Autor Wątek: Zestaw Kolba + Młynek za ~3,5k (Rancilio, Lelit, Ascaso?)  (Przeczytany 7299 razy)

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Zestaw Kolba + Młynek za ~3,5k (Rancilio, Lelit, Ascaso?)
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Wrzesień 2020, 14:41:43 »
Czekamy na zdjecia - jaki kolor @madlen57

Offline madlen57 Kobieta

  • Wiadomości: 8
Odp: Zestaw Kolba + Młynek za ~3,5k (Rancilio, Lelit, Ascaso?)
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Wrzesień 2020, 16:15:39 »
Wygrało chyba serce, a tak naprawdę wiele analizm i podpowiedzi.
Będzie biało :) chociaż czerwień była niezmiernie kusząca.
Ekspres będzie w poniedziałek i już nie mogę się doczekać.

Wrzucę zdjęcia.

Offline madlen57 Kobieta

  • Wiadomości: 8
Odp: Zestaw Kolba + Młynek za ~3,5k (Rancilio, Lelit, Ascaso?)
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Wrzesień 2020, 14:56:19 »
Dziś 2 dzień z ekspresem Ascaso Dream White + Młynek Ascaso I-1 Inox

Wczoraj tyle się na testowałam i na próbowałam kawy, że trzymało mnie jeszcze przez pół nocy. O dziwo przyzwoitą kawę, która mi smakuje i ma ładą creme udało uzyskać się dość szybko. Myślę, że czytanie wcześniej forum i oglądanie YT bardzo pomogło.

Zacznę od opakowania:
Cudownie zapakowane, starannie, z troską o detale o to żeby łatwo wyjąć z pudełka, karteczki z zachętą do zostawienia opinii itp. - fajny user experience

Młynek, mam kolor white inox - już wiem, że to był błąd. Trzeba było brać cały stalowy lub polerowany. Ten jest w macie i :
- rozsypuje kawę
- rozsypaną kawę ciężko wytrzeć, zostaje na macie, w dodatku białym

Ekspres - pierwsze wrażenie:
- biały mat - ale tutaj już tak łatwo się nie brudzi, bo to jednak ekxpres
- obsługa prosta
- na plus pojemnik z wodą z boku, łatwo wyjąć i łatwo wsadzić
- nagrzewa się szybko

Pierwsza kawa:
- kwaśna i "rzadka"
- z każdą kolejną coraz lepiej, dziś piję już drugą i wychodzi naprawdę przyzwoicie - doppio z 15g kawy

Spienianie mleka:
- totalnie mi nie wychodzi - muszę zaopatrzyć się w termometr i ćwiczyć

Ogólna ocena całego zestawu i zadowolenia to 8 na 10 - 2 punkty odjęte za młynek ;)




« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2020, 15:30:35 wysłana przez madlen57 »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zestaw Kolba + Młynek za ~3,5k (Rancilio, Lelit, Ascaso?)
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Wrzesień 2020, 12:08:50 »
Końcówkę do dyszy możesz domówić u Janusza, na tej oryginalnej z zestawu ciężko spieniać (chyba że coś się zmieniło). Jak będziesz czytać i zgłębiać temat jeszcze przez rok, to wróżę zmianę zestawu :) (na jakiś młynek pokroju Niche Zero + ekspres typu HX)

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Zestaw Kolba + Młynek za ~3,5k (Rancilio, Lelit, Ascaso?)
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Wrzesień 2020, 13:15:08 »
Końcówkę do dyszy możesz domówić u Janusza, na tej oryginalnej z zestawu ciężko spieniać

Hmm, dziwię się, że nikt wcześniej nie polecił innego ekspresu, za cenę tego białego, koleżanka miałaby Lelit Glenda z PID, manometrem i profesjonalna dyszą, bez konieczności jakichkolwiek modyfikacji miałaby lepszy sprzęt, o większych możliwościach.

Coż, pozostają teraz kolejne inwestycje i dokonanie wymiany dyszy.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Zestaw Kolba + Młynek za ~3,5k (Rancilio, Lelit, Ascaso?)
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Wrzesień 2020, 13:41:28 »
Hmm, dziwię się, że nikt wcześniej nie polecił innego ekspresu, za cenę tego białego, koleżanka miałaby Lelit Glenda z PID, manometrem i profesjonalna dyszą, bez konieczności jakichkolwiek modyfikacji miałaby lepszy sprzęt, o większych możliwościach.

Koleżanka musiała by jeszcze poczekać na jakąkolwiek odpowiedź przed dokonaniem zakupu. Ale niewątpliwie w pierwszej odpowiedzi w tym wątku taka rekomendacja jest.

Offline madlen57 Kobieta

  • Wiadomości: 8
Odp: Zestaw Kolba + Młynek za ~3,5k (Rancilio, Lelit, Ascaso?)
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Wrzesień 2020, 13:44:31 »
Dokładnie tak.

Chociaż zakup był konsultowany z lokalnym baristą, który postawił na Ascaso. Nie znam się to zaufałam. Myślę, że na najbliższy czas sprzęt jest ok, a co będzie potem - zobaczymy. Ogólnie polecano mi Expobar Brewtus IV Leva Vibrationspumpe, ale to dużo poza mój budżet.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi