Autor Wątek: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł  (Przeczytany 9051 razy)

Offline szmolik Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, Bialetti Moka, French Press,
  • Młynek: Fiorenzato F64E
Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« dnia: 21 Sierpień 2016, 13:40:43 »
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy w świecie kawy. Do tej pory posiadałem ekspres kapsułkowy i kolbę zelmera. Nadszedł czas, kiedy  chciałbym zasmakować czegoś lepszego, bardziej wyszukanego i nazwijmy to poprawnego. Czytam to forum od dwóch miesięcy, czego rezultatem jest zmiana decyzji o kupnie automatu i zakupu kolby + dobrego młynka ewentualnie zestawu combo. Jak za pewne wielu takich jak Ja trafiło na zestaw Dream od Pana Janusza. Sam byłem nim zainteresowany i nie twierdzę, że jest inaczej w tym momencie jednak kilka innych modeli również przykuło moją uwagę. W tym przedziale cenowym żadnym zaskoczeniem nie będzie ekspres Rancilio Silvia z młynkiem Rocky lub Macapa, o którym w porównaniu z Dreamem także na tym forum się naczytałem :) Wiele osób rekomenduje Oscara II ale sam jego koszt już mnie ogranicza na zakup młynka :/ Ostatnim produktem, który mnie zainteresował jest La Pavoni Domus Bar z Młynkiem wbudowanym. Czego oczekuję od ekspresu? Napić się kilka razy dziennie dobrego poprawnego espresso i max dwa razy dziennie zrobić żonie cappuccino. Wiadomo, że taki ekspres zanim coś zrobimy musi się nagrzać, czytałem że 30min to względne minimum żeby poprawnie popracował, chciałbym jednak żeby dało się wykonać chociażby to cappuccino po krótszym czasie nagrzewania, np. jak przyjdą goście i nie chcąc kazać im czekać pół godziny na kawę móc im ją wcześniej zaserwować :) Proszę o wyrozumiałość i pomoc w wyborze, nie jest to w końcu rzecz za 300zł.
Dziękuje i pozdrawiam

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4941
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2016, 13:49:09 »
W tym przedziale cenowym żadnym zaskoczeniem nie będzie ekspres Rancilio Silvia z młynkiem Rocky lub Macapa, o którym w porównaniu z Dreamem także na tym forum się naczytałem :)

Ze względu na konstrukcję ekspresu nie należy porównywać ekspresu DREAM z ekspresem Rancilio Silvia. Do takiego porównania z oferty ASACASO należy wybrać model STEEL UNO PROF. I nie potrzeba czekać aż 30 minut na nagrzanie się ekspresu. Czas nagrzewania ekspresu UNO PROF jest 3 minuty a dobre rozgrzanie wraz z portafiltrem będzie po 10 - 15 minutach. Jeśli chcesz uzyskać szybciej cappuccino dla kilku osób to należałoby pomyśleć o modelu DUO PROF z osobnym układem grzewczym na parę. Możesz wówczas jednocześnie wykonywać kawę i spieniać mleko. Tak jak w droższych modelach HX czy też 2B.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2016, 13:53:10 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline szmolik Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, Bialetti Moka, French Press,
  • Młynek: Fiorenzato F64E
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2016, 14:09:06 »
Dzięki za szybką odpowiedź i zwrócenie uwagi dot. porównania. Napisz proszę czy cena za zestaw combo Steel Uno Proff będąca wyższą niż gdyby kupić osobno Ekspres i osobno młynek i-1 wynika po prostu z wygody posiadania zestawu niż dwóch osobnych rzeczy czy z czegoś innego ?

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2016, 14:10:20 »
Ja tam gości zapraszam na konkretną godzinę a w weekend to ekspres i tak jest włączony od rana, do wieczora. 
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4941
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2016, 14:14:46 »
Chodzi Ci o model I.STEEL UNO.13 ? Czyli ekspres STEEL UNO PROF z młynkiem i-1 steel we wspólnej obudowie ? W tym przypadku wyższa cena wynika tylko z bardziej skomplikowanego procesu montażu i stopnia skomplikowania samej obudowy. Jeśli chodzi o wnętrze to jest takie samo jak w urządzeniach występujących osobno. Moim zdaniem lepiej mieć te dwa urządzenia osobno. W przypadku konieczności naprawy jednego z nich zawsze z drugiego można coś kawowego zrobić. ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline szmolik Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, Bialetti Moka, French Press,
  • Młynek: Fiorenzato F64E
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2016, 14:16:06 »
@raf77 zazdroszczę, gości. Moi często przychodzą "bez zapowiedzi". A duże jest zużycie energii jak tak ciągle jest włączony, czy przechodzi w jakiś stan czuwania? Myślałem, że trzeba go wyłączać po każdym uruchomieniu, chyba że się mylę? @Janusz, tak o ten model mi chodziło, dzięki za wyjaśnienie :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4941
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2016, 14:26:16 »
A duże jest zużycie energii jak tak ciągle jest włączony, czy przechodzi w jakiś stan czuwania? Myślałem, że trzeba go wyłączać po każdym uruchomieniu, chyba że się mylę?

Zużycie energii jest trudno ocenić. Zależy od mocy grzałki i warunków pracy urządzenia. Grzałka będzie się załączona co pewien czas i dogrzewała bojler. W stan czuwania przechodzą ekspresy DREAM wyposażone w elektroniczny termostat. Ekspres można wyłączać po użyciu ale jeśli ktoś potrzebuje mieć go non stop w gotowości to może pracować. Biorąc pod uwagę czas nagrzewania np. ekspresu DREAM to nie ma potrzeby by pracował non stop. Zawsze zdąży się nagrzać zanim goście na dobre rozsiądą się przy stole.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline szmolik Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, Bialetti Moka, French Press,
  • Młynek: Fiorenzato F64E
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2016, 14:28:23 »
Dziękuje, a czy ktoś się orientuje jak to wygląda u wspomnianej przez mnie konkurencji?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4941
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień 2016, 14:40:50 »
Chodzi Ci o czasy nagrzewania ? Żaden z wymienionych ekspresów nie będzie miał tak krótkiego czasu nagrzewania jak DREAM. I takiej stabilności temperaturowej. Rancilio Silvia i LaPavoni będzie nagrzewał się podobnie jak UNO PROF. Oskar II znacznie dłużej.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień 2016, 17:28:12 »
@Szmolik, a nie myślałeś o używanym Hx-ie, z niego miałbyś lepszą kawę.

Offline szmolik Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, Bialetti Moka, French Press,
  • Młynek: Fiorenzato F64E
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpień 2016, 18:30:58 »
@ws proponujesz jakiś konkretny model?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sierpień 2016, 21:26:52 »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4941
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpień 2016, 21:43:32 »
I od razu po zakupie zrób mu remont. ;) Albo przed zakupem zajrzyj do bojlera. [emoji38]
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpień 2016, 21:52:49 »
Zwykle wystarczy ekspres odkamienić, żeby posłużył i odwdzięczył się smakiem kawy. I po jakimś czasie nie trzeba go sprzedawać, żeby wymienić na lepszy.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4941
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolba + Młynek ew. combo za +- 3500zł
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sierpień 2016, 21:55:38 »
Pod warunkiem, że nie ma pękniętego HXa jak kilka już u nas na serwisie...a raczej na złomowisku. :taktak:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi