Autor Wątek: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych  (Przeczytany 3426 razy)

Offline metaal

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Rhino
Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« dnia: 19 Kwiecień 2019, 12:08:38 »
Hejka
Pierwszy post i od razu z prośbą o poradę!!!!
Ja i moja lepsza połowa lubimy kawy mleczne. Czasem dla rozbudzenia czarną.
Na tą chwilę robię kawy z aropressa. Lubię ten rytuał, chwilę odpoczynku właśnie przy parzeniu kawy. Mleko też spieniam ręcznie.
Kawa jak na mój smak, wychodzi bardzo fajna. Pilnuję by kupować świeże paczki kawy. Cieszy mnie jak wpada ktoś i prosi bym zrobił mu "tej dobrej kawy".
Nie jesteśmy koneserami i może nie wyczuwam tych specyficznych smaków w kawie. Ale kawa mi smakuje i lubię ją pić.
Chciałem zakupić jakiś fajny ekspres kolbowy by rytuał pozostał i jeszcze może udało by mi sie pobawić w late art. Cholernie mi się to podoba.
Już byłem zdecydowany na ekspres, Ekspres ciśnieniowy SAGE SES500BSS do momentu gdy nie zacząłem szukać wiadomości i opinii. Mętlik zrobił się straszny i zastanawiam się czy jest sens kupowania ekspresu.
Jaki ekspres byłby dla mnie "najlepszy" głównie do kaw mlecznych, z możliwością spieniania mleka. Dwie kawy dziennie i trochę więcej w weekend. Z możliwością rozwoju o ART Late.
Dzięki za wszelkie podpowiedzi. I wszystkim WESOŁYCH ZDROWYCH ŚWIĄT i mokrego poniedziałku

Postrufka

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4849
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwiecień 2019, 12:24:51 »
Moja propozycja jeśli dla dwóch osób to ASCASO UNO PROF Black. Jeśli chcesz mieć parę do spieniania dostępną niezależnie do kawy, w każdym momencie i w dużych ilościach to DUO PROF Black. Szczególnie biorąc pod uwagę szybki czas nagrzewania, stabilność temperaturową oraz parę dostępną non stop po załączeniu.
Również Zdrowych, Wesołych Świąt !
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline metaal

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Rhino
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwiecień 2019, 18:40:26 »
Wszystko fajnie, tylko meakulpa. Nie napisałem miałem wydać około 2000 później- no jeszcze trochę mogę pogłaskać świnkę na 2500 I czytając porady wychodzi że w takiej cenie nic nie idzie zdziałać.
Na ekspres może to i nie jest mała kwota, ale na fajne capucino we własnym domu, to już nie wystarcza. Czy tylko DB ekspresy będą podawać dostatecznie dużo pary?

Postrufka

« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień 2019, 18:42:31 wysłana przez metaal »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Kwiecień 2019, 19:49:05 »
Aeropress i ręczne spienianie też pozwalają w latteart, to nie ekspres maluje, tylko Ty ;)

Offline Jann

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Aeropress, Hario V-60, Cafflano Kompresso
  • Młynek: Feldgrind 2, Nivona 130, Rhinowares
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Kwiecień 2019, 20:10:50 »
Chciałbym na początku zaznaczyć, że TO NIE JEST REKLAMA ;) Posiadam ekspres kolbowy marketowej marki Kr***. Używam go z Nivoną 130, okazjonalnie z Feldgrindem 2 (po co mi espresso z niego, skoro mam Kompresso :) ). Jest okropny, jeśli chodzi o robienie kawy - wibruje, przesuwa się, jest głośny, ale ma bardzo fajny spieniacz - wystarczy zdjąć tę metalową nakładkę. Jeśli chcecie mogę powstawiać zdjęcia tego, co można na nim zrobić. Miałem przez długi czas możliwość spieniać na La Cimbali Juniorze, teraz na Appi dwójce (spienia strasznie szybko :) ) i póki co najfajniej wychodzi mi na Kr***** Jeśli chcesz naprawdę fajny zestaw do spieniania, to proponuję Kompresso do espresso (rytuał!) i model ekspresu, który posiadam do spieniania (model mogę Ci wysłać na priv, żeby nie robić chamskiej reklamy). Możesz też zrobić coś takiego: https://www.kennethballard.com/?p=524 wyjdzie tanio, nauczysz się robić fajne latte arty (serio, na dyszy dużo fajniej i łątwiej, niż we French Pressie, przynajmniej dla mnie)...

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwiecień 2019, 09:19:54 »
2500 na nowy sprzęt dla latte art nie wykonalne. Na pchlim masz bardzo fajne la spaziale. Zostanie tobie 900 zł, na twoje potrzeby latte art za te kwota już można kupić nowy młynek ascaso. A jak pozniej stwierdisz ze jednak  ze ten mlynek jest za slaby na espresso to zawsze mozesz go wymienic bo dobry ekspres juz bedziesz mial. DB tylko pozwala tobie jednocześnie robić espresso i spieniać mleko. W jednoboilerowych musisz poczekać ok 40-45 sekund
Ja mam la pavoni domus bar, da się na tym zrobić latte art, tyle że muszę czekać 40 sekund po ekstrakcji na parę.
@donkiszot ma rację, to nie ekspres maluje A tylko Ty. Zobacz tu.

htt ps://youtu.be/hywbrms5B1k
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwiecień 2019, 10:27:27 »
Przy dwóch kawach dziennie i nawet kilku więcej w weekendy Rancilio Silvia daje radę. Mleko jest spienione bardzo fajnie.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwiecień 2019, 12:12:09 »
ART Late + ritual + 2000 zl = La Pavoni Europiccola
Nie zapomnij o młynku do kawy!


« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 12:28:38 wysłana przez Valerii »
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwiecień 2019, 12:59:17 »
 ;)
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwiecień 2019, 13:49:16 »
 :picardpalm: tylko Bond spienia mleko razem z kawą, ekstrakcja 5s  :mrgreen: może to ekspresso wstrząśnięte nie spieniane  :hihihi:

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Kwiecień 2019, 13:57:03 »
Ale zobaczcie na minę klienta (czy to Q?) gdy 007 wlewa mleko do filiżanki - klasyczny WTF :). Bond w wykonaniu Moore’a była zawsze najmniej przeze mnie lubiany, teraz to już w ogóle ...

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:26:55 »
a ja znowu najbardziej z lubiłem Moora, był tak idealnie nonszalancko brytyjski i był najnierealniej idealny, tak jak bonda chcę oglądać. Gdy przez pół filmu Creig dostaje "po pysku" a w scenie finałowej dosłownie walą go po jajach, to dla mnie był największy upadek serii.

A scena rewelacyjna, dziś dla nas prawdziwy rodzynek, nie spinajcie się na partacką kawę, to były początki product placement, wtedy przy całym filmie pracowało mniej ludzi, niż dzisiaj przy jednym odcinku serialu telewizyjnego. Wcale nie zdziwił bym się, gdyby kryła się za tym jakaś anegdotka jak to lokalny dystrybutor podrzucił ekspres i pojechał bo nie miał czasu na pierdoły :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:34:06 »
W ogóle obsadzenie Creiga, który mógłby grać rosyjskiego agenta, w roli Bonda to koniec serii.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:46:14 »
Craig to Bond XXI wieku - ja go w ogóle w jednym rzędzie z resztą nie stawiam - inne czasy, inne kino, zupełnie inny film. Moim faworytem z tych klasycznych jest Sean Connery - taki dżentelmen z manierami z ulicy :).

A w temacie kawowego Product placementu sprzed lat - pamiętam scenę z Chemeksem w roli głównej - parzył w niej kawę protagonista grany przez Paula Newmana - pewnie podobne lata jak ta scena z Pavoni.

Edit - o tutaj: https://m.imgur.com/r/coffee/hIRkfP5 - scena drastyczna, nie dla delikatesów, człowiek zdesperowany.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 14:50:27 wysłana przez rubin »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:58:08 »
@rubin przecież każda kawa z przelewów tak smakuje  :jezyk:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi