Autor Wątek: Elektryfikacja młynka ręcznego  (Przeczytany 26645 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #120 dnia: 28 Czerwiec 2018, 00:57:01 »
100 rpm kręcę sam ręcznie niezbyt się spiesząc, kręcąc nieco szybciej rzeczywiście ziarna potrafią wyskoczyć, trzeba będzie wymyślić pokrywę .

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6339
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #121 dnia: 28 Czerwiec 2018, 14:53:32 »
Pokrywa to duża rzecz, wystarczy mała zaślepka/korek docięty z silikonu. W przybliżeniu chodzi o kształt pomiędzy "C" a "O".
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2018, 14:59:37 wysłana przez krystians »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #122 dnia: 28 Czerwiec 2018, 16:00:36 »
Coś się wymyśli, mam już kilka pomysłów w głowie :). Najpierw chciałbym, żeby ta redukcja z drewnianych kół zębatych zadziałała, jeśli to się uda, reszta to pikuś. Niestety będę mógł kontynuować prace w przyszłym tygodniu.

Założenie jest takie, żeby młynek montowało i wyjmowało się jak najprościej się da, bez rozbierania połowy bazy i młynka. Tu już poczyniłem kompromisy, mianowicie zdecydowałem się na  zastąpienie rączki krótszą poprzeczką na rzecz ograniczenia rozmiarów całości konstrukcji. Drugie założenie, to funkcjonalność pozwalająca na łatwy dostęp do wsypu ziaren. Mam już pomysł na taki wsyp łącznie z zasuwą/pokrywką.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #123 dnia: 01 Lipiec 2018, 20:52:55 »
Gratuluję wytrwałości i włożonego trudu.
A ja niczego nie gratuluję, chyba z że głupoty w wytwarzaniu otwartych drzwi 😀
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2379
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #124 dnia: 01 Lipiec 2018, 21:01:36 »
Gratuluję wytrwałości i włożonego trudu.
A ja niczego nie gratuluję, chyba z że głupoty w wytwarzaniu otwartych drzwi 😀

A to mi się kojarzy z memem elektroda.pl:
;)


Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #125 dnia: 01 Lipiec 2018, 21:53:40 »
Hehehehe
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #126 dnia: 01 Lipiec 2018, 23:32:13 »
Gratuluję wytrwałości i włożonego trudu.
A ja niczego nie gratuluję, chyba z że głupoty w wytwarzaniu otwartych drzwi [emoji3]
Co mogę napisać, kajam się prze Twoją elokwencją i mądrością życiową. Przepraszam że takimi głupotami kalam to forum i składam wyrazy szacunku za Twój nieoceniony wkład w ten jakże marny i niepotrzebny wątek.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #127 dnia: 02 Lipiec 2018, 00:04:39 »
Myślę, że wzmocnienie koła najmniejszego przez przyklejenie do większego i dodanie sklejki na wierzch jest dobrym pomysłem. Tylko właściwie to najmniejsze koło ma chyba za małe zęby, a tak przynajmniej wygląda na zdjęciu. Myślę, że drewno na koła się sprawdzi. Przecież w wiatrakach są potężne koła do przeniesienia napędu wykonane z drewna. I działają wieeeele lat. Ja chętnie obejrzę jakiś filmik z działania już na gotowo tego mechanizmu jak mieli kawę. Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2018, 00:08:10 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6339
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #128 dnia: 02 Lipiec 2018, 01:31:42 »
nieoceniony wkład w ten jakże marny i niepotrzebny wątek.
Panowie, z góry przepraszam za czerstwe ględzenie. Jednak jest to nasze wspólne miejsce i chciałbym wyrazić własną opinię w temacie. Tak się akurat nieszczęśliwie trafiło, że pojawił mi się komunikat o cytacie.

Uważam, że takie zachowania nic sensownego nie budują. Nie ma sensu się nakręcać przeciwko sobie.  Podejrzewam, że wszystkich czasami ponoszą emocje. Ja też święty nie jestem i wiem, że nie jest trudno ulec pokusie wbicia igiełki, co by się pośmiać trochę.

Zachęcałbym jednak wziąć parę głebokich wdechów i zastanowić się czasami czemu mamy ochotę to zrobić. Następnie przezwyciężyć kuszącą chęć pójścia tą łatwą drogą. Zamiast tego mając wiedzę w jakimś temacie, można merytorycznie wskazać lepsze rozwiązanie.

Owszem, często trzeba się namęczyć , aby prostym językiem przekazać jakąś wiedzę. Myślę że jednak warto, bo  w ten sposób tworzymy coś razem, a jednocześnie mierzymy wysoko i rozwijamy także siebie samych. Howgh.

W kwestii elektryfikacji młynka śledzę i kibicuje Marka projektowi. Może po części dlatego, że sam lubię drewno, a w dodatku mam taki sam młynek. W dodatku nie widzę za dużo innych wątków w tym temacie na forum.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2018, 01:43:55 wysłana przez krystians »

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #129 dnia: 02 Lipiec 2018, 11:49:35 »
Ja rozumiem chęci do majsterkowania ale nie rozumie po co przerabiać młynek ręczny na elektryczny.  Obie opcje można kupić i używać.
Rozumiał bym jakby kolega chciał zrobić sam np. wypalarkę do kawy, bo to już dość drogi sprzęt. Ale żeby młynek przerabiać. ...
Dla mnie bez sensu.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #130 dnia: 02 Lipiec 2018, 11:52:25 »
Ja rozumiem chęci do majsterkowania ale nie rozumie po co przerabiać młynek ręczny na elektryczny.  Obie opcje można kupić i używać.
Rozumiał bym jakby kolega chciał zrobić sam np. wypalarkę do kawy, bo to już dość drogi sprzęt. Ale żeby młynek przerabiać. ...
Dla mnie bez sensu.
Ja natomiast nie rozumiem dla czego oskarżasz mnie o głupotę skoro to Ty czegoś nie rozumiesz.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #131 dnia: 02 Lipiec 2018, 12:00:44 »
Przepraszam.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #132 dnia: 02 Lipiec 2018, 12:03:09 »
Przepraszam.

Poszło w niepamięć :) :ok:

Ja rozumiem chęci do majsterkowania

To t w 90% powód tej zabawy  :)

Cytuj (zaznaczone)
ale nie rozumie po co przerabiać młynek ręczny na elektryczny.  Obie opcje można kupić i używać.

W zasadzie nie ma na rynku takich młynków. Elektryczne młynki single dose, które można znaleźć na rynku kosztują ponad 10000 PLN, zdecydowanie nie na moją kieszeń. Załóżmy, że Niche spełni oczekiwania, to nadal wydatek ponad 2000, którego mogę uniknąć i jeszcze mieć przy tym zabawę.

Cytuj (zaznaczone)
Rozumiał bym jakby kolega chciał zrobić sam np. wypalarkę do kawy, bo to już dość drogi sprzęt.

Przyjdzie czas ;)

Cytuj (zaznaczone)
Ale żeby młynek przerabiać. ...
Dla mnie bez sensu.
Dla mnie bez sensu jest, że ludzie oglądają jedenastu milionerów biegających za piłką, jeszcze, żeby robili to na poziomie ... Każdy ma jakiegoś bzika ;)

Marek.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2018, 12:10:43 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #133 dnia: 02 Lipiec 2018, 12:12:08 »
Rozumiał bym jakby kolega chciał zrobić sam np. wypalarkę do kawy, bo to już dość drogi sprzęt. Ale żeby młynek przerabiać. ...
Comandante kosztuje ~850zł (Marek za Kinu chyba zapłacił coś ~1000zł), młynki elektryczne o podobnych wynikach kosztują ~10000zł. Do tego zyskujesz 2w1 i satysfakcję tworzenia. Bardzo chętnie bym taką bazę do Komesia posiadał. Myślę, że za 9000zł idzie to zrobić. ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5102
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Elektryfikacja młynka ręcznego
« Odpowiedź #134 dnia: 02 Lipiec 2018, 12:28:26 »
Za 9000 zł to kilka sztuk z różnymi młynkami byś miał ;) Ja teraz dostałem taką kawę, że przydałoby mi się takie zelektryfikowanie. 20 gram w minutę ręcznego mielenia pod dripa...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi