Autor Wątek: Czy ten Delonghi da radę?  (Przeczytany 17513 razy)

pawcio9393

  • Gość
Czy ten Delonghi da radę?
« dnia: 20 Kwiecień 2014, 22:58:36 »
Witam wszystkich! Jestem tu nowy i na początek wszystkim mówię dzień dobry :-D na początek nie wiem czy dobry dział, mam nadzieję że tak jeśli nie to serdecznie przepraszam :) Chciałbym was zapytać czy ekspres Delonghi Eco 310BK nada się do domowego picia kawy? Rzecz w tym że nie zarabiam zbyt dużych pieniędzy żeby pozwolić sobie na kupno drogiego ekspresu a z tym trafiła mi się okazja żeby kupić nowy. Chciałem zapytać czy do zastosowania domowego dla niezbyt wymagającego smakosza kawowego da radę? Picie zalewajki czy kawy ze starego japońskiego ekspresu przelewowego nie daje mi zbytniej radości, a że trafiła mi się okazja więc pomyślałem, że się dłużej nad tym zastanowię. Do ekspresu dokupię oczywiście młynek żarnowy tylko, że tutaj mam też niezbyt duże pole manewru z powodu finansów. Z niedrogich 3 modele przypadły mi do gustu MPM MMK-01, Delonghi KG79 i Krups GVX242. Czy któryś z nich będzie choć trochę się nadawał do w miarę dobrego mielenia? :) Kawę będę kupował oczywiście w ziarnach bezpośrednio z palarni świeżo paloną. Z góry dzięki za przeczytanie i pomoc, pozdrawiam :)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4831
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwiecień 2014, 11:52:34 »
Cześć Pawcio. Jesteś przekonany, że chcesz ekspres? Jaki rodzaj kaw preferujesz (mleczne, espresso, duże czarne)?

pawcio9393

  • Gość
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwiecień 2014, 13:21:58 »
Tak o ekspresie zawsze marzyłem, lecz drogie automatyczne są póki co poza moim zasięgiem. Mleczne? Na pewno nie:) Espresso za dużo w swoim życiu nie piłem, lecz te kilka razy wystarczyło żeby urzekło:) Dużą czarną piłem do tej pory i chciałem się przerzucić właśnie na espresso :)

Offline johnyKMSA Mężczyzna

  • Wiadomości: 118
  • Ekspres: NS Oscar oraz alternatywa
  • Młynek: Bezzera BB005, Knock Hausgrind, Porlex Mini
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień 2014, 13:40:26 »
Może alternatywy spróbujesz? Za małą stosunkowo kasę masz genialną kawę  :D

pawcio9393

  • Gość
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwiecień 2014, 14:11:51 »
Alternatywy czyli co konkretnie? :-D

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4831
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień 2014, 14:14:13 »
Drip, kawiarka, phin, chemex...

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwiecień 2014, 15:15:40 »
Aeropress, teraz w atrakcyjnych cenach




pawcio9393

  • Gość
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwiecień 2014, 15:42:59 »
Dripa i kawiarki próbowałem, reszty nie, ale nie jest to to czego szukam. Zapaliłem się na espresso z ekspresu :P

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwiecień 2014, 16:36:14 »
Cześć Pawcio. Jeżeli chcesz mieć koniecznie ekspres ciśnieniowy, to poszukaj czegoś używanego ale nie akurat takiego czegoś bo na to szkoda kasy.  Lepiej spróbuj kupić za te pieniądze dobry młynek ręczny i jakiś FP lub AP. Będziesz na pewno bardziej zadowolony niż z tego co podałeś w poście. Albo jakąś Gaggię, Saeco itp. które będą zdecydowanie lepsze na początek. Można czasem coś ciekawego znaleźć na jakichś aukcjach.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

pawcio9393

  • Gość
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwiecień 2014, 17:25:40 »
Dobra, będę szukał jakiejś lepszej oferty ;) a co mówicie że ten Delonghi jest aż tak kiepski? ;D i zamiast tych młynków krupsa i innych lepiej kupić dobry ręczny?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Kwiecień 2014, 18:35:23 »
Nie napisałem, że jest kiepski ale... To typowy plasticzany ekspresik z zaworkiem w kolbie do produkcji sztucznej cremy, maleńki bojlerek lub termoblok. Przy pewnym uporze zrobisz "jakąś" kawę. Jednak z pomocą niezłego młynka żarnowego i alternatywnej metody zaparzania uzyskasz coś znacznie lepszego. Spróbuj. Możesz kupić tanio używany Aeropres i przy pewnej wprawie ze świeżo palonych i świeżo zmielonych ziarenek będziesz zadowolony. W międzyczasie szukaj jakiegoś lepszego ekspresu, jeżeli masz żyłkę majsterkowicza to może warto kupić jakąś używkę za niewielkie pieniądze a satysfakcja będzie gwarantowana. Ten DeLonghi kosztuje ponad 600zł. Za te pieniądze możesz kupić naprawdę niezły młynek do domu i zostanie Ci jeszcze nieco kasy na przykład na Aeropress lub inny sprzęcik do alternatywnej metody. Młynek Ci zostanie i jak będziesz trwał w postanowieniu zakupu ekspresu ciśnieniowego, na pewno coś ciekawego znajdziesz. Szukaj, pytaj a sprzęt się znajdzie.   
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4831
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwiecień 2014, 18:44:24 »
W coffedesku teraz aeropress nawet za 69 zeta.

pawcio9393

  • Gość
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwiecień 2014, 19:16:50 »
Dzięki Panowie za pomoc, chyba się skuszę na ten aeropress jeśli tak mówicie i zainwestuje w dobry młynek :)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4831
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwiecień 2014, 19:25:55 »
Popatrz teżna phina - cena niska a efekty ciekawe

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czy ten Delonghi da radę?
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwiecień 2014, 19:37:16 »
Dobry młynek to podstawa, wtedy możliwości zrobienia dobrej kawy są rozległe. Na Allegro widziałem nowy Bodum Bistro za 350 zł. W tej samej cenie, minus forumowy rabat, dostaniesz młynek Concept, który przy alternatywnych metodach parzenia kawy ma dobre recenzje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi