Autor Wątek: Sage Barista Express SES875  (Przeczytany 29402 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Wrzesień 2019, 20:44:15 »
Uzupełniając porównanie @Janusza :

2. UNO PID PROF ma elektryczny podgrzewacz filiżanek. Lelit nie.

W Lelicie bojler znajduje się pod tacką na filiżanki, tacka jest wykonana ze stosunkowo cienkiej blachy, co sprawia, że szybko się nagrzewa.

4. W UNO PID PROF programowaniu podlega objętość kawy w filiżance a w Lelit czas ekstrakcji kawy. (...)
6. UNO PID PROF ma przełącznik kawy programowalny w dwóch położeniach - góra i dół.

W Victorii jest tylko stoper wyświetlający czas. Czasu ekstrakcji (ani objętości) w Vicotrii się nie programuje. Programowanie czasu jest w m.in. w Elizabeth.

9. UNO PID PROF ma zbiornik na wodę o pojemności 2 litrów z widocznym poziomem wody wyjmowany z prawej strony. Dzięki temu cała tacka podgrzewacza filiżanek jest do dyspozycji na filiżanki. Można na niej zmieścić 12 filiżanek espresso oraz trzy filiżanki cappuccino. W Lelit zbiornik na wodę jest o pojemności 2,7 l wkładany od góry. Ogranicza to mocno powierzchnię grzewczą na filiżanki i może sprawiać problem przy dolewaniu wody przy nisko zawieszonych szafkach kuchennych.
Dolewanie wody w Lelitach rzeczywiście wymaga wprawy. Z uwagi na wspomniane szafki do nalewania używam dzbanka (na zdjęciu Lelit Elizabeth - obudowa podobna jak w Victorii):
nalewanie wody.jpg
Rozwiązanie to ma wadę - jest nią utrudnione nalewanie.  Zapewnia jednak pełną szczelność zbiornika - obecne w kuchni pyły nie dostaną się do wody (dzięki widocznej na zdjęciu pokrywce).:
zbiornik na wode lelit elizabeth.jpg

Z kolei Ascaso z bocznym nalewaniem takiej szczelności nie zapewnia. Czy kuchenny pył dostaje się do wody musieliby wypowiedzieć się użytkownicy Ascaso:
ascaso woda.jpg
12. UNO PID PROF ma profesjonalne wylewki - pojedynczą i podwójną. Lelit nie.
Wypływ z wspólnej wylewki Vicotrii będzie podobny jak w Glendzie. Zastosowana tam jedna wylewka do pary/wrzątku generuje silny strumień, co sprawia, że woda jest napowietrzona. Tu @Janusz mógłby nas poratować filmikiem i pokazać jak to w Ascaso wygląda:)


13. UNO PID PROF ma stalowe, klikające przełączniki. Lelit ma plastikowe, chromowane.
U mnie w Elizabeth (linia VIP, tak jak Victoria) przyciski są metalowe.


Chyba wszystko... :)

Mi udało się jeszcze znaleźć różnice w wyświetlaczach:

Ascaso ma siedmiosegmentowy wyświetlacz:
ascaso_pid.jpg

A Lelit graficzny:
lelit_lcc.jpeg
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2019, 20:55:47 wysłana przez skansen »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Listopad 2019, 04:35:47 »
americano
Zaskakująco często, jak na wybór maszyny do espresso, pojawia się w oczekiwaniach americano. Czy rzeczywiście potrzebujecie maszynę do espresso? Na dużą czarną, prawdziwie amerykańską (nie włoską pogardę tejże ;)) wystarczy mniej niż 1/5 tego budżetu.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 356
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Listopad 2019, 21:02:07 »
Hehe dokładnie 90% ziomów jak dostanie espresso to woła wody :)))) nawet wyczaiłem metode .... zmuszam do do latte art ...wale dubble ristretto i mleko z wzorem... piją i wszelkie nietolerancje jak złoto mijają .. najwyżej doświadczeni wołają o koniak hehe

Offline Jellyeater

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: Acaso Dream PID
  • Młynek: Niche Zero, Zassenhaus Santiago
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #63 dnia: 02 Listopad 2019, 10:02:35 »
Moja luba przez tydzień popijała espresso wodą. Teraz już nie. To kwestia wyrobienia i poznania czego się chce i co można dostać. ;-) A jak ktoś potrzebuje dolewać wody, to chyba najlepszy będzie przelew.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #64 dnia: 02 Listopad 2019, 10:06:40 »
Ale przecież woda to naturalny dodatek do espresso. Tylko nie po a przed łykiem.

Offline nieuprzejmy_gbur

  • Wiadomości: 25
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Styczeń 2023, 12:15:00 »
Wracając do tematu :) używa ktoś dłużej ekspresów Sage lub Breville? Jakieś wnioski? Dziękuję :)

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #66 dnia: 18 Styczeń 2023, 12:40:03 »
Od ponad 2 lat mam Sage Bambino Plus z młynkiem Sage BCG600.
Wiele osób mnie zjechało za ten sprzęt, ale robi b. dobrą kawę jak się dobierze ziarno.

Tu moje pierwsze espresso w NPF, więc nie taki diabeł straszny jak go malują.
https://youtube.com/shorts/nhxDY4-Q2c0?feature=share

Nie trzeba wydawać miliona $, aby pić dobrą kawę.
Najważniejsze, że masz z tego frajdę i smakuje.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Styczeń 2023, 12:43:29 »
Parę fotek z dzisiejszej procedury.

Offline nieuprzejmy_gbur

  • Wiadomości: 25
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Styczeń 2023, 13:04:34 »
Oglądam też na YouTube kanały i bardzo dobre opinie. Ekspres z młynkiem za 1700 PLN Ole, rtveuroagd a jak wezmę na firmę to coś koło 1100 wyjdzie. Na pewno te droższe młynki mogą być lepsze ale to już musiał bym z dwa razy więcej  zapłacić:) bo tu w cenie młynka mam komplet. A jeszcze jak widzę tego Lelita na górze okropnym czerwonym napisem  to estetycznie odechciewa mi się go kupować:) mimo że marka Lelith należy do firmy Sage/Breville . Na kanale użytkownik: HoonsCoffee bardzo poleca te ekspresy. . Ciekawe czy ten sam młynek który masz jest w budzie kompletnego zestawu młynek z ekspresem
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2023, 13:06:50 wysłana przez nieuprzejmy_gbur »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2052
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Styczeń 2023, 13:09:45 »
używa ktoś dłużej ekspresów Sage
Z półtora roku miałem taki ekspres firmy o której piszesz Sage
Ba w tym samym czasie miałem /mam Lelit Viktoria.
Czemu napisałem mam sporo pisać bo między innymi zdecydowała wielkość kolby dla mnie Lelit jest mniej skomplikowany, mniej kapryśny, kawy wychodzą mi bardziej powtarzalne, i można by tak jeszcze coś tam napisać, acha wiem Lelit ma chyba cieńszą blachę, nie ma powiadomienia o odkamienianiu ale nie zamieniłbym go na coś z Sage z grupą 54 chociażby dla tego widoku jaki pokazuję na ostatniej fotce, w Sage nigdy ale to nigdy tego nie zobaczyłem.
Wszystko co napisałem jest moim prywatnym odczuciem.

sag1.jpg

sag3.jpg

sag4c.jpg


Jka
 


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline nieuprzejmy_gbur

  • Wiadomości: 25
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Styczeń 2023, 13:11:43 »
A czy da się ten czerwony napis zedrzeć czy to jakieś malowanie? :)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2052
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Styczeń 2023, 13:18:07 »
A czy da się ten czerwony napis zedrzeć

Mnie pytałeś ?

Zobacz już nie ma.

sag6.jpg

A jakby co to i te filiżanki można usunąć :)

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline nieuprzejmy_gbur

  • Wiadomości: 25
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Styczeń 2023, 13:25:38 »
Ostatnie pytanie. Koszt twojego zestawu to 3200 nowy plus młynek to pewnie z 1200... 4500 na okragło :) czy jakość espresso jest chociaż dwa razy lepsza od sprzętu za 1699 czyli 3 razy tańszego?

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2052
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Styczeń 2023, 13:46:28 »
Ostatnie pytanie

Nie jestem w stanie podać na 101% ile dałem za ekspres bo kupiłem go powystawowego ale mogło to być w okolicy którą podałeś.
Za młynek używany dałem z przesyłką 600 zł + wymiana hoppera ( nie wiem ile dałem za ten co jest teraz mam jeszcze mniejszy na zapas)
Jeżeli chodzi o espresso to w moim prywatnym odczuciu jest nie tylko 2 x lepsze ba dodam że jest 2,75% lepsze  :taktak: a tym bardziej jak się je pija z takich filiżanek.

kub2.jpg

U mnie nie chodziło o kasę poczytałem o problemach jakie mogą być w Sage nawet tutaj był jeden opisywany (poluzowanie śrubek trzymającej grupę) i tak chciałem wymienić ekspres, no to poczytałem, popytałem była okazja kupiłem i II też bym kupił taki sam.

Acha filmów na temat Sage naoglądałem się tyle że szok, tylko tam jakoś nikt nie wspomina o tym ile wody się tam marnuje przy robieniu kaw mlecznych i jeszcze coś bym znalazł.
Dawno dawno temu wyleczyłem się z filmików tam każdy powie to za co mu zapłacą..

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline nieuprzejmy_gbur

  • Wiadomości: 25
Odp: Sage Barista Express SES875
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Styczeń 2023, 18:33:47 »
W jednym i drugim ekspresie robiłeś kawę z tego samego mlynka na raz? Na tym samym ustawieniu?  i test wyszedł lepiej na tym lelit? Jaki masz młynek? Dziękuję

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi