;

Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 27036 razy)

Offline zwykly_adam

• Ekspres: DeLonghi ECAM
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #315 dnia: 04 Kwiecień 2019, 17:13:24 »
Hej   :poklon:

Ostatnio zacząłem testować różne kawy, dopiero zaczynam i chcę przetestować kawy brazylijskie.
Trochę o nich czytałem i znalazłem sklep, gdzie można je kupić online - u mnie w mieście ciężko.
Najchętniej kupił bym każdą i spróbował ale niestety nie pozwala mi budżet. Co możecie mi polecić?
sklep:  :cenzura:

Ja myślałem o Brasilia Fazenda Santa Barbara która charakteryzuje się wysoką słodyczą cukru trzcinowego, brzoskwiń z aromatem karmelu oraz bardzo specyficzną kwasowością świeżych truskawek.
Będę wdzięczny za pomoc!  :kawa:

EDIT: Naprawdę ?? W emailu rejestracyjnym używasz nazwy sklepu który znalazłeś....  :picardpalm: i informujesz na forum...  :sciana:

A dział komercyjny nic na forum nie kosztuje - można ot tak się zwrócić do administracji i mieć stosowny profil. :kwiat:
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2019, 18:17:19 wysłana przez DrUsagi »

Offline xcracerpl

• Ekspres: v60, aeropress, prismo, g.a.t. 3tz, tygielek, mizudashi
  • Młynek: Quito, Wilfa
« Odpowiedź #316 dnia: 05 Kwiecień 2019, 23:01:01 »
Burundi Yagikawa
Washed, Bourbon
Palarnia Nord Coast z Hamburga
Parzona w V60 w temperaturach 92-94degC

Dość słodka jak na afrykańską, mytą kawę. Słodycz cukru trzcinowego równoważy lekka kwasowość suszonej żurawiny. Bardzo zacny kompot z dojrzałych, letnich owoców. Wysokie body, długi, przyjemny posmak. Klasowa kawka. Dostałem w prezencie, ale cena na miejscu 9,9€ za paczkę 250g jest nad wyraz atrakcyjna :)
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2019, 23:03:12 wysłana przez xcracerpl »

Offline xcracerpl

« Odpowiedź #317 dnia: 15 Kwiecień 2019, 10:36:09 »
Coffee Collective
Bolivia Buena Vista, Caturra, Typica, Catuai, washed

Po całkowitym rozczarowaniu, jakim był natural z boliwijskiej Finca Alasitas (czego by nie robić efektem był bób ;) ) tym razem dostałem mytą Boliwię z Coffee Collective. Ponownie parzyłem sam jak i porównałem z efektami uzyskanymi w zaprzyjaźnionej kawiarni. Jest o wiele lepiej, choć kawka jest specyficzna. Delikatna, z niewielką kwasowością, słodycz głównie pochodząca z nerkowców, wraz ze stygnięciem pojawia się kwasowy balans z bliżej nieokreślonych owoców, z pewnością nie są to obiecane morele. W porównaniu z V60 parzonym w zakresach 92-94 dużo bogatsza wychodzi z aeropressu w 91degC.

Offline pmichal Mężczyzna

• Ekspres: Ascaso Steel Duo PID, V60-02, Kalita 185, Chemex, Aeropress + Prismo, Gabi
  • Młynek: Niche Zero, Comandante
« Odpowiedź #318 dnia: 21 Kwiecień 2019, 18:56:04 »
The Barn
Cauca, Colombia
Przelew marca z CoffeeDesk.

Długo nie mogłem się dogadać z tą kawą w Kalicie, na szczęście koniec paczki przyniósł ciekawe doświadczenia.
1. Zabrakło mi kawy pod espresso więc Kolumbia poszło w sitko i temperaturę 94 stopni. Cappuccino to był smak krówki, takiej słodkiej, z dzieciństwa.
2. Przyszły ciepłe dni więc i drip na lodzie. Szybko przelane w Kalicie (94°, 2:45, 140g lodu, 260g wody) tym razem dało cytrusowe orzeźwienie i znowu lekko wyczuwalną krówkę jak na finiszu.

Opakowanie tutaj nie kłamie i te smaki da się przyjemnie wyczuć, ziarna bardzo fajne :)

Offline mr_blend Mężczyzna

• insta
  • Ekspres: alternatywy + Europiccola
  • Młynek: Ditting KR1203, ROK
« Odpowiedź #319 dnia: 22 Kwiecień 2019, 23:20:20 »
Burundi
Buziraguhindwa
Good Coffee
natural

Ziarenka godna polecenia. To moja pierwsza kawa z tego kraju, z obróbki naturalnej. Bardzo słodka z przyjemnym (dla wszystkich) owocowym przełamaniem, bardzo czysta w smaku. W czym bym tego nie przelał tak wychodził likier czekoladowy i ananas, dwa razy gdzieś tam banan w oddali zaszumiał. Próbowałem jej z AP, Gabi, v60 i Kality - za każdym razem można się było szybko dogadać. Polecam!
https://www.instagram.com/mr_blend/

Dobra kawa nigdy nie jest gorzka, dobry barista zawsze...

Offline atolt

• Ekspres: Magica PID
  • Młynek: Macap M5D
Odp: Krótkie opinie o kawach - Ethiopia Abyssinia Mocca Natural - Euro Cafe
« Odpowiedź #320 dnia: 13 Maj 2019, 13:38:35 »
Ethiopia Abyssinia Mocca Natural - Euro Cafe

Metoda: espresso

Zacznę od krótkiej konkluzji: świetna kawa.

Smak: Na początku czarna herbata z brzoskwinią i lekko niedojrzałą śliwką mirabelką
Po chwili dochodzi jagoda, która pozostaje w finiszu na bardzo długo.

Body: Średnie ale za to idealnie czyste, krystaliczne, soczyste... to podczas picia, po skończonym łyku odczucie przesuwa się w stronę winnej cierpkości i wytrawności (coś jak tanina).

Doza: 18.4g
Uzysk: 37g
Czas: 30s
Temperatura: Preferuję dla niej 92, jest optymalna.

Jak zwykle sprawdzałem od 90st przez 92 do 94st.         
         Przy 90st robi się mało zrównoważona, kwasek dominuje i mało jest jagody.
         Przy 94st jak dla mnie kawa nieco ubożeje.

Crema: gęsta jednorodna, jasna, 5mm, szybko znika.

Podobna w ogólnym odbiorze do: Yirgacheffe Kochere (tyle, że jak dobrze pamiętam tam nie było jagody).

Offline xcracerpl

« Odpowiedź #321 dnia: 14 Maj 2019, 19:55:30 »
Elbgold (Hamburg)
Honduras el Puente, region Marcala
Red Catuai, Washed

Palenie nie tak całkiem jasne, bliżej omniroastu.
Parzona w V60, 4:6, w 94stopniach.

Ciekawa kawka o przyjemnym, zbalansowanym smaku. Delikatna kwasowość z cytrusów połączona ze słodkimi owocami (brzoskwinia, morela). W aromacie kwiaty. Kolejna kawa, którą dostałem w prezencie i miałem przyjemność spróbować z jednej z hamburskich palarni. Poza tym, że to fajne ziarna, które dają bardzo dobrą filiżankę napoju, zwraca uwagę bardzo dobry stosunek ceny do jakości (8,9€ za 250g, 16,9 za 0,5kg).

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi

anything