;

Autor Wątek: Crowdfundingowe gadżety kawowe  (Przeczytany 12477 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #165 dnia: 03 Kwiecień 2018, 23:48:26 »
@Szczympek, przedstawiciel Tchibo tak nie mówi. Rozmawiałem z nim -- był bardzo miły. Na takie słowa pozwala sobie człowiek -- ikona kawowego świata. Z całym szacunkiem i sympatią dla Ciebie, nie sięgamy do pięt dokonaniom Sivetza. Jego dzieło zostało utrwalone forever, a Twoje czy moje? ;) Czujesz się urażony, bo masz ambicje konkurowania wiedzą ze ś.p. M. Sivetzem? Gdzie tu Scott Rao, który zarabia pisaniem książek i modnym ostatnio konsultingiem kawowym a gdzie tacy jak Sivetz czy Illy? Scottów Rao mamy ostatnio na pęczki (Ty też?), a Sivetz był jeden...
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2018, 00:14:37 wysłana przez Antonio »

Offline donkiszot Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
  • Ekspres: v ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗'] …
  • Młynek: C40MK3; KM3873; Wilfa; Serbski Młynek Turecki; Santos Silent
« Odpowiedź #166 dnia: 04 Kwiecień 2018, 08:50:08 »
Po prostu nie lubię takich zdań
No tak, używanie takiego argumentu w rozmowie może zadziałać tak jak mówisz. Ale kontekst rozmowy najpewniej poświadczy czy mamy do czynienia z kolejnym ekspertem, czy tym razem jest to ktoś, kto wie co mówi.

Offline siewcu Mężczyzna

• Ekspres: V60, AP, Severin KA 5702, Astoria CKE, FP, Melitta AromaSignature Deluxe
  • Młynek: MSJ, serbski ręczny, Wilfa, Aergrind, Faema trup
« Odpowiedź #167 dnia: 04 Kwiecień 2018, 10:02:30 »
Hmmm, wydaje się, że zjadłeś już wszystkie rozumy ;). Różne są podejścia do palenia kawy. Nie tylko ikawa. Oczywiście, masz rację, ale czy to ma związek ze wspomnianym tanim piecykiem-suszarką? ;) Zaprzeczyłeś dość oczywistej idei palenia w ustalonej temperaturze? Czy w Kelvinie nie da się wypalić kawy w różny sposób, w różnym stopniu, kolorze?
Nie, ja wiem o czym piszę bo wiem co czułem na języku i byłem przy paleniu tego. A zamiast takiego czegoś wolałbym chyba maszynkę do popcornu za 55 zł, takie same możliwości regulacji. Zresztą dziwi mnie fakt, że akurat Ty widzisz problem w kosztach regulacji mocy takiego urządzenia - ja wiem, że patrząc na chęć dużej dokładności jakiekolwiek rozwiązania będą drogie, ale jakoś skomplikowanych układów w suszarkach do włosów nie widziałem a wydaje mi się, że przy takim stopniu skomplikowania urządzenia regulacja tego typu jakimś dużym problemem by nie była, a zawsze jakiś tego efekt by był.

Zresztą, heh... Jak będę miał możliwości to nawet spróbuję się pobawić w zrobienie takiej prostej regulacji temperatury na płytce, która działa mniej więcej jak arduino i kosztuje jakieś 3 dolary. Policzę ile mnie to wszystko kosztowało i strzelam, że nie więcej niż 30 zł kupując po jednej sztuce każdego elementu.

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
« Odpowiedź #168 dnia: 04 Kwiecień 2018, 10:22:24 »
Ok, to dlaczego ikawa jest znacznie droższa, skoro ma tylko elektronikę za 3 dolary oprócz suszarki? ;) To, że Ty widziałeś proces palenia przy użyciu ikawy, próbowałeś wyników, nie znaczy że prosty Kelvin nie nadaje się do niczego... Suszarki do kawy nie wzięły się z niczego -- mają bardzo dużo różnorodnych wcieleń, małych, dużych, nawet Loring ma w ofercie piece fluid-bed, a domowych patentów z użyciem heat-gun jest bez liku.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2018, 10:32:28 wysłana przez Antonio »

Offline siewcu Mężczyzna

• Ekspres: V60, AP, Severin KA 5702, Astoria CKE, FP, Melitta AromaSignature Deluxe
  • Młynek: MSJ, serbski ręczny, Wilfa, Aergrind, Faema trup
« Odpowiedź #169 dnia: 04 Kwiecień 2018, 10:35:32 »
Wysoki poziom trzymasz, nie ma co. Pal sobie kawę suszarką do włosów, jak ja się będę za to brał to się wezmę za to w inny sposób.

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
« Odpowiedź #170 dnia: 04 Kwiecień 2018, 11:08:14 »
Obrażalski ;). Powodzenia na nowej drodze życia  :szampan:.

Tu przykład na zastosowanie taniej suszarki w piecyku fluid-bed. Lepsze to niż ta cała ikawa...
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2018, 12:42:02 wysłana przez Antonio »

Offline JanekdF Mężczyzna

• Ekspres: Expobar Office Control, Cappuccino Amore, alternatywa
  • Młynek: Nemox, projekt własny, stare stożki
« Odpowiedź #171 dnia: 13 Kwiecień 2018, 14:17:50 »
Kolejna paczka:

1) Dzbanek do filtrowania wody z regulacją "mocy" filtrowania
https://www.kickstarter.com/projects/522120647/peak-water-coffee-brewing-elevated

2) Stożkowy filtr do kawiarek, zamiast takiego z wąskim dzióbkiem
https://www.kickstarter.com/projects/809105111/moka-the-art-of-coffee

3) Suuuuper drogi młynek ręczny z wielkimi stożkowymi żarnami
https://www.kickstarter.com/projects/1247785588/the-livi-from-malwani-exclusive-handmade-manual-gr
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Szczympek Mężczyzna

• Ekspres: LaMa Strada, Gabi, v60, Kalita 101, aeropress, Frenchpress, clever, tygielek, moccamaster
  • Młynek: Comandante, Ek43, mythos one, Rhinowares
« Odpowiedź #172 dnia: 13 Kwiecień 2018, 18:54:34 »

Te mlynki  Antonio wrzucał juz dosc dawno temu. Z tego co pamietam to mieli swoją stronę gdzie można było kupić.
Czyżby brak chętnych i dlatego zaczynaja od kickstartera?

Offline JanekdF Mężczyzna

• Ekspres: Expobar Office Control, Cappuccino Amore, alternatywa
  • Młynek: Nemox, projekt własny, stare stożki
« Odpowiedź #173 dnia: 13 Kwiecień 2018, 22:05:01 »
Przy takiej cenie? Nic dziwnego...
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi

anything