Autor Wątek: KazaCoffee.  (Przeczytany 154664 razy)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #720 dnia: 28 Maj 2022, 18:07:51 »
Przykro mi, trzeba było uważać w szkole :)
W szkole miałem nauczyciela idiotę, który potrafił tylko powtórzyc to, co sam gdzieś bezrefleksyjnie przeczytał, a jak go o coś zapytałem, to kazał sobie w domu z książki doczytać.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline kabzior

  • Wiadomości: 834
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #721 dnia: 28 Maj 2022, 18:40:08 »
chłopaki wytknęli napisaną przez Ciebie bzdurę o fasoli i soli versus zmielone ziarno

Pewnie będę tego żałował, bo to jak kopać się z koniem, ale ok - oficjalnie wszem i wobec przyznam Ci i każdemu wcześniej rację oraz przeproszę, jeśli tylko będziesz w stanie napisać mi, dlaczego przykład z fasolą i solą jest bzdurny. Tak, oczywiście że nie będzie identyczny, bo identyczna do kawy jest tylko kawa. Ale skoro uważasz go za bzdurę, to rozumiem, że zachowanie będzie kompletnie inne i nie będzie obowiązywać ta sama zasada skutkująca spadkiem mniejszych cząsteczek w dół pojemnika. Np sól w fasoli leci w dół, a drobno zmielona kawa w grubiej zmielonej kawie leci w górę. W jaki sposób różnica rozmiarów, różnica gęstości, różnica tarcia czy różnica czegokolwiek uzasadnia to, że ta dwa układy zachowają się drastycznie inaczej (a nie to że jeden będzie trochę szybszy np, bo to nadal zachowanie tej samej zasady).

Skoro nazywasz argumenty innej osoby bzdurą to na pewno masz własne lepsze i potrafisz to udowodnić - słucham z niecierpliwością, obnaż moją niekompetencję, pokaż wszystkim jakie to bzdury wypisuję, popisz się elokwencją i wiedzą a ja zamilknę.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5381
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #722 dnia: 28 Maj 2022, 18:46:43 »
Sam sobie odpowiedziałeś, na początku swojego komentarza.
》tertium non datur《

Offline kabzior

  • Wiadomości: 834
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #723 dnia: 28 Maj 2022, 18:56:30 »
Czyli standard. Jak w każdym wątku ten sam schemat - można powrzucać, ale jak przychodzi do konkretnych argumentów to średnio-sprytny unik.
Niczego więcej się nie spodziewałem, dziękuję za utwierdzenie mnie w moim przekonaniu co do braku sensowności jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji z Tobą.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5381
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #724 dnia: 28 Maj 2022, 19:01:52 »
Czas nagrzewania grupy E61 7,5 minuty.
》tertium non datur《

Offline kabzior

  • Wiadomości: 834
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #725 dnia: 28 Maj 2022, 19:08:47 »
Mhm, a u Was biją Murzynów.
Masz coś do napisania w kwestii spadania mniejszych cząstek na dno, czy dalej będziesz maskował brak argumentów zmianami tematu?

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #726 dnia: 28 Maj 2022, 19:45:49 »
Nie, jeśli przemiał będzie zbyt nierówny, nie da się poprawnie zaparzyć kawy, nawet układając ją warstwami.
zgadzam się w 100%:)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6301
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #727 dnia: 28 Maj 2022, 19:51:59 »
Tylko osoba cytowana się nie zgadza :D

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5381
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #728 dnia: 28 Maj 2022, 19:54:16 »
czy dalej będziesz maskował brak argumentów zmianami tematu?
Przecież wszystko zostało już napisane: koledzy wytknęli Ci błąd, Ty się do niego przyznałeś, chyba że chcesz, aby Ci przyznał rację, że fasolę można wymieszać z solą?
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6301
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #729 dnia: 28 Maj 2022, 19:55:54 »
Panowie to jest jałowa dyskusja, polecam napić się czegoś zacnego i odprężyć, jest sobota wieczór.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5381
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #730 dnia: 28 Maj 2022, 19:57:43 »
Panowie to jest jałowa dyskusja, polecam napić się czegoś zacnego i odprężyć, jest sobota wieczór.
Racja 👍
》tertium non datur《

Offline kabzior

  • Wiadomości: 834
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #731 dnia: 28 Maj 2022, 20:10:36 »
Przecież wszystko zostało już napisane

Hehe, ciągle ta sama śpiewka... nie potrafisz odpowiedzieć na wprost zadane pytanie bo brak Ci jakichkolwiek argumentów, więc post po poście ośmieszasz się manewrem na poziomie podstawówki. Szkoda czasu na trola. Żegnam.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5381
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #732 dnia: 28 Maj 2022, 20:17:57 »
trola
Piszę się przez dwa "l", dzieciaku.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2022, 20:20:52 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline MSL

  • Wiadomości: 700
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #733 dnia: 28 Maj 2022, 20:25:18 »
 :wow2:

Dajcie już sobie spokój z taką dyskusją, naprawdę nie ma sensu.

Wracając do tematu, sam jestem ciekawy czy faktycznie różnica przy zastosowaniu tego urządzenia zmieni coś w filiżance. Trzeba będzie przetestować przy najbliższej-możliwej okazji. Mam swoje wątpliwości, ale zawsze warto sprawdzić.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5381
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: KazaCoffee.
« Odpowiedź #734 dnia: 28 Maj 2022, 20:36:10 »
Mam swoje wątpliwości, ale zawsze warto sprawdzić.
Ja się zastanawiam, czy podczas mieszania cząsteczki przemieszczają się tylko w jednej płaszczyźnie, po obrocie, czy też z góry na dół i odwrotnie.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi