Autor Wątek: Młynek do espresso  (Przeczytany 7782 razy)

Offline marwo Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Uno Steel Prof El, Moccamaster 741, Kawiarka BIALETTI Moka Induction, Phin, Dripper
  • Młynek: FIAMMA MCF 64 OD, MACAP MX900
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Sierpień 2020, 18:09:39 »
To prawda, że nie jest mały :taktak: Do tej pory używałem od nowości Cunilla i ostatnio używanego wcześniej Macapa, który jest jeszcze większy. Hopper Macapa zdjąłem, dorobiłem lejek (po zdjęciu karuzeli) i mogłem wymiatać zmieloną kawę z kanału wylotowego. Było ok ale drobinki kawy były wszędzie wokół młynka :( . A teraz jest czysto. Na razie jaką ilość wsypuję to wylatuje mniej bo "dziury" się "zapychają" zmielona kawą. Na początku użytkowania trudno więc badać retencję. Co do sprzedawcy to spoko - jest OK. Ja jak już pisałem jestem zadowolony z tego zakupu (nareszcie płynna regulacja) no i wygląda jak dla mnie ładnie. Jak zdejmę folię to będzie jeszcze ładniej :)IMG_20200826_174602p.jpg

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Sierpień 2020, 18:41:07 »
Ten młynek jest naprawdę ładny! :pycha: Koniec końców zdecydowałem się na zakup :taniec: Jeszcze nie sfinalizowany, bo dopiero jutro temat zamkniemy, ale rozmawiałem już dziś ze sprzedawcą (potwierdzam, że gość bardzo w porządku). Wiem, że są lepsze młynki, są mniejsze młynki, z mniejszą retencją, ale szczerze..w tej cenie nie mam co nawet szukać. No może nie tyle że nie mam, ale naprawdę ciężko by było coś wybrać, nawet w używce. Więc mimo, że chciałem jeszcze przebiedować na Wilfie..to jednak takiej okazji nie mogę przepuścić :D

W związku z tym wielkie dzięki zarówno autorowi wątku jak i @skansen'owi za zwrócenie uwagi na single dose'a jaki był też w sprzedaży :uklony: Pochwalę się fotkami w przyszłym tygodniu..może już z ekspresem   :szampan:

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Wrzesień 2020, 18:10:50 »
Miałbym pytanie do osób które kupiły wersję MCF 64 OD.

Jak jest u Was z głośnością i wibracjami? Ja mam mieszane uczucia, raz że chyba jedna z nóg jest 1-2mm nierówno przez co całość się nieznacznie chybocze. Przez to po odpaleniu mielenia całość się deczko przesuwa. Do tego..szit..piszecie że taki jest cichy a jak dla mnie to jakoś strasznie wyje. No i jest jeszcze kwestia że jeśli zdejmę sobie hopper i ruszę żarnami (albo dyszą wylotową) to mam z centymetr "luzu"..eh..nie wiem, może to brak doświadczenia z mojej strony..w sensie..na pewno brak doświadczenia, ale nie wiem czy to co widzę to normalne działanie/budowa w tego typu młynkach czy coś jest nie tak.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Wrzesień 2020, 19:14:04 »
Jak masz za krótką nóżkę to na razie o niczym nie ma co dyskutować. Poglądaj filmiki jak działają pralki na wirowaniu ze skróconą jedną nogą.

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Wrzesień 2020, 19:23:47 »
No się trochę kołysze..na razie pomogła zamiana nóżek, z prawej z tyłu przełożyłem do prawej z przodu i jest zdecydowanie lepiej. Ta z tyłu wydaje się turbo delikatnie zgnieciona (tak jak pisałem, około 1mm), więc ten zabieg trochę pomógł. Ale tak mi trochę witki opadły bo serio nie mam teraz głowy do drążenia tematu, zamieniania nóżek, dokręcania śrubek. Niestety w tym przedziale cenowym nie mam alternatywy..może Sage BCG820, ale nie wiem..zawsze ten Fiamma to jednak żarna płaskie 64mm..może jakoś się da to ogarnąć..eh.

Offline marwo Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Uno Steel Prof El, Moccamaster 741, Kawiarka BIALETTI Moka Induction, Phin, Dripper
  • Młynek: FIAMMA MCF 64 OD, MACAP MX900
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Wrzesień 2020, 23:48:03 »
Ja nie mam żadnych problemów z tym młynkiem. A głośność na poziomie Macapa i Cunilla (subiektywna ocena) ale pomiarów nie robiłem (nie mam aparatury) więc sugestia, że może ciut cichszy od poprzedników nie musi być prawdziwa. To jest młynek gniecący ziarna o żarnach ponad 64 mm średnicy więc cichy nie będzie. Dla mnie głośność jest OK (bo pewnie jestem do takiej przyzwyczajony i nie oczekiwałem wyciszenia w stosunku do poprzedników). Zacząłem pomiary kawy wsypywanej do młynka i tego co wyleci. Na razie próbka jest za mała by dokonać oceny ale wygląda to zachęcająco ...

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Wrzesień 2020, 13:19:22 »
Jasne, ja przechodzę z hm..czarnej Wilfy :lol2: Więc porównanie mam..żadne :) Ale tak jak mówię, to kwestia regulacji myślę i zaradzenia coś na drobną nierówność jaką mam w podstawie. Ogólnie i tak jest już lepiej, zabiorę się dziś do rozebrania znów całości i dokręcenia śrub, tych które mocują silnik do stelaża wewnątrz i tych co mocują stelaż do podstawy od dołu. Te od dołu dokręciłem i już jest lepiej i nie ma aż takich luzów (jak pisałem ~1cm), więc po tym "serwisie" powinno być ok. Poza tym dużo wibracji daje pokrywka ale na to też się raczej znajdzie jakiś fix w postaci uszczelki albo podklejenia hoppera na około czymś żeby ciaśniej wchodziło :)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Wrzesień 2020, 17:18:25 »
O ile hopper się nie zwęża na tym górnym odcinku to bardzo prosto go skrócić i mieć na mniejsza paczkę kawy/mniej powietrza. Krótkie fabryczne hoppery też są ale po co wydawać skoro wystarczy flamaster, piłka ręczna, kawałek papieru ściernego i na koniec glanc na kuchence gazowej.

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Wrzesień 2020, 18:20:42 »
Rozważam to, ale nie mając "zapasu"..wolę nie zdupić tematu :lol2: Z fabrycznym do tego modelu będzie ciężko, bo nawet o samym młynku ze względu na wiek ciężko coś znaleźć. Zobaczymy, opcji jest kilka, będziemy myśleć jak go "ustabilizuję"..dosłownie :D

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Wrzesień 2020, 19:11:37 »
wolę nie zdupić tematu
To testowo utnij 1 cm, zawsze jeszcze dużo zostanie na poprawki. Klucz to najpierw równe zaznaczenie tego co trzeba odciąć. Poliwęglan jest bardzo wytyrzymały.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5102
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Wrzesień 2020, 23:07:51 »
No to zawsze możesz się odezwać do mnie i mogę dorobić coś mniejszego ;)

Offline marwo Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Uno Steel Prof El, Moccamaster 741, Kawiarka BIALETTI Moka Induction, Phin, Dripper
  • Młynek: FIAMMA MCF 64 OD, MACAP MX900
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Wrzesień 2020, 00:35:44 »
@bMind zastanów się dobrze nad modyfikacjami we własnym zakresie. Cięcie by było estetyczne wymaga precyzji a to umożliwia właściwe oprzyrządowanie i umiejętności. Posiadasz takowe? Jeśli dokonasz skrócenia wysokości hoppera to nie będziesz mógł korzystać w sposób właściwy z przykrywki ze względu na profil współpracujący z hopperem. Nie wejdzie ona w gniazdo (bo je odetniesz) jakie zostało zaprojektowane do pewnego osadzenia przykrywki w hopperze . Proponuję zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Może pomoc kolegi @siewcu ?

Offline pavo

  • Wiadomości: 34
    • Gray Day Cafe
  • Ekspres: Rancilio S. PRO
  • Młynek: Compak K10
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Wrzesień 2020, 00:49:12 »
Bardzo nieśmiało pod espresso polecę ten tutaj: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9610.0

Offline marwo Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Uno Steel Prof El, Moccamaster 741, Kawiarka BIALETTI Moka Induction, Phin, Dripper
  • Młynek: FIAMMA MCF 64 OD, MACAP MX900
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Wrzesień 2020, 01:04:01 »
@bMind możliwe (prawdopodobne), że hopper od La CIMBALI MD JUNIOR można zastosować i byłby beż przeróbek a jest niższy od tego jaki posiadasz. Polecam zapoznać się z : atp-czesci.pl/czesci_wg_producentow/producenci/mlynki_producenci/CIMBALI.pdf

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Wrzesień 2020, 06:38:52 »
Tak, zdecydowanie będę myślał nad modem. Do ATP zadzwonię dziś, bo karta produktu na stronie pokazuje brak i prosi o telefon ;) No i 250zł takie cudo.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi