Autor Wątek: Las Margaritas, Valle del Cauca - Synestezja  (Przeczytany 1358 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Las Margaritas, Valle del Cauca - Synestezja
« dnia: 29 Czerwiec 2017, 17:08:44 »
Wielokrotnie nagradzana i używana na arenie międzynarodowej Pacamara z Kolumbii. No i palarnia wszystkim znana :)

Pochodzenie: Las Margaritas, Sevilla, Kolumbia
Palarnia: Synestezja, Kołobrzeg, Polska
Obróbka: Naturalna
Odmiana: Pacamara
Wysokość: ok. 1700 m n.p.m.
Profil: zagadka
Data palenia: 26/04/2017

Już dawno wypita więc recenzja prosto z notatnika   ::)

Młynek: Comandante (26 klik)
Metoda: V60-02

20 gramów, 310ml, około 3 minut, ~92C.

Aromat bije od razu po otworzeniu paczki, tak samo jak duże, ale równo wypalone, ładne, kruche ziarna. Ciężko opisać ten aromat, ale w głowie mi świta kolor czerwony przechodzący w bordowy. Porzeczki, wiśnie w alkoholu. Piękny, inny, bardzo słodki aromat. Po zmieleniu dochodzi jeszcze troszkę słodyczy w postaci toffi.
Gdy już przelejemy do kubka/szklanki/filiżanki, od razu wiemy, że mamy do czynienia z czymś specjalnym, wyjątkowym. Złożoność smaków jaką czujemy, aż trudno opisać. Ale wszystko jest na swoim miejscu. Nic się nie wybija. Albo raczej wszystko się wybija. Ten sam poziom słodyczy i kwasowości. Taka zmiksowana sałatka z owoców. Bardzo ładna, klarowna, czysta kawa. Na pewno jedna z lepszych jaką kiedykolwiek piłem, na długo zapada w pamięć.
Próbowałem jeszcze jako zalewajkę, tygielek i aeropress, ale odczucia są bardzo podobne - złożoność i balans.
Moja żona chyba najlepiej to skometowała: "Mmmm to smakuje jak tęcza"  :hihihi:
Bardzo polecam i bardzo dziękuję  :szampan:
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Las Margaritas, Valle del Cauca - Synestezja
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2017, 11:53:09 »
Bardzo dziękuję za milą recenzję. Ziarno jeszcze mam i jeszcze dwa razy będzie palone. Być może któreś z paleń zbiegnie się w czasie z premierą książki Iki Graboń o tytule "Kawa" . Na książkę bardzo niecierpliwie czekam :-)

Myślę, że kolejne palenie Pacamary postaram się "pociągnąć" bardziej w kierunku owocowości, trochę bardziej te piękne ziarna rozwinąć..Bardzo lubię palić Pacamary.

Tak dla ciekawostki, paliłam resztkę Pacamary z poprzedniego zbioru na GW1: palarce, której używam "od święta" i palenie to, moim zdaniem, było jeszcze lepsze..pomimo że dokonało się w "zawrotnym tempie"..

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Las Margaritas, Valle del Cauca - Synestezja
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwiec 2017, 11:59:33 »
 W październiku bede w Polsce wiec mam nadzieje ze sie załapie. Od razu kilogram :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Las Margaritas, Valle del Cauca - Synestezja
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Czerwiec 2017, 12:04:46 »
Zapraszam  :kwiat:  :szampan:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi