Autor Wątek: Astoria CKE osiąga ciśnienie tylko 0,6 bar, wymieniony zawór bezpieczeństwa  (Przeczytany 2518 razy)

Offline multifan4 Mężczyzna

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Astoria CKE, Expobar Office Leva HX
  • Młynek: Fiorenzato F4E nano, Eureka Mignon
Witam
Astoria CKE najpierw ciekła - okazało się, że zawór bezpieczeństwa bojlera był nieszczelny. Zamówiłem nowy, ale problem jest ten sam, presostat wkręciłem maksymalnie, ekspres grzeje cały czas a ciśnienie nie rośnie.Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie, co należałoby sprawdzić?
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2017, 20:20:35 wysłana przez multifan4 »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5100
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
U mnie też grzał, ale w ogóle ciśnienia nie było. Masz jakiś watomierz do gniazdka?

Offline multifan4 Mężczyzna

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Astoria CKE, Expobar Office Leva HX
  • Młynek: Fiorenzato F4E nano, Eureka Mignon
Watomierza nie posiadam, ale amperomierz AC - tak. Z tym, że grzałka na pewno grzeje, bo sprawdzałem grzanie na "iskrę" ściągając konektor z presostatu. Po wkręceniu śruby presostatu grzałka cały czas grzeje i jest 0.6 bar, przed wkręcaniem wyłączało okresowo grzanie i było 0,5 bar.
Porządnie uszczelniłem zawór bezpieczeństwa oraz odpowietrzania. Teraz ciśnienie rośnie do 0,5 bara, po czym uchyla się nowy zawór bezpieczeństwa i upuszcza parę.
Czyżby winny był manometr albo przytkana rurka do manometru?
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2017, 21:05:08 wysłana przez multifan4 »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Grzałka cały czas grzeje i jest 0,6bar? Niemożliwe. Coś musi wyłączać grzałkę lub obniżać napięcie. Czy presostat jest bezpośrednio połączony z grzałką? To znaczy, czy styk krańcówki jest stykiem łączącym sieć 230V z grzałką czy coś jest jeszcze po drodze? Jesteś pewny tego ciśnienia 0,6 bar? Możesz zmierzyć temperaturę bojlera? A jak tam zawór antydepresyjny? Czy na grzałce jest termostat?
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2017, 21:12:13 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5100
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
No to już by było dziwne, gdyby nowy zawór okazał się uszkodzony. Antydepresyjny na pewno się nie uchyli, ale jeśli na pewno grzałka cały czas grzeje i nie daje rady nabić powyżej 0,6 b w bojlerze to jest to samo co u mnie - uszkodzona. U mnie grzało wszystko, tylko nie było w stanie ciśnienia w bojlerze nabić, bo ciągnęło max 250 W z sieci. I raczej w tym kierunku bym szedł... Tylko raczej nie mierzyłbym amperomierzem, chyba że masz świadomość co się może stać jak Ci ręka zadrży przy grzałce, która powinna pobierać jakieś 1,5 kW.

Offline multifan4 Mężczyzna

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Astoria CKE, Expobar Office Leva HX
  • Młynek: Fiorenzato F4E nano, Eureka Mignon
Przyczyna jest znaleziona. Do manometru nie dochodzi ciśnienie, gdyż zatkała się rurka, po odkreceniu rurki od manometru wydostaje się tylko kilka kropli a otwiera sie zawór bezpieczeństwa. Zastanawiam się tylko jak wymontować trójnik z bojlera, który doprowadza ciśnienie do manometru oraz służy do spustu wody z bojlera. Śruby są mocno skorodowane, a dojście słabe. Co najłatwiej wymontować?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5100
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Aż obudowę zdjąłem w moim meblu... Nic tam nie zdemontujesz, jedynie elektronika i kombinerkami próbować. Najpierw oczywiście wodę z bojlera spuść, i jeszcze przechyl ekspres do tyłu, żeby więcej wyleciało - jak tylko samo kranikiem zleci, to się ciut jeszcze wyleje pod odkręceniu trójnika, choć tak być nie powinno. Alternatywą jest demontaż rury między grupą a HX, pompy i dopiero coś dalej próbować. Ale jak miedź skorodowała to ja pojęcia nie mam...

Offline multifan4 Mężczyzna

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Astoria CKE, Expobar Office Leva HX
  • Młynek: Fiorenzato F4E nano, Eureka Mignon
Dziękuję za zainteresowanie tamatem. Wymontowałem bojler, wykręciłem trójnik i oczyściłem a było dużo kamienia, odkamieniłem przy okazji bojler i wszystko działa :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5100
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
No i super :) Choć chyba nie trzeba było demontować bojlera do wyczyszczenia trójnika ;) A powiedz mi, uszczelki miedziane nowe zakładałeś? Jeśli tak, to jak mocno dokręcałeś?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi