Autor Wątek: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę  (Przeczytany 19349 razy)

Offline Shushuda Kobieta

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Phin, Bialetti Moka Express 2tz
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, Aergrind ("w drodze")
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Styczeń 2017, 17:24:20 »
Kurczę, to teraz mam dylemat czy kawiarka czy phin. Chociaż to drugie jest tak tanie, że chyba sobie i tak sprawię. Dzięki za rady :D

Ps. Czyżbyś studiowała farmacje? Jeżeli oczywiście to nie tajemnica
Pudło! Informatykę Inżynierską. Na specjalności programowania gier komputerowych, potem idę w odłam dotyczący grafiki w grach. Zastanawiam się nad stażem przy modelach 3D przy użyciu programu ZBrush, zarówno tych przeznaczonych do animacji, jak i do druku 3D. I w międzyczasie ogarniam temat modellingu low-poly stricte do gier, razem z przygotowaniem modelu do wrzucenia do gry - UV mapping, normal map, tekstury w Photoshopie, rigging w programie Maya, może też animacje, bo nie wychodzą mi najgorzej.


Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Styczeń 2017, 17:41:34 »
To "u mnie" na wydziale.. UŚ, informatyka, na przeciwko nauk o Ziemi. Skończylem go w zeszłym roku. Powodzenia Hehe. Piękny wydział więcej wolnego niż zajęć, piękne czasy
:-D

Kończ informatykę a będzie cię stać na kawę, dobrą kawę.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2017, 17:54:44 wysłana przez Expel »

Offline Shushuda Kobieta

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Phin, Bialetti Moka Express 2tz
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, Aergrind ("w drodze")
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Styczeń 2017, 17:34:28 »
Wolnego może i dużo, ale specjalność programisty gier ma swoje uroki - jak np. zajęcia, które zaczęły się w ostatni miesiąc semestru "bo tak" i które teraz trzeba odrabiać w maratonach po 5 godzin. Magicznie jest, ale podoba mi się ta uczelnia mimo wszystko :D

Podsumowując wątek - dziękuję serdecznie za porady. Dołożę do automatycznego młynka Nivona Cafe Grano 130, kupię do tego Bialetti Moka Express 2tz, phin i spieniacz do mleka.

I tu ostatnie 3 pytania. Dowolny spieniacz ręczny dostępny na coffeedesk.pl będzie ok? Gdzie kupić phin i jakiej pojemności, po prostu pierwszy lepszy z allegro? Bo na coffeedesk nie umiem znaleźć. I czy kupować w tym sklepie czy może polecacie jakiś inny? :D
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2017, 17:44:55 wysłana przez Shushuda »

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade

Offline Shushuda Kobieta

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Phin, Bialetti Moka Express 2tz
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, Aergrind ("w drodze")
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Styczeń 2017, 18:23:05 »
O, cudownie! Dzięki! Acz mają dużo drożej młynek, więc chyba rozbiję zakupy na dwa sklepy w takim razie. Pozostaje kwestia spieniacza i mogę zamawiać :D

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Styczeń 2017, 18:33:13 »
https://swiezopalona.pl/wyniki/30771,

zagadaj do @malkos  może jakiś rabacik dostaniesz.

edit.
A  byłaś w synergii? Może jednak nie potrzeba spieniacza. Uwierz mi że wszystko co do tej pory wiesz o kawie możesz wymazać z pamięci. Różnica miedzy dobrą kawą a taką którą pijałaś/[pijasz jest jak między Sagą w torebkach a Oolongiem, czy jak to sie tam pisze. Albo jak między wodą z kałuży a dobrym winem. Albo jak między Harnasiem a piwami z Pinty.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2017, 18:36:25 wysłana przez Expel »

Offline Shushuda Kobieta

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Phin, Bialetti Moka Express 2tz
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, Aergrind ("w drodze")
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Styczeń 2017, 19:06:06 »
Zagadam w takim razie. ^^

Ze spieniaczem jest ten myk, że nawet jeśli kawa podpasuje mi czysta, to i tak kocham mleko na tyle, że przyda mi się do shake'ów czy eksperymentów z czarną herbatą (bo czemu by nie). No i kolor moich zębów po gęstej, czarnej kawie wołają o pomstę do nieba ;)
Nie byłam, ledwom wróciła z Rzeszowa z egzaminu na prawko (zdany na szczęście). Planuję podjechać do Kato w następnym tygodniu, najpewniej we wtorek, poproszę wtedy o jakąś kawę-dla-herbatników z drippa i cappuccino z phina/kawiarki (nie wiem co tam mają). I zobaczymy czy nie będzie trzeba dokupić drippa do tego wszystkiego (i pasty wybielającej do zębów, haha!).

essewissa

  • Gość
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Styczeń 2017, 19:08:46 »
Coffedesk też dają fajne rabaty jak się z nimi pogada, u Nas na forum są jako użytkownik Deskowy, zapytaj.

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Styczeń 2017, 19:24:02 »
W biedronce teraz są spieniacze do mleka. 9,90 z bateriami i czterema szablonami do posypania mlecznej pianki np. kakao. Kupiłem, świetnie się sprawdza  :brawa:.

Offline byrzydal Mężczyzna

  • Wiadomości: 163
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Styczeń 2017, 20:23:20 »
W biedronce teraz są spieniacze do mleka. 9,90 z bateriami i czterema szablonami do posypania mlecznej pianki np. kakao. Kupiłem, świetnie się sprawdza  :brawa:.
W Ikei podobne brzęczki są po 5 zł, ale bez baterii i szablonów.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Styczeń 2017, 20:40:43 »
Gratulacje znanego egzaminu!  Będę się teraz bał z domu wyjść B-)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Styczeń 2017, 23:35:06 »
W biedronce teraz są spieniacze do mleka. 9,90 z bateriami i czterema szablonami do posypania mlecznej pianki np. kakao. Kupiłem, świetnie się sprawdza  :brawa:.
W Ikei podobne brzęczki są po 5 zł, ale bez baterii i szablonów.
Identyczne, jak byłyby japońskie i miały napis Hario lub porlex, kosztowałyby 50.

Offline Shushuda Kobieta

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Phin, Bialetti Moka Express 2tz
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, Aergrind ("w drodze")
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Styczeń 2017, 13:13:00 »
Byłam w tej biedrze i znalazłam spieniacz, chyba ten co mówiliście. Teraz się uczę z niego korzystać, hah. :D

Phin już przyszedł, termometr też, czekam tylko na kuriera z młynkiem i resztą fantów. Zastanawiam się natomiast czy pierwsze próby od razu wyczyniać na kawie z Synergii, czy może lepiej najpierw kupić coś w tej Aruko lub markecie, żeby kawy dobrej nie marnować na eksperymenty laika. Jak myślicie?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Styczeń 2017, 15:01:51 »
Na kiepskiej kawie niczego się nie nauczysz.

Offline Shushuda Kobieta

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Phin, Bialetti Moka Express 2tz
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, Aergrind ("w drodze")
Odp: Kompletny laik chce się nawrócić na dobrą kawę
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Styczeń 2017, 18:39:13 »
Bardziej mi chodziło o naukę w formie dobierania temperatury do kawiarki, stopnia zmielenia ziaren do kawiarki i phina, itd.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi