Autor Wątek: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.  (Przeczytany 20388 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4879
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Listopad 2017, 21:03:28 »
Druga tabela to w rzeczywistości jest pierwsza tabela. Z lipca 2017. Przy jej opisie wyraźnie napisałem - "Nie wszystkie parametry były wtedy jeszcze dobrze ustawione." Ale ja też tego nie widzę. Jeśli jednak coś znajdziesz to właśnie z powodu jak wyżej - ten test był zrobiony przed rozpoczęciem produkcji tych ekspresów. Po drugie - chyba nie wiesz co to jest przepalenie. I nie wody lecz kawy. Szukasz dziury w całym...Pokaż test WBC na tej Bezzerze to pogadamy.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Listopad 2017, 21:05:23 »
@ DrUsagi. 3 stopnie ponad zadaną nastawę. Czyli elektroniczne sterowanie powinno na 95 stopniach wyłączyć grzanie.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Listopad 2017, 21:13:42 »

Wystarczy pozostawić ekspres włączony na dłuższy czas a on zrobi 98,9 stopnia przy nastawie 95.


Czyli dobrze widzę że przegrzanie jest przy 2 próbach tylko, i to początkowych.

Więc się pytam gdzie ten ciąg??


LMWDP #469

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Listopad 2017, 21:51:38 »
Czyli dobrze widzę że przegrzanie jest przy 2 próbach tylko, i to początkowych.

Tak, dodaj jeszcze, że udzielił się też 3 próbie w początkowej fazie ekstrakcji co przy końcowym odczycie dało max temperaturę wynoszącą 98.9 stopnia.

Więc się pytam gdzie ten ciąg??

Źle postawione pytanie. Pytanie powinno być, skąd się wziął ten ciąg?



Po drugie - chyba nie wiesz co to jest przepalenie. I nie wody lecz kawy.

Kawy i wody jednocześnie. Na forum, ogólnie w necie jest sporo tematów o smaku wody. Jak reaguje taka temperatura na drobiny kawy, to chyba każdy na tym forum sprawdził.

Szukasz dziury w całym...

Ja szukam? Są tabelki, to i są spostrzeżenia.

Pokaż test WBC na tej Bezzerze to pogadamy.

Nie mam Bezzery. Koledzy prośba wielka do Was. Zróbcie test domowym sposobem nawet z sondą umieszczona w kawie.
Macie na starcie spory atut.
HX-bezpieczny bo jest umieszczony poziomo i grupę elektrycznie ogrzewaną. Zróbcie pomiar samej grypy i zapodajcie zbliżoną temperaturę wody z HX regulując ją uprzednio presostatem.
To tak na początek.  :)



« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2017, 22:14:48 wysłana przez Tedi »
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Listopad 2017, 22:14:26 »
Pytanie powinno być, z kąt się wziął ten ciąg?

"Z kąt " ≠ "skąd" :picardpalm:
HX-bezpieczny bo jest leżący

Poziomy, leżeć to może na półce lub na kanapie.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Listopad 2017, 22:16:31 »
WS, poprawiłem. Jesteś zadowolony?
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Listopad 2017, 22:25:04 »
Off-Topic:
A czy to mój problem? To Ty robisz z siebie błazna. Forum mi szkoda.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2017, 22:27:12 wysłana przez WS »

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Listopad 2017, 08:10:51 »
Źle postawione pytanie. Pytanie powinno być, skąd się wziął ten ciąg?
Pytanie jest dobre, bo ciągu żadnego nikt nie widzi.
Więc pierwsze pytanie jest gdzie jest ten ciąg, a dopiero później skąd się wziął.
Jeżeli czegoś nie ma (nikt go nie widzi) to jak może być pytanie skąd się wziął.

Nie mam Bezzery. Koledzy prośba wielka do Was. Zróbcie test domowym sposobem nawet z sondą umieszczona w kawie.
Ciągle mówisz o różnych testach, o tabelkach jakich to nie masz, a jak przychodzi do prośby, żebyś sam coś zrobił i wskazał to odwracasz kota ogonem i zamiast sam coś wskazać prosisz ciągle innych.


Ogólnie rzecz biorąc nie znam się na sprzętach dobrze, to forum jest dla mnie przyjazne, przydatne i pożyteczne, jeżeli chodzi o naukę, rady i pomoc.
Są użytkownicy, którzy mają wiekszą i mniejszą wiedzę, ale starają się dyskutować i przekazywać sobie wiedzę.
Jeżeli chodzi o Ciebie @Tedi to mam wrażenie, że chcesz się z wszystkimi kłócić, jest tylko jedna racja - Twoja racja i nie ma nic merytorycznego w Twoich wypowiedziach.
Wiem, że to offtop, nie chcę tu wywyższać ani hx, ani termoblok ani nic innego, ale jednak chcę się uczyć i lubię to forum ze względu na ludzi, którzy starają się być pomocni, no prawie wszyscy.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5099
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Listopad 2017, 08:47:34 »
pmichal, to już wiesz kogo nie czytać, żeby coś więcej się dowiedzieć o sprzęcie ;)

Jak tak patrzę na te tabelki to cudów nie ma, bo przy krótkich odstępach nie nadąża z nagrzewaniem, ale... kurde, to jest ekspres za 2 tysiące. W przypadku RS nie ma w ogóle stabilizacji i nikt pomiarów nie robił, tu przynajmniej jest jakiś pomiar konkretną metodą.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Listopad 2017, 09:00:15 »
Cytat: DrUsagi w 15 Listopad  2017, 21:13:42
Czyli dobrze widzę że przegrzanie jest przy 2 próbach tylko, i to początkowych.

Tak, dodaj jeszcze, że udzielił się też 3 próbie w początkowej fazie ekstrakcji co przy końcowym odczycie dało max temperaturę wynoszącą 98.9 stopnia.

Cytat: DrUsagi w 15 Listopad  2017, 21:13:42
Więc się pytam gdzie ten ciąg??

Źle postawione pytanie. Pytanie powinno być, skąd się wziął ten ciąg?

No to może jaśniej napiszę bo widać że po raz kolejny informacje i fakty traktujesz bardzo wybiórczo. A na pytania nie odpowiadasz.

Nastawa 95C jest przekroczona - fakt.
Jest przekroczona w dwóch próbach, po 15 i 17 minucie od włączenia maszyny - fakt.
Jest to czas na rozgrzanie maszyny i zazwyczaj nikt w tym czasie nawet nie próbuje robić ekstrakcji - fakt.
Jest tu jakiś ciąg - dwie próby na czternaście - czyli ciągu nie ma - fakt.

Wystarczy pozostawić ekspres włączony na dłuższy czas a on zrobi 98,9 stopnia przy nastawie 95.
Powyższe zdanie to już całkiem bujdy na resorach.

Jedyny ciąg jaki widzę, to po raz kolejny ciąg zamętu jaki wprowadzasz. Chcesz być szanowany, to proszę szanuj innych.

A jeśli nadal przez to co, i w jaki sposób piszesz będą kłótnie a nie dyskusja, to chyba po raz kolejny trzeba będzie skierować twoje konto na kolejne przymusowe wakacje.


Off-Topic:
Używając twojej metody "dyskusji" w odpowiedzi na te tabelki.
Ja tu widzę tylko zdjęcia obrazków z Paint'a zrobione telefonem. Taki obrazek to każdy sobie może sam zrobić choćby i w Excelu jak w Paincie biegły nie jest. A nawet jeśli, to są jakieś pomiary, to kto wie czy twoja sonda nie oszukuje. Kto ją wyprodukował i jaki dał do niej certyfikat zgodności. Bo właściwie jeśli nie masz papierów z GUM to twój pomiar nic nie mierzy.

Zróbcie pomiar samej grypy i zapodajcie zbliżoną temperaturę wody z HX
No chyba ze faktycznie o grypę chodzi...  :doh:

LMWDP #469

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Listopad 2017, 09:48:37 »
98 stopni przy nastawie na 95 nie powinno mieć miejsca nigdy. Jak tak jest, to znaczy, że ekspres nie działa w prawidłowy sposób.
Argumenty typu, ekspres się rozgrzewa, to nie argument, a tym bardziej fakt. Po to robi się nastawę temperatury, że gdy ekspres osiągnie zadaną temperaturę w momencie osiągniecia nastawy czyli 95 stopni, termostat wyłącza grzanie przez odcięcie zasilania elementu grzejnego. Czyli mamy 95 stopni.  Mając to na uwadze, temperatura 98 stopni nie powinna nigdy wystąpić.
Gdy teraz porównasz 1 tabelkę zauważysz, że zadana temperatura wynosi 100 stopni. A maksymalna osiągnięta 98 stopni. Mamy 2 stopnie mniej o zadanej.
A w 2 tabelce mamy zadaną 95 stopni, a maksymalna jest 98,9 stopnia.
Widzisz jakąś zależność, różnicę w pomiarach?

Kolejna sprawa, czas.
Tabelka nr.2.
Zrób pomiar dla przykładu na 10 pomiarze po upływie 5-10 min. a nie po 10 sekundach jaka jest w tabeli, a zobaczysz, że kolejny odczyt będzie wynosił 98 stopni a nie 93 stopnie.

Przyczyna. Sterowanie elektroniczne nie działa poprawnie.


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Listopad 2017, 10:03:03 »
Po to robi się nastawę temperatury, że gdy ekspres osiągnie zadaną temperaturę w momencie osiągniecia nastawy czyli 95 stopni, termostat wyłącza grzanie przez odcięcie zasilania elementu grzejnego. Czyli mamy 95 stopni.
Przecież tego nie da się czytać :picardpalm:

Tedi zrób sobie taki eksperyment: postaw garnek z wodą na płycie elektrycznej, włóż jakikolwiek termometr do wody i podgrzewaj. W momencie osiągnięcia temperatury 85 C wyłącz grzanie i obserwuj, ile jeszcze wzrośnie temperatura, może wtedy docenisz stabilność ekspresu z powyższych tabelek.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Listopad 2017, 10:14:40 »
Maciek, mam na uwadze Twoje słowa. Dodam wiem znacznie więcej, bo wiem co trzeba zrobić, żeby nie było aż tak wielkiego wpływu na wzrost temperatury w jakimś tam czasie. Za próbę wyjaśnienie tej materii dostałem BANA.
Twój przykład z  czajnikiem z wodą jest jak najbardziej na miejscu. :ok:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1495
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Listopad 2017, 10:49:32 »
Bana to dostałeś zdecydowanie za coś innego.

Czekamy na Twoje tabelki, serio, nie musi być z Bezzery.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: ASCASO termoblok stabilność temperatury, jest ona, czy jej kompletnie nie ma.
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Listopad 2017, 10:51:45 »
Zdajesz sobie sprawę z tego, że mój przykład ma na celu pokazanie, że piszesz bzdury? A termoblok sterowany elektronicznie w ascaso jest bardzo stabilny w porównaniu do termostatu, o którym piszesz?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi