Autor Wątek: Młynek do espresso  (Przeczytany 7783 razy)

Offline josephson Mężczyzna

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Hario V60, Espro, French Press
  • Młynek: Kinu M47 Classic, 1Zpresso JX
Młynek do espresso
« dnia: 22 Lipiec 2020, 17:25:41 »
Cześć,

To mój pierwszy post tutaj więc chciałem się przywitać. Jeśli zdubluje temat to sorry, ale niewiele mogę znaleźć. Czy taki młynek na początek będzie ok?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/mlynek-do-kawy-fiamma-mcf-64-a-faema-standard

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


skansen

  • Gość
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2020, 17:55:51 »
Jest to młynek z tzw. karuzelą (dozownikiem). Przy mniejszym zużyciu zalegająca w dozowniku kawa traci swoje właściwości. Dlatego też często młynki tego typu przerabia się na bezpośrednie namielenie do kolby.
Do domu szedłbym raczej w kierunku młynka on demand lub single dose. Jeśli podoba Ci się wygląd tego młynka, to ten sprzedawca ma też podobny młynek w wersji on demand, bardziej wg mnie odpowiedniej do domu:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/mlynek-do-kawy-fiamma-mcf-64-od-faema-standard-cnx

Zachęcam też do przejrzenia działu Pchli targ na forum, znajdziesz w nim wiele ciekawych ofert od Forumowiczów.

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipiec 2020, 21:40:40 »
Swoją drogą trochę podejrzanie niskie te ceny. I młynków i ekspresów dwugrupowych.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipiec 2020, 21:47:49 »
Jak bym był bliżej Gdańska to już tam bym pojechał. Cena super okazyjna pytanie czy spadły z tira, czy nie docierają wysłane czy po prostu duże bankructwo i szybka potrzeba gotówki.

Offline josephson Mężczyzna

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Hario V60, Espro, French Press
  • Młynek: Kinu M47 Classic, 1Zpresso JX
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec 2020, 21:49:07 »
Widzę, że dwie osoby kupiły ten droższy młynek, ale te ceny głównie ekspresów też wydawały mi się niskie.

Offline volter

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Ascaso I1 MINI
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lipiec 2020, 18:03:10 »
Kupiłem ten droższy. Sprzedawca zachęcał żeby podjechać i obejrzeć więc... kupiłem z przesyłką. Albo sporo zyskam albo wtopię 9 stów.

skansen

  • Gość
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lipiec 2020, 18:05:39 »
Jeśli zakup był przez Allegro to Allegro zwróci pieniądze w razie "W".

Offline josephson Mężczyzna

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Hario V60, Espro, French Press
  • Młynek: Kinu M47 Classic, 1Zpresso JX
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lipiec 2020, 18:24:51 »
Kupiłem ten droższy. Sprzedawca zachęcał żeby podjechać i obejrzeć więc... kupiłem z przesyłką. Albo sporo zyskam albo wtopię 9 stów.
Daj znać jak się sprawuje za kilka dni

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline volter

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Ascaso I1 MINI
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Lipiec 2020, 17:38:58 »
Przyszedł i działa ! Na pewno nie jest to sprzęt nowy ale wygląda na nieużywany i ma jeszcze folię ochronną.  :wow2:
Jedynie trochę w gorszym stanie jest kabel zasilający i zasobnik - wygląda to raczej na zaniedbania transportowe (żadnych pęknięć nie ma) . Panel elektroniczny, tacka, żarna z kolei wyglądają jakby wyszły dopiero co z fabryki.
Do tej pory używałem Ascaso mini więc ten robi niesamowite wrażenie - zwłaszcza gabarytami i cudowną ciszą i kulturą pracy.
Średnio chyba nadaje się do domu z uwagi na wielkość zasobnika i retencję ale jak komuś to nie przeszkadza to za tę kwotę chyba nie można mieć nic w połowie tak dobrego.
Jakość przemiału to oceni znajomy guru (właściciel kawiarni) po powrocie z urlopu - choć okiem laika wygląda to dobrze.
Sprzęt sprzedaje Rosjanin i trochę trudno po naszemu się dogadać praz telefon (preferuje smsy, whatsup) ale zachęca do podjechania na miejsce i chyba orientuje się technicznie w tym sprzęcie.
Transakcja też bardzo ok - przesłane zdjęcia przed pakowaniem, porządne zabezpieczenie, kontakt po dostawie czy wszystko jest w porządku i czy są jakieś pytania.
W wolnej chwili wrzucę zdjęcia.



Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Lipiec 2020, 02:06:12 »
A co z tym zasobnikiem jest nie tak i retencją?

Offline Celdur Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: ACS Vesuvius
  • Młynek: 1Zpresso JE-Plus; Eureka Mythos Plus
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sierpień 2020, 18:43:23 »
Żeby nie zakładać kolejnego wątku pozwólcie, że się podłączę.

Szukam młynka elektrycznego pod espresso, wstępnie wybrałem:
https ://allegrolokalnie.pl/oferta/mlynek-do-kawy-fiamma-mcf-64-od-faema-standard-cnx
https ://allegrolokalnie.pl/oferta/mlynek-do-kawy-obel-mito-touch-75

Niestety o żadnym z nich nie znalazłem za wiele informacji w sieci.

Młynek nie musi być nowy, trochę większe gabaryty nie są problemem. Najlepiej jakby udało się zmieścić w cenie do 1000 zł, jednak jeśli warto mogę odrobinę przekroczyć tę kwotę.

Najbardziej odpowiadałby mi młynek single dose, ale w tym przedziale cenowym może być trudno o taki. Z sąsiedniego wątku młynek DF64 wydaje się ciekawy, ale póki co niewiele o nim wiadomo.

Brać coś z wyżej wymienionych? Czekać na DF64? Może macie jeszcze jakieś inne propozycje?

volter - Jak z retencją w Twoim młynku?

Offline marwo Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Uno Steel Prof El, Moccamaster 741, Kawiarka BIALETTI Moka Induction, Phin, Dripper
  • Młynek: FIAMMA MCF 64 OD, MACAP MX900
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sierpień 2020, 19:07:53 »
Też kupiłem ten w wersji on demand i od prawie tygodnia go używam. Dzięki @skansen za info o tym modelu. Młynek jest w świetnym stanie a sprzedawca szczerze informuje, że jest to towar używany i odpowiada na zadawane pytania. Żarna są w bardzo dobrym stanie. Mam w tym temacie zdanie podobne do @volter a to co zostało zmielone to zapewne nie duże ilości. Mieli ładnie i espresso wychodzi na moich ziarenkach super. Nareszcie zmielona kawa nie sypie się po kuchni (zadowolenie mojej żony bezcenne) bo zmielona kawa wpada tylko do portafilta (kolby) a nie gdzie indziej. Kuchnia zyskała na uroku tego młynka. Obudowa ze stali nierdzewnej oraz kształt pojemnika na kawowe ziarenka dodaje uroku. Jestem zadowolony z obsługi przez sprzedającego (używałem języka rosyjskiego), który był i jest życzliwy oraz szczery. No i przede wszystkim bardzo zadowolony z dokonanego zakupu. Pozostała jedna sztuka więc warto przemyśleć zakup i za długo nie myśleć ....   

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Sierpień 2020, 14:31:35 »
A jak myślicie jest z ewentualną dostępnością żaren do tych młynków jeśli te skończą żywot? Bo to też tak w sumie słabo zainwestować 9 stówek a potem mieć problem z częściami zamiennymi  :redface:

Offline marwo Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Uno Steel Prof El, Moccamaster 741, Kawiarka BIALETTI Moka Induction, Phin, Dripper
  • Młynek: FIAMMA MCF 64 OD, MACAP MX900
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Sierpień 2020, 21:18:08 »
To prawdopodobnie Cimbali Kadet zmodernizowany do pracy w SD oraz elektronicznym sterowaniem czasu dozy. Części  to np: atp-czesci.pl . Sprzedawca sugerował, że też są tam części Faemy. Poza tym 2 x dopio dziennie to u mnie 2 x 18g =36g x 365 dni w roku =13,14 kg. Przy żywotności żaren 500 kg (choć mówią nawet o 700 kg) będę musiał mielić 38 lat by zmienić żarna. Ten młynek, który kupiłem coś już zmielił do czasu zakupu (może 50 kg a może nie) to i tak ponad trzydzieści lat żarna powinny u mnie wytrzymać pod względem ich ostrości. Te kalkulacje oczywiście nie dotyczą kawiarni ;) 

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Młynek do espresso
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Sierpień 2020, 21:41:53 »
Sprzęt spory, hopper wielki (1,5kg), retencja pewnie jest, ale też myślę, że jednak nie znajdę nic w takim stanie i z takimi parametrami. Mam więc zaklepaną do czwartku ostatnią sztukę :taniec:

W rozmowie człowiek bardzo ok, więc też liczę że wszystko będzie ok. Wspominał, że hopperów ma kilka to postaram się ugadać jeden dodatkowy, może uda mi się zrobić małego moda na wysokość ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi