Autor Wątek: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama  (Przeczytany 10486 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Mam spory problem. Sitko prysznica IMS E61 35 WM ma wysokość przy brzegu 17mm. Uszczelka prysznica ma 8mm, czyli sitko prysznica wgłębia się w koszyk portafiltra 9mm na brzegu, a w środku 10,1mm. IMS The Single w wersji 7,5g ma odstęp lustra kawy od górnego brzegu 9,5mm, czyli sitko wciska się w kawę, nie mówiąc o miejscu na monetę do przejścia testu monety.
Rozwiązaniem jest obcięcie sitka na tokarce od góry i wywinięcie nowego rantu, ale to chyba nie o to chodzi, żeby sitka za kilkadziesiąt złotych musieć samemu modyfikować.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2017, 16:47:29 »
Z ciekawości zmierzyłem u siebie. Mam takie samo sitko z tym, że uszczelkę mam 9mm. Ale nigdy nie miałem problemu z "wciskaniem" się sitka w kawę. A jaki to ekspres, jeśli można wiedzieć?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2017, 17:01:51 »
Rozwiązaniem jest obcięcie sitka na tokarce od góry i wywinięcie nowego rantu, ale to chyba nie o to chodzi, żeby sitka za kilkadziesiąt złotych musieć samemu modyfikować.
Rozwiązaniem jest tamper wypukły.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2017, 17:07:43 »
A jaki to ekspres, jeśli można wiedzieć?
Ascaso ARC, ale grupa od Ascaso Steel Uno Prof, czyli teoretycznie E61.

uszczelkę mam 9mm.
co Ci daje dodatkowy 1 mm.
Używałeś kiedyś The Single w wersji bez rowka?


Rozwiązaniem jest tamper wypukły
Hmm, a jak wierzę w płaskie tampery, to co? Ponadto, kawa na brzegach będzie wyżej, niż przy tamperze płaskim i być może oprze się całą powierzchnią o sitko.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj 2017, 17:38:38 »
bez rowka
Znaczy bez tego przetłoczenia do trzymania sprężyny? Tak, wkurzało mnie bo mi wypadało sitko z kolby przy odbijaniu. Poza tym nie było problemu. Może w Twoim przypadku rozwiązaniem byłoby głębsze sitko? Nie wiem, czy sitko o większej pojemności ma więcej otworków, czy tyle samo. Mam potrójne i poza tym, ze jest nieco głębsze to ma zdecydowanie więcej otworków. Może są mniejsze? Nie mam pojęcia. O tym powinien wypowiedzieć się jakiś spec od sitek. Faktycznie wypukły tamper może ale nie musi pomóc. Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad wypukłym tamperem. Dopasowałby kształt ciastka do prysznica i "rozepchałby" kawę na boki, co utrudniłoby kanałowanie. Wprawdzie nie mam z tym problemu, ale wszystko się może zdarzyć.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj 2017, 19:38:45 »
głębsze sitko?
Na pewno, tyle, że wolałbym używać nominalnej pojemności sitwk, a nie kombinować. Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy - może w grupie masz podtoczenie, w którym się chowa prysznic? Możesz zmierzyć odztęp od brzegu sitka prysznica do czoła uszczelki? Suwmiarka raczej tam nie wejdzie, ja mierzyłem śrubą M6 z nakrętką. Tak długo kręciłem, aż nakrętka dotknęła prysznica, a potem to już suwmiarka.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maj 2017, 20:25:43 »
Hmm, nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie. Zmierzyłem ile sitko prysznica "wystaje" z uszczelki i wyszło mi 7mm. Można to suwmiarką zmierzyć. Chyba, że o inny pomiar Ci chodzi.
Aaaa, przetoczeń i rowków nie zauważyłem, a uszczelkę mam 8,5mm  :mrgreen:
I jeszcze taka myśl mi przyszła do głowy. Zamiast kombinować z obcinaniem sitka i robieniem nowego kołnierza, może wystarczy odpowiednio przetoczyć (zrobić rowek) w grupie? O ile oczywiście jest tam na tyle grubo mosiądzu, no i o ile takie coś nie zepsuje grupy.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2017, 20:55:31 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Maj 2017, 21:50:16 »
Myślę, że zmierzyłeś to, o co mi chodziło. Tyle, że u mnie odległość grupy od kratki ociekowej jest na tyle mała, że mi się suwmiarka nie mieści.
Jeśli nie masz żadnego podtoczenia, a odległość masz 7mm, to wychodzi na to, że sitko prysznica ma u Ciebie 8,5+7,0=15,5 a nie 17 jak u IMSa.
Co do toczenia, to oczywiście każdy z nas ma w garażu tokarkę  [emoji39]. Ja akurat mam, tyle, że nie tokarkę, a tokareczkę. Grupy bum tam nie zapiął, ponadto wymontowanie grupy to nie takie hop-siup, a na koniec grupa jest z niklowanego mosiądzu, więc nikiel obedrę. Plus, że trzeba mieć nie taki popularny nóż do rowkowana. Reasumując, przytnę sitko prysznica.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Maj 2017, 22:38:24 »
Wydłubałem uszczelkę i sito. Nie mam żadnego podtoczenia w grupie, jest płasko. Sitko prysznica to  IMS E61 35 WM ma 16,5mm wysokości przy samym brzegu, uszczelka ma 8,5mm grubości, sito "wystaje" na 8mm a nie tak jak napisałem 7. Źle mi się zmierzyło. Mam sitka kolby pojedyncze 6/8g wysokości 24,5mm i podwójne 14/20g wysokości 26,5mm IMS. 
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Maj 2017, 23:37:52 »
No to po kolei - mam identyczne sitko prysznica IMSa, tyle, że moje ma 17mm. Krzywo mierzyłeś, albo Twoje niższe. Mam uszczelkę 8mm, czyli już mamy 1mm różnicy. Dalej jest ciekawiej - moje sitka pojedyncze to 7,5g / 19,5mm i 9,5g / 21mm. Dla mniejszego z sitek odstęp od górnego brzegu do początku przewężenia to 9,5mm. Razem wszystko na wcisk - brakuje tak ze dwu milimetrów. Jutro utnę prysznic, to zobaczymy jak się sprawdzają sitka pojedyncze.

A u Ciebie - jaka jest odległość lustra kawy od górnej krawędzi dla sitka pojedynczego?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2017, 10:00:28 »
Do grupy Ascaso założyłeś prysznic od E61?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj 2017, 10:34:49 »
Do grupy Ascaso
Tak. Tyle, że jest to grupa od Steel Uno Prof, i tam rzeczywiście "pasuje" (albo powinno pasować) sitko od E61.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj 2017, 10:47:19 »
No nie wiem. Do mojego uno prof PID nie pasowałoby. No chyba że Ascaso coś zmienilo.
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Maj 2017, 10:50:41 »
Kształtem to prysznice się różnią, mocowaniem także. A nie lepiej było założyć prysznic IMS pasujący do tej grupy, wtedy nie byłoby takich problemów.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wysokość sitka prysznica E61 a IMS The Single 7,5 grama
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj 2017, 11:18:34 »
Do mojego uno prof PID nie pasowałoby
Nie wiem, jak to u Ciebie wygląda, u mnie wygląda tak:

Pomijając, że trochę zakamienione, to wygląda jak inne prysznice E61

A nie lepiej było założyć prysznic IMS pasujący do tej grupy, wtedy nie byłoby takich problemów.
Tyle, że to sitko prysznica ponoć ma pasować. Innego się tu, zdaje się, założyć za bardzo nie da. IMS podaje jako kompatybilne jeszcze takie:

Tyle, że jeśli wykręcisz mosiężny, nie niklowany element ze środka i w jego miejsce wkręcisz śrubę, to zatkasz przepływ wody.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi