Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 260799 razy)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1495
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1455 dnia: 17 Listopad 2023, 13:37:55 »
No ja bym wziął 250g tego Salwadoru.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1108
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1456 dnia: 22 Listopad 2023, 23:40:59 »
Pospadały ceny wybranych kaw do niedzieli włącznie, na stronie zrobiło się dosłownie 'czerwono'. Zapraszam do zerknięcia okiem, ewentualnie całą parą.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1108
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1457 dnia: 28 Listopad 2023, 00:10:34 »
Mam ważne info - będą przymusowe zmiany.

Przyznaję, że nie są to problemy, z którymi chciałbym się mierzyć w dużym ruchu świątecznym, ale jednak muszę. W tamtym tygodniu otrzymaliśmy informację od producenta, że torebki kompostowalne (te białe) nie będą kontynuowane. Jaki wiąże się z tym problem? Dopiero co włożyliśmy mnóstwo pracy w rebranding, mamy mnóstwo nadrukowanych opasek, w 100% przestawiliśmy się na nowy format i dobrze nam się w nim pracuje. W czerwcu/lipcu pytaliśmy się, czy te opakowania są na stałe. Tak - nie planujemy ich wycofywać. 4 miesiące później tak się jednak dzieje i trzeba podjąć jakąś decyzję.

Jako, że przejrzałem dostępne możliwości i prywatnie jestem już zmęczony ciągłymi brakami towaru decydujemy się na przejście na opakowania podlegające recyklingowi. Ekologia nie może nam stale utrudniać pracy, kiedy próbujemy nadążyć z zatowarowaniem. Nie jesteśmy w stanie również w tej chwili wyrzucić do kosza papierowych owijek w tysiącach sztuk w imię idei. Po pozbyciu się nalepek (podczas rebrandingu) mamy 2 śmieci - papierową owijkę i torebkę. Nie ma tam dodatkowych etykiet tworzących wielomateriałowe odpady. Nie mamy już nalepek, które były przyczepione do bardzo długich plastikowych rolek. Nalepki były zdrowsze niż zwykle, ale przyczepione do plastikowych rolek niestety powodują u mnie dysonans poznawczy. Przy poprzednim dostawcy opakowań mieliśmy problemy z ciągłością towaru, więc z radością pożegnaliśmy się po dłuższym czasie, żeby zrobić przy okazji rebranding. Niestety mamy znowu wtopę i coś trzeba postanowić, bo 250-tek mamy zaledwie 100sztuk bez możliwości kupienia. Sleevy są drukowane w 95% lokalnie, żeby skrócić cykl dostaw i zmniejszyć ślad węglowy.

Nowe torebki będą w takim samym kształcie jak białe, ale powoli w Waszych przesyłkach będziecie mogli znaleźć czarne paczki. Te należy wyrzucić do plastiku i będą mogły być dalej przetwarzane. Będziemy również zamieszczać informację o zmianach. Zmiany klimatyczne wymuszają innowacyjność, więc mam nadzieję, że niedługo pojawi się coś dostępnego i wartego uwagi.

Podejrzewam, że odzew może być częściowo pozytywny gdyż był feedback (dosłownie kilka razy), że po przejściu na białe torebki kawa na młynku do kolby jest mniej stabilna. Badaliśmy temat, odłożyliśmy sobie tę samą kawę w plastiku i w kompoście na 2 miesiące, żeby to zbadać, ale temat sam postanowił się zamknąć. Do zbadania użyliśmy wszystkich trzech rozmiarów, żeby wykluczyć ewentualne pojedyncze błędy przy produkcji opakowań.

Dziękujemy za zrozumienie! Staramy się podejmować racjonalne decyzje, które są najlepsze w danym momencie :)

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2023, 00:15:40 wysłana przez mr_blend »

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 151
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1458 dnia: 28 Listopad 2023, 08:07:31 »
Współczuję tych zawirowań z producentami opakowań. Ale proponuję nie przejmować się tak bardzo emisją CO2, etc. Te zielone inicjatywy są jak widać głównie skierowane do 'maluczkich', aby nas czymś zająć i zaangażować. 'Wielcy' ekologią nie przejmują się. Latają prywatnymi odrzutowcami, niektórzy latają nawet codziennie. Jeżdżą wielkimi autami. Wyprowadzają czołgi, strzelają, itd. (patrz wojna) - nikt z Zielonych nie protestuje codziennie przeciwko tym źródłom zanieczyszczeń, nie ma nieustannych manifestacji przed urzędami. "Wielcy' budują dziesiątki nowych kopalń węgla i hut co roku (np. Chiny). I generują bez mrugnięcia okiem znacznie więcej CO2, niż reszta świata zwykłych ludzi. Nie dajmy się zwariować - wróćcie więc do porządnych torebek, które pozwalają na trzymanie parametrów kawy. Zwykli smakosze kawy będą Ci wdzięczni  :) i potrafią wrzucić torebkę do właściwego worka.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1679
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1459 dnia: 28 Listopad 2023, 09:02:59 »
Musimy dbać o środowisko. Świadomość w tej części świata jest większa ale to co się dzieje w 70%? kuli ziemskiej, jest masakryczne.

https://www.cfr.org/backgrounder/haitis-troubled-path-development

Offline audiofil Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: ECM Casa IV
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1460 dnia: 28 Listopad 2023, 23:19:27 »
ja również jestem za zdroworozsądkowymi działaniami,ale jest mnóstwo w necie artykułów znawców tematu,którzy dowodzą,że po to wymyślono tę ściemę,żeby wprowadzić coś tak absurdalnego jak handel CO2.Określanie tych durnych limitów ma podtekst polityczny,no bo jak nazwać nakaz zalewania polskich kopalni wodą,co powoduje ich trwałe zniszczenie z programem budowy nowych kopalni węgla przez Niemców.Otwieranie nowych bloków energetycznych na węgiel jakoś nikt w Unii nie krytykuje-dla plebsu tworzy się historię o zagładzie planety a samemu na codzień zapiernicza się Cessnami i innymi  turbolotami i jest ok.Chiny mają wszystko w d.... i nikt im nic nie zrobi bo to potęga polityczna i militarna,a że przy okazji najbardziej zatruwają środowisko,no cóż.I na koniec jeszcze zagadnienie utylizacji tych fotowoltaik i akumulatorów z elektryków i elementów z turbin wiatrowych-kto i gdzie tym się zajmie?Pewnie zakopie się na Ukrainie albo w Polsce i już.Ekologia pełną gębą.Uff-idę na randkę z księżniczką Daisy od Pawła.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 464
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1461 dnia: 28 Listopad 2023, 23:41:24 »
Z mojej strony, mi to nie przeszkadza, rozumiem jest garstka totalnych ekofilii i ich można stracić, w kawie najważniejszy ma być smak. A gdyby ludzkość się tak interesowała ekologią, to zrobiła by porządek np. w takim Haiti ze śmieciami które stamtąd tonami wpływają do mórz i oceanów....

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1108
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1462 dnia: 03 Grudzień 2023, 01:52:23 »
Nowości na stronie!
Udało się zdążyć na ten weekend.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi w sprawie opakowań! Cieszę się, że króluje zdrowy rozsądek. To nie jest do końca tak, że skoro wszyscy tak robią to nic nie trzeba robić. Też mnie załamała ta informacja medialna o % emisji tego 1% ludności.

Nowości tym razem 4x4:

Espresso

Nikaragua Dos Lorenzos - trzeci rok z rzędu zamawiamy w ramach direct trade od Gold Mountain Coffee Growers, kawy od nich nigdy nie zawodzą i są bardzo dopieszczone. Dos Lorenzos to mikrolot dwóch Lorenzów, espresso jest bardzo gęste i klasyczne - czekoladowo-marcepanowe - z przyjemną kwasowością cytrusów i winogron. Bardzo fajna kawa na zimę!
https://www.palarniablend.pl/nikaragua-dos-lorenzos-15-511

Honduras La Florencia - ziarno idealne pod espresso, wychodzi czekoladka z nadzieniem owocowym. Palimy ją ciut jaśniej, żeby było trochę owoców na froncie. Polecam wszystkim lubiącym te bardziej złożone kawy. Przy zabawie ekstrakcją można wykręcić z tej kawy bardzo dobre rzeczy!
https://www.palarniablend.pl/honduras-la-florencia-esp-15-512

Indonezja Sapto Wening Robusta - każdą robustę fine palimy podobnie w okolicach omniroastu i to dobrze działa w espresso. Przy trochę szybszej ekstrakcji 23-24 sekundy upolowaliśmy maliny w naparze. Tak poza tym standardzik dla tego typu ziaren - mleczna czeko, orzechy i miód. Niska kwasowość, delikatność, klasyka. Kolejna jakościowa robusta w naszej ofercie. W przyszłym roku będziemy mocno eksplorować temat robusty fine! :)
https://www.palarniablend.pl/indonezja-sapto-wening-robusta-15-509

Mieszanka Świąteczna - w tym roku składają się na nią ziarna z: Brazylii, Nikaragui i Indii. Sekretny składnik to Indie Attikan Aerobic, które mają w sobie charakterystyczną cynamonowość na finiszu a jednocześnie całkiem przyjemną kwasowość - bardzo fajna kawa solo btw :) To była miłość od pierwszego siorbnięcia. Ponadto Nikaragua Don Victor Java washed - wychodzi orzechowo-owocowa, no i Brazylia Limpido. W skali wyrazistości lądujemy w okolicach Kawy Świdnickiej. Świąteczna w tym roku ma mieć bdb balans i więcej głębii a przy tym ma być dalej klasyk dla każdego. Przy kolbie można z tego wyciągnąć bdb espresso.
https://www.palarniablend.pl/mieszanka-swiateczna-15-508

Przelewy

Przelew Zimowy - pod tą etykietą wylądowała Nikaragua Dos Lorenzos, gdyż wydaje mi się idealna na Święta. Przyznam, że niezwykle rzadko natura serwuje nam taki zestaw smaków, ale w tym wypadku działa to bardzo dobrze. Jest słodko i klasycznie, ale w zestawie nutek: rooibos, pieczone jabłko, białe winogrona i miód gryczany. Wychodzi nam czarna herbata z miodem, z lekkimi nutami korzennymi a jednocześnie przy tym jest kwasowość winogronowo-morelowa. Orzechy jeśli są to bardzo daleko na finiszu. Według mnie idealna kawa na taką porę jak teraz, na prezent lub jeśli ktoś chce spróbować czegoś niby klasycznego, ale z fajnym twistem.
https://www.palarniablend.pl/zimowy-przelew-15-510

Kenia Kamwangi - są dwie czyste SLki, obróbka myta i mimo wszystko jest też coś innego w tej Kenii. Kwasowość nie uderza już na gorąco, ale jak kawa zupełnie przestygnie to jest wysoka. W kubku mamy nuty żurawiny, czarnej porzeczki, dużo białego grejpfruta i finisz jest delikatnie imbirowy. Łączy się on z goryczką grejpfruta. Ciekawa, smaczna i zbalansowana Kenia.
https://www.palarniablend.pl/kenia-kamwangi-15-514

Honduras La Florencia - na gorąco straszna nuda, ale jak się otworzy to jest bardzo miło i owoce atakują - śliwki, jabłka, wiśnie. To taki owocowy słodziak, też powinien się dobrze sprawdzić o tej porze roku.
https://www.palarniablend.pl/honduras-la-florencia-fil-15-513

Etiopia Gatta Anaerobic Yeast - nowy Rarytas i ciężko o nim pisać, bo dużo się w nim dzieje. Odsyłam na stronę po więcej detali. W kubku jest Etiopia tylko taka bardziej i więcej. Są jagody, wystrzał owoców i alkoholowy finisz - taki bez sosu sojowego. Wszystko w harmonii i dużej ilości przenikających się smaków, dla mnie ta kawa ma lekko budyniowo-sernikowy vibe jak Bermudez. Finisz ciągnie się bardzo długo w ustach i jeszcze zmienia się, pracuje przez jakiś czas.
https://www.palarniablend.pl/etiopia-gatta-anaerobic-yeast-15-515

Przybył nowy zestaw: Nikaragua Dos Lorenzos FIL+ ESP https://www.palarniablend.pl/nikaragua-dos-lorenzos-set-15-392
Wrócił Rarytas Duo: Etiopia + Ekwador https://www.palarniablend.pl/rarytas-duo-15-482
Jest też kramik świąteczny z różnorodnym mixem propozycji prezentowych. https://www.palarniablend.pl/kramik-swiateczny-14-24-0

Wysyłamy do 21.12.
Pracujemy na miejscu do 23.12 i mamy przerwę do 27.12.

Kto z Łodzi, to zapraszamy do nowego i ciekawego projektu Kolarska.CC przy rogu Zgierskiej i Wspólnej. To jest sklep rowerowy i kawiarnia specialty w jednym. Na miejscu można napić się kawy od nas, z pewnością zawitamy z cuppingiem na początku 2024 roku :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 195
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1463 dnia: 06 Grudzień 2023, 12:24:22 »
Byłem w Kolarskiej, espresso w dniu otwarcia bardzo smaczne. Parę dni potem wróciłem na przelew, Kostaryka M&M juicy też zaparzona elegancko, dużo owoców i faktycznie rodzynków w rumie. Wasze kawy są w dobrych rękach!

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1464 dnia: 07 Grudzień 2023, 09:42:32 »
Ja właśnie ostatnie zamówienie w tym roku zrobiłem (kolejne będzie prezentowe :P) - tym razem bezpiecznie, brazylia pod kątem gości.

Szkoda tych białych paczek - bardzo przyjemne, dużo lepsze niż te poprzednie.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1108
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1465 dnia: 07 Grudzień 2023, 12:51:39 »
@kacperb
Dobrze słyszeć! Sam projekt bardzo mi się podoba, fajne osoby były zaangażowane w otwarcie i jestem pewien, że będzie smacznie i stabilnie :)

@MajkJaro
Najchętniej to brałbym białe do recyklingu, będę "piłować" żeby zostały ściągnięte albo szukać nowych źródeł, kierować zapytania mailowe. Ruch świąteczny jest najprawdopodobniej najgorszym czasem w roku na trudne decyzje :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1466 dnia: 08 Grudzień 2023, 11:32:20 »
Udało mi się dzisiaj wstrzelić ze świąteczna i muszę powiedzieć, że dawno nie piłem tak przyjemnie słodkiego espresso, jak się ktoś zastanawia czy warto spróbować to polecam  [emoji38]

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1467 dnia: 08 Grudzień 2023, 11:42:44 »
Bardzo dobre Americano z Nikaragua Dos Lorenzos, 19/44g w 33 sekundy  :kawa: :taktak:
IMG_20231208_113509.jpg

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 801
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1468 dnia: 08 Grudzień 2023, 16:04:06 »
Nikaragua Les Morenitas też jest ciekawa, aczkolwiek już po 2-3 tygodniach wymaga znacznej korekty przemiału i dozy.



Offline groovy

  • Wiadomości: 22
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1469 dnia: 15 Grudzień 2023, 14:38:31 »
Nowości na stronie i tak się zastanawiam, czy jest jeszcze sens robienia osobno opisów wchodzących kaw tutaj na forum. Czy dla kogoś jest to w jakikolwiek sposób pomocne? Dajcie znać!

Jak widać po datach rzadko tu wchodzę ;-)
Więc jak dla mnie opisy na stronie sklepu są wystarczające (tam pojawiam się częściej).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi