przez skansen »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Listopad 2021, 23:04:16 »
Nie widziałem z bliska La Spaziale, ale z takimi bokami i kolbą wygląda pięknie.

coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Listopad 2021, 08:05:42 »
większy boiler to dłuższy czas nagrzania i ogólny koszt. Nie wiem czy w domu to taka dobra zmiana.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Listopad 2021, 08:34:19 »
Tak podłączone do wody od samego początku. Już chyba kilka razy piałem z zachwytu na temat tego ekspresu. Super maszyna, moja po kilku zmianach to już maszyna idealna. Mam tamper dopasowany do sitka, sitko i prysznic IMS, preinfuzję (stałą i nieregulowaną), podwójny manometr i wszystkie inne aspekty jakie są dostępne od pierwszej wersji ekspresu.

W Polsce widziałem możliwość zakupu kiedyś przez jakiś sklep/dystrybutora ale nie był on chyba polecany.

Jeśli chodzi o serwis z tego co się orientuję był kiedyś jakiś w Katowicach ale nigdy nie korzystałem. Jeśli poprzedni właściciel mojego ekspresu tam właśnie robił serwis (tak zeznawał gdy kupowałem ;) ) ... jak rozkręciłem bojler samemu to nie polecam tamtejszego serwisu.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Listopad 2021, 17:22:21 »
Ile trzeba wydać na taki ekspres?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline szuler Mężczyzna

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Rocket Cinquantotto / Aeropress
  • Młynek: Mazzer
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Listopad 2021, 17:47:37 »
Wygooglowałem, że 7395 brutto La Spaziale Vivaldi II S1

Offline popcorn

  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Listopad 2021, 18:03:58 »
Ile trzeba wydać na taki ekspres?
Najlepsze jest właśnie to, że zaskakująco niewiele - jak na możliwości ekspresu i porównując do konkurencji.
Wg mnie bardzo niedoceniona maszynka na forum.

6200 zł. za La Spaziale Mini Vivaldi II - dwubojlerowiec, wersja ze zbiornikiem na wodę, albo
7400 zł. za La Spaziale Vivaldi II S1 - wersja z rotapompą i podłączeniem do  sieci wodociągowej.

Jak widzę na co ludzie wydają podobne pieniądze, to mi ich czasem szkoda :picardpalm:.
Ok, teraz jest Black Friday i można za tyle kupić Biankę, więc może jest się nad czym zastanowić? Ale jak ta cena podskoczy, to  La Spaziale są bezkonkurencyjne w swoim przedziale cenowym.

Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

skansen

  • Gość
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Listopad 2021, 18:28:44 »
Dream jest trochę droższy ale i tak cena jest wciąż dobra. Ja właśnie w Dreama celuję teraz :)
  9.900zł za La Spaziale S1 Dream T (dwubojlerowiec, wbudowany zbiornik)
10.900zł za La Spaziale S1 Dream (wersja z połączeniem do wody-dodatkowo większy bojler parowy, rotapompa, preinfuzja w standardzie)
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2021, 19:01:20 wysłana przez skansen »

Offline popcorn

  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Listopad 2021, 19:00:57 »
Mi się bardzo podoba oldschoolowy wygląd Vivaldiego z tymi kolorowymi diodami, więc wyświatlacz w Dreamie już psuje ten efekt, ale jak ktoś musi mieć wszystkie możliwe funkcje i bajery to nic nie poradzisz... ::) ;)

Na pewno stosunek jakości i funkcjonalności  do ceny mają La Spaziale ponad przeciętny i są to już ekspresy z rodziny "docelowych", koło których można juz sobie postawić klatkę na kruliczka :).

To jest filmik jedynego dystrybutora na USA, więc trzeba wziąć na to mała poprawkę, ale ja też myślę, że ekspresy La Spaziale trzeba porównywać z maszynami dwa razy droższymi:


Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: La Spaziale S1
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Listopad 2021, 19:57:07 »
Za miedzą troszkę taniej wychodzi ;) Trafiają się też niezłe używki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi