Autor Wątek: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.  (Przeczytany 18424 razy)

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Witam. Tak jak napisałem mam zamiar zacząć przygodę z kawą na poważnie.. samą kawą interesuję się już ponad pół roku, czytam o tym, parzę metodami alternatywnymi (kawiarka, drip - w najbliższym czasię dokupuję aeropress), ale postanowiłem zakupić ekspres.
Z branżą jestem związany pośrednio, jako że pracuję w gastronomii już parę lat, mam też w związku z tym możliwość pracy na ekspresach, niestety nie profesjonalnych..i postanowiłem kupić sobie ekspres do domu, nie ukrywam głównie w celu nauki latte art. Sam cenię sobie espresso i za kawami mlecznymi nie przepadam, ale cała rodzina i goście już tak, więc gdzieś te kawy zrobione przeze mnie znajdą sobie miejsce..

Młynek żarnowy posiadam póki co integralny z robotem kuchennym więc z czasem za porządnym też będę musiał się rozejrzeć, ale póki co z braku funduszy zostanę chyba przy tym co jest.. i tak.. byłem na Festiwalu Kawy w Łodzi i widziałem stoisko Ascaso z min. innymi modelem Dream.. nie powiem ekspresy bardzo ładne, do tego na promocji na allegro wystawione teraz za niecałe 2 tys.. ale...chciałbym chyba jednak coś bardziej takiego na czym bym mógł poznać profesjonalny, ręczny ekspres od podstaw..przedwczoraj przegapiłem śliczny Vibiemme Domobar używkę, który poszedł za niecałe 1,7 tys.. a raczej mi się internet w telefonie zaciął..no i teraz myślę co by było dobrą opcją.. na ekspres mam w tym momencie zebrane niecałe 2 tys. , ale jestem w stanie wyłożyć tak do 4 tys max.. no i myślałem o jakiejś używce, bo oczywiście marzy mi się jakiś Rocket, ale najtańszy Cellini Classic to 4.5 tys.. więc poza zasięgiem. Bezzera BZ09 S PM to ok. 3 tys, Vibiemme Domobar to też wydatek lekko ponad budżet.. ale co byście radzili ? Polować na jakieś używki czy inwestować w coś tańszego (Ascaso Dream) ..czy jeszcze coś innego?
I który z powyższych/ bądź innych modeli byście mi polecili? Ewentualnie jak ktoś ma jakieś linki do ciekawych ofert to też bym prosił, bo sam przyznam szczerze mam już w głowie mętlik.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipiec 2014, 19:23:33 »
Moja propozycja - najpierw młyn, dopiero potem wybór ekspresu.
Co pozostanie z zakupu to będzie na ekspres.

ps. wiem, że powiem niezbyt zachęcające słowa - ale poczytaj forum, zrozum na ile ważnym elementem tej układanki jest młyn...

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2014, 19:30:14 »
Krzychu dobrze mówi. Ja się wczoraj dobitnie przekonałem o tym, że młynek jest znacznie ważniejszy od ekspresu i wszystkie opinie na ten temat nie są ani trochę przesadzone. Ten, który masz jest prawdopodobnie bardzo zły więc i kawa będzie zła nawet z ekspresem za 4K.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec 2014, 19:32:42 »
Zazdroszczę tego wyboru ja dziś już bym kupił co innego ale niestety  :-(

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipiec 2014, 20:10:00 »
ok..trochę czytałem to forum i generalnie zaznajomiłem się z poglądami  ;) Czyli jaki młynek proponujecie model/cena? Porządny na lata, tak wiem  :-D może być używka jak najbardziej.. Co do ekspresów z tych opcji co wypisałem na górze co proponujecie ?

@manfred
z tego co kojarzę kupiłeś Ascaso Steela czy coś takiego ? ;) Żałujesz mówisz ?

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lipiec 2014, 20:26:01 »
Szukaj na allegro, olx, ebay. Ja żadnym specjalistą nie jestem, ale sam niedawno szukałem dla siebie. Szukaj młynków marki mazzer, fiorenzato, macap, compak i pewnie jeszcze wielu innych, o których nie słyszałem. Najlepiej regularnie przeglądaj wszystkie młynki, jak coś Cię zainteresuje to sprawdź w google albo pytaj tutaj czy się opłaca. W końcu coś upolujesz. Może trafisz jakiś zestaw, byłoby taniej.

http://olx.pl/oferta/profesjonalny-ekspres-do-kawy-mlynek-CID628-ID69Fnf.html#2d96b65a5e;promoted

Tutaj np. mieszczący się w budżecie. Nie wiem czy dobry, czy się opłaca, to tylko jako przykład daję.

Offline D4rK89 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 506
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropress, Acaia
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lipiec 2014, 20:32:16 »
Warto choćby dla samego młynka z tej oferty. Fiorenzato f64 evo jest świetnym młynkiem z żarnami 64mm.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lipiec 2014, 20:45:38 »
Rocketa Cellini Classic w bardzo dobrym stanie ma do sprzedania Marcin Makiato.
Z tych rąk możesz być pewien stanu ekspresu. Cena 3500 ale pewnie możesz negocjować ;)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lipiec 2014, 22:07:43 »
ok..póki co leze w szpitalu więc jestem trochę uziemiony, ale będe szukał czegoś z w.w. młynów..dzięki :) do Marcina wysłałem pw., także dzięki bardzo za info..rocket to marzenie

Offline Michał Single Mężczyzna

    • Palarnia Single Origin
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Single Origin - Rzemieślnicza Palarnia Kawy
  • Ekspres: Faema Enova A2, Aeropress i inne
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Hario, Comandante
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lipiec 2014, 10:40:30 »
Zgadzam się z przedmówcami. Młynek to absolutnie podstawa, źle zmielona kawa nawet z dobrego ekspresu będzie marnie smakowała. Około rok temu udało mi się kupić lekko używanego Mazzera Super Jolly za 800 zł na Allegro, więc warto przeglądać różne serwisy aukcyjne w poszukiwaniu okazji...

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lipiec 2014, 17:43:36 »
Więc korzystając z Waszych cennych rad i ogromu wolnego czasu przeczytałem kilkadziesiąt stron na tym forum od wczoraj, przejrzałem ebaya, olx-a, allegro i wyselekcjonowałem moim zdaniem produkty najbardziej godne uwagi... fakt, że w niektórych cena jest nieadekwatnie duża ...ale .. przedstawiam do wglądu choć nie wiem czy nie powinienem założyć tematu w temacie młynki żeby nie robić offtopa ? Jeżeli tak to proszę o stosowną uwagę a ja od razu zakładam temat w dziele młynki..

to tak.. proszę o pomoc, powiedzmy wyselekcjonowanie 3 najciekawszych młynków.. mi osobiście najbardziej podobają się te śliczne Mazzery.. i ten włoski młynek jest śliczny, ale niestety nie znalazłem o nim żadnych informacji. Napisałem też maila w sprawie Fiorenzato f64 evo o którym powyżej była mowa. Jednak proszę specjalistów o pomoc 8)

P.S. Sorry za brak linków, ale wyskakuje mi komunikat, że takich nie mogę wstawiać  :-\

Młynki:

olx.pl/oferta/mlynek-barowy-do-kawy-CID628-ID5YPLP.html#9845fceea9   
włoski młynek, 750zł, reszta mi nieznana


olx.pl/oferta/mlynek-do-kawy-compak-CID628-ID699Nj.html#5ebb129f15   
Compak K6 2008r., 1055zł 900dol.,64mm średnica żaren, pytanie czy nie za stary? (I tak mi się średnio podoba, ale jeżeli dobry to może być)


olx.pl/oferta/profesjonalny-mlynek-do-kawy-mazzer-super-jolly-w-swietnym-stanie-CID628-ID5GY2x.html#9845fceea9

Mazzer Super Jolly , 1200zł,   jeden z 3, które najbardziej mi się podobają, mogę poprosić o więcej zdjęć jeżeli wart zainteresowania

allegro.pl/mlynek-do-kawy-mazzer-super-jolly-drogheria-i4359751676.html  1200zł, Mazzer Super Jolly

Mazzer Super Jolly


olx.pl/oferta/mlynek-zarnowy-mazzer-luigi-mini-super-stan-CID628-ID63X1b.html#fe61543b01

MazzerLuigi Mini, 1200zł, 2letni, mało uzywany bardzo mi się podoba na pierwszy rzut oka, podobno dedykowany do Rocketów.

olx.pl/oferta/mlynek-do-mielenia-kawy-zarnowy-CID628-ID688Uf.html#b95a6caa2e

MACAP MC4, 2014, 1300zl...drogo ale myślę, że do negocjacji.. młynek wart zainteresowania w tej cenie czy skupić się na innych ?


olx.pl/oferta/profesjonalny-elektroniczny-mlynek-do-kawy-model-rcg-2010-CID628-ID6hFwX.html#4d085dbbac

RCG 2010, 1200zł,
nie znalazłem informacji o tym, wygląda porządnie ale się nie znam

olx.pl/oferta/profesjonalny-mlynek-do-kawy-rancilio-md-50-okazja-CID628-ID5Wocx.html#9845fceea9 Rancilio 1500zł MD 50/AT 450W, ok. 2800nowy

olx.pl/oferta/mlynek-do-kawy-CID628-ID6acm3.html#9845fceea9 Rancilio 1500zł

olx.pl/oferta/wloski-mlynek-do-kawy-CID628-ID4lfZ7.html#9845fceea9 La San Marco Gorizia, 1400zł
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2014, 18:04:09 wysłana przez shaqks »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Lipiec 2014, 18:49:53 »
Ze względu na spamowiczów, nowi użytkownicy mają na jakiś czas zablokowaną możliwość wstawiania linków.
Celował w tym philips. :NO:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Lipiec 2014, 19:57:57 »
Odpuściłbym młynki sklepowe z uchwytem na torebki, są niezbyt wygodne przy mieleniu do portafiltra. Chyba, że planujesz przeróbkę takiego młynka.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Lipiec 2014, 20:04:05 »
Taki układ, jak przy środkowym lub tym po lewej jest ok.

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline fubar

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Saeco Via Veneto
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Ekspres do zaczęcia przygody z kawą na poważnie / +- 2-4tys.
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lipiec 2014, 20:19:13 »
Te mazzery drogie. Ja ostatnio kupiłem za 700 zł i też nie była to super okazja.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi