Autor Wątek: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?  (Przeczytany 12772 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Marzec 2020, 23:47:08 »
Jak napisałem każdy ekspres ma swoje wady i zalety.
Pokaz proszę JEDEN z Twoich 2784 postów w których piszesz o wadach Ascaso.
Zrób to proszę, dla równowagi.
Czy gdyby te słowa napisał ktoś inny a nie ja to też byłaby taka nagonka ?
Nie widzisz różnicy miedzy sobą a innymi użytkownikami? Podpowiem: zarobek (Ty) kontra chęć pomocy (inni użytkownicy).
Piszesz negatywnie o innym produkcie tylko po to by wybielić swój. Nie jest to bezinteresowne, dlatego inni się czepiają i jak najbardziej maja do tego prawo. Analogiczna sytaucja byłaby gdyby któryś z roasterow na forum zacząć pisać negatywnie o innych palarniach. Różnica jest taka, że mają na tyle przyzwoitości i tego nie robią.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Marzec 2020, 23:59:42 »
Nie chce mi się szukać. Za dużo tego było i jest za późno. Czemu zresztą ja miałbym pisać o wadach? O nich piszą użytkownicy a moim zadaniem jest ich usuwanie. I tak robiłem w przypadku pojawiania się rdzy wewnątrz ekspresów ARC, odprysków lakieru pod zbiornikiem na wodę w ekspresach DREAM, rdzewienie płyty podstawy ze zwykłej stali w ekspresie UNO PROF, nieodpłatnych wymianach termometrów i zaworów pary itd, itp. Moim zadaniem było też zgłaszanie wszelkich pojawiających się problemów do producenta. Mogę jedynie czuć satysfakcję z tego, że dużą część wad udało nam się wspólnie usunąć, poprawić. I za zwracanie na nie uwagi też dziękuję użytkownikom tego forum.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Marzec 2020, 00:02:47 »
Przed odejściem na emeryturę zawalcz jeszcze w takim razie z tematem siedmiosegmentowego wyświetlacza w Ascaso. Nie jest to wada sprzętu, ale nazywanie takiego produktu innowacyjnym zakrawa na ironię. Nie oczekuje, że koniecznie musi to byś sterowanie najnowszej generacji (przez bluetooth/WiFi jak w La Marzocco, maszynach gastronomicznych czy domowych automatach) czy duży kolorowy wyświetlacz (jak w Bezzerze czy Sage). Wystarczyłby prosty graficzny wyświetlacz. Nie jest to też rozwiązanie drogie. Obsługa obecnego sterownika do wygodnych nie należy. Siedmiosegmentowy sposób prezentacji cyfr to rozwiązanie z przed stu lat...
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2020, 00:07:37 wysłana przez skansen »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Marzec 2020, 00:07:17 »
A czy ja gdzieś napisałem, że jest to rozwiązanie innowacyjne ? Przekażę ale niestety dopiero po Świętach. Ze względu na pandemię ASCASO zamyka fabrykę od 30.04. na dwa tygodnie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Marzec 2020, 08:15:23 »
@kawakawusia, ustawianie temperatury jest w LCC (Lelit Control Center czy jakoś tak).
Temat gdzieś był już dyskutowany na forum odnośnie LCC i PID w Lelitach.

Z jednej strony głównym zadaniem ekspresu jest dostarczanie wody o odpowiednim ciśnieniu oraz o odpowiedniej temperaturze. Aczkolwiek dokładna temperatura nie jest aż tak istotna na początku. Wystarczy, że ekspres nie będzie dawał zbyt zimnej (poniżej 90C), ani nie będzie przegrzewał (powyżej 96C).
Dużo ważniejsza będzie sama kawa, młynek, grubość przemiału, doza, dystrybucja kawy w sitku, uzysk, czas trwania zaparzania. Na opanowanie tych kwestii zejdzie Ci z kilka tygodni albo nawet miesięcy zanim dojdziesz do powtarzalności.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2020, 08:19:18 wysłana przez untoldex »

skansen

  • Gość
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Marzec 2020, 09:02:37 »
A czy ja gdzieś napisałem, że jest to rozwiązanie innowacyjne ?

Pisząc produkt miałem na myśli cały ekspres, nie sam wyświetlacz.

Offline kawakawusia

  • Wiadomości: 12
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Marzec 2020, 09:43:59 »
dziękuję za odpowiedzi

a Bezzera, jakie macie zdanie?

Co z podejrzeniem  stosowania niklu i ołowiu w bojlerze Viktori, można to sprawdzić?

Oscar II - piszecie ze fajny, ale chodzi o wygląd? na czym polega jego przewaga, bo nie widzę tam możliwości ustawiana temperatury, pomiaru czasu?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Marzec 2020, 10:12:16 »
W takim razie w złym kontekście tego użyłeś. Zaraz po zdaniu o wyświetlaczu.
Jeśli tak to o którym produkcie piszesz ? O wszystkich ?
Jak dla mnie konstrukcje SB są przestarzałe. I żadne dodawanie do nich bajerów typu LCC tego nie zmienia. Wiele więcej się w tej konstrukcji już nie dokona. Można jedynie idąc za zaleceniami zdrowotnymi zastąpić bojlery mosiężne bojlerami ze stali nierdzewnej. Można dodać izolację termiczną. Fakt, są sprawdzone i ludzie są do nich przyzwyczajeni bo produkowane są w praktycznie nie zmienionej konstrukcji od wielu, wielu lat i przez wielu producentów. Na ich tle rozwiązania z termoblokami zastosowane przez ASCASO i powielone przez SAGE są czymś nowym. A więc innowacyjnym. Zastosowanie tych samych termobloków w ekspresach gastronomicznych potwierdza innowacyjność i zasadność tego rozwiązania. Pozwala na dalsze eksperymenty i udoskonalenia. ASCASO konsekwentnie idzie w tym kierunku. Czego dowodem jest nowa linia ekspresów BARISTA T MINI.
A wracając do wyświetlacza to nie bardzo widzę zastąpienie tego siedmiosegmentowego innym wyświetlaczem w modelu DREAM. Nie ma tu miejsca na duży wyświetlacz. Okrągły zamiast termometru burzyłby stylistykę tego ekspresu. Manometr też jest potrzebny. Prędzej można by tego się spodziewać w nowym modelu BARISTA T MINI. Pewnie takiej wersji też się doczekamy.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Marzec 2020, 10:16:57 »
W którym roku Ascaso wprowadziło termobloki?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Marzec 2020, 10:21:07 »
Wiem do czego pijesz. Nie jest to istotne. Istotne jest to do jakich ekspresów je wprowadziło i to w jaki sposób je wykorzystało.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Marzec 2020, 10:23:24 »
Janusz się strasznie czepia na siłę i w dodatku robi porównania do klasy gastronomicznej...
Oba sprzęty są świetne, ale jednak w tej klasie Lelit ma więcej funkcjonalności i kropka.

Na dobrą sprawę można kupić Lelit Grace PID za około 2500 vs Ascaso dream pid 4100 - różnica w cenie 40% (chodzi o te same funkcjonalności, a nie porównywanie detatli i stabilności temperaturowej)
Gdzie już za 4300 można kupić Lelit Mara.

skansen

  • Gość
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Marzec 2020, 10:33:38 »
Jak dla mnie konstrukcje SB są przestarzałe.
O tym, że konstrukcje SB uważasz za przestarzałe wszyscy doskonale wiemy. Jakoś inni producenci maszyn gastronomicznych i domowych się nie palą do tego rozwiązania. Ja przychylam się do opinii, że termbloki to przede wszystkim cięcie kosztów. Temat rzekomej przewagi technologicznej Ascaso był wałkowany wiele razy i nie ma sensu do niego wracać.

I żadne dodawanie do nich bajerów typu LCC tego nie zmienia.
Dziwi trochę nazywanie rozbudowanego PID bajerem.

Na ich tle rozwiązania z termoblokami zastosowane przez ASCASO i powielone przez SAGE są czymś nowym.

Sage powieliło? Jestem zdziwiony, bo Breville (Sage) Barista Express jest dostępne od 2011 roku.

A wracając do wyświetlacza to nie bardzo widzę zastąpienie tego siedmiosegmentowego innym wyświetlaczem w modelu DREAM. Nie ma tu miejsca na duży wyświetlacz. Okrągły zamiast termometru burzyłby stylistykę tego ekspresu. Manometr też jest potrzebny. Prędzej można by tego się spodziewać w nowym modelu BARISTA T MINI. Pewnie takiej wersji też się doczekamy.

Da się to rozwiązać w inny sposób, napisałem o tym powyżej. Zamiast krytykować propozycje rozważ ją na spokojnie i ewentualnie przekaż producentowi.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Marzec 2020, 10:43:16 »
@pawel890 Pozwolisz, że będę miał jednak inne zdanie ? To nie są te same funkcjonalności. Było już to gdzieś porównywane i nie będę się powtarzał. Można poszukać na forum.
@skansen A czy wiesz ile lat wcześniej ASCASO badało to rozwiązanie przed wdrożeniem do produkcji ?
Skończmy z tym. Ani ja Was nie przekonam ani Wy mnie. Istotni są zadowoleni klienci a nie mała grupka krytyków z Forum.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Marzec 2020, 10:49:27 »
@skansen A czy wiesz ile lat wcześniej ASCASO badało to rozwiązanie przed wdrożeniem do produkcji ?

A ile lat wcześniej zaczęło nad nim pracować Breville? Sugerujesz, że Breville powieliło rozwiązanie na etapie testów Ascaso? Wiesz ile Breville przeznacza na R&D (badania i rozwój)? Rocznie to są kwoty porównywalne z obrotem producentów takich jak Ascaso czy Lelit. Podziwiam producentów takich jak Ascaso czy Lelit za to jak walczą na tym trudnym rynku.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2020, 11:02:11 wysłana przez skansen »

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: który wybrać Bezzera LELIT ASCASO ?
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Marzec 2020, 10:52:16 »
To jest moja wstępna lista top 3:
Bezzera BZ09 S PM 2019
LELIT VICTORIA PL91T
ASCASO UNO PROF Black
wszystkie są w podobnym budżecie 3500zl
...
Chciałbym pic espresso/americano, capucino, latte, jeśli sie da to pobawić sie w jasnopalone.
...

Jak wcześniej pisali przedmówcy, Victoria jest najbardziej wypasiona funkcjonalnie - posiada LCC czyli kontrola temperatury (co się przyda jeśli chcesz się bawić w jasno palone), i który pozwala też ustawić preinfuzję. Jeśli pijesz dużo mlecznych to rozważyłbym HXa, w tym budżecie wspomniany NS Oscar II (ale pamiętaj - tu nie masz kontroli temperatury, ale za to od groma pary do spieniania).

Bezzera i Ascaso z Twojej listy nie posiadają PIDa, więc weź to pod uwagę pod kątem późniejszych wyborów ziarna jasno palonego. A wygląd to kwestia gustu, acz kwestia baaaaaaardzo ważna więc też to przemyśl ;) Jeśli podoba Ci się stylistyka Lelita to rozważ sporo tańszy model Grace (trochę mniejszy bojler, co jest na minus przy mlecznych, poza tym praktycznie to samo co Victoria).

A przede wszystkim kup dobry młynek, bo ten Ci posłuży na lata, a maszynę być może zmienisz. Poluj na używki!

PS. Trochę Ci tutaj koledzy zrobili hijack wątku na tematy techniczno-historyczno-filozoficzne, więc musisz się uzbroić w cierpliwość zanim to się uspokoi. Na pewno nie bierz pod uwagę argumentów że kawa z PFa leci pod złym kątem albo że się saszetek lub kapsułek (sic!) nie da używać ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2020, 11:02:34 wysłana przez Latte.Fart »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi