Autor Wątek: kupiłem Panamę na pchlim targu :)  (Przeczytany 9720 razy)

Offline Marcino

  • Wiadomości: 24
kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« dnia: 15 Marzec 2017, 06:42:38 »
na wyjazdy :)
powiem tak - zdjęcia przekłamywały uszkodzenie :) . Gdyby nie fakt, że o nim wiedziałem i specjalnie go szukałem, to kompletnie nie zwróciłbym na nie uwagi. Obszar uszkodzenia ma jakis milimetr może półtora maksymalnie i na dobrą sprawę jest zupełnie niezauważalny na pierwszy i drugi rzut oka.
Natomiast inna kwestia jest - żarna nie są w osi i pracują krzywo. Jak widzę, po krótkich poszukiwaniach nie jestem odosobniony w tej kwestii. Załóżmy, że zgodziłbym się z tym faktem w młynku za 50pln, jednak przy cenie Panamy i jakości, którą się chwali to chyba nie powinno mieć miejsca. Dobrze myślę czy za dużo wymagam ?

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2017, 06:46:59 »
Mam Panamę i chyba ten typ tak ma :)

Offline Marcino

  • Wiadomości: 24
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marzec 2017, 06:58:53 »
tylko mi nie mów, że młynek za detaliczne 100 euro ma być krzywy ...  :nienie:
jak tak ma być to już lepiej kupić coś na aliexpresie za 3 dychy pln i tez będzie krzywo ale przynajmniej cena do jakości będzie adekwatna ...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marzec 2017, 10:00:36 »
Nie powinno tak być, ale tak jest. Dlatego za dobry młynek trzeba zapłacić trzy razy więcej, a i te nie są bez wad.

Pamiętaj, że jakość przemiału to nie tylko sztywność i brak odchyleń, ale przede wszystkim jakość cięcia krawędzi.

Offline Marcino

  • Wiadomości: 24
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Marzec 2017, 12:17:35 »
Nie powinno tak być, ale tak jest

dlatego coraz częściej kupuję wiele rzeczy w Chinach ... :(
Niestety rządy księgowych doprowadziły do sytuacji, gdzie wiele niby europejskich marek pozostało nimi tylko z nazwy ...
Czasem jeszcze chcę uwierzyć, że nie wszystko i nie zawsze ale kolejny raz się przekonałem, że jestem naiwnym idealistą :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Marzec 2017, 12:24:43 »
Ja to widzę inaczej. Dostępność i relatywnie niskie ceny. Ile taki młynek kosztuje? Dzień, tydzień pracy? Dawniej nie było takich tanich możliwości, był tylko sprzęt najwyżej jakości, pracował całe życie, ale kosztował równowartość zarobków liczonych w latach. Zwyczajnie zbyt tanie to jest w stosunku do oczekiwań nadmuchanych przez marketing.

Offline Marcino

  • Wiadomości: 24
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Marzec 2017, 12:59:20 »
Ja to widzę inaczej. Dostępność i relatywnie niskie ceny. Ile taki młynek kosztuje? Dzień, tydzień pracy? Dawniej nie było takich tanich możliwości, był tylko sprzęt najwyżej jakości, pracował całe życie, ale kosztował równowartość zarobków liczonych w latach. Zwyczajnie zbyt tanie to jest w stosunku do oczekiwań nadmuchanych przez marketing.

zbyt tanie ?!? sorry ale nie zarabiam 3 stówek dziennie :P Tak jak pisałem jeśli za marką nie idzie jakość, to zdecydowanie wolę kupić to samo z napisem "no name" albo "xiang-cing" za 1/5 ceny. Robienie towaru w Chinach, grawerka swojej marki, która kiedyś kojarzyła się z jakością  i doliczanie za to 500% marży jest dymaniem nas po prostu :(  Na miłosc boską nie wmawiajcie mi, że równe osadzenie żaren jest kosmiczną technologią ... :(

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6301
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Marzec 2017, 13:37:19 »
Tanie młynki z Chin niestety mają jeszcze gorszą konstrukcję i żarna. Możesz w dziale młynków znaleźć mój test chińskiego młynka http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=2823.msg72829#msg72829. Taki młynek może się sprawdzć na okazjonalnych wyjazdach, jednak nie na co dzień. W zassenhausach żarna są w porządku, ładny jest design i wykończenie z wierzchu, natomiast wykończenie detali wewnątrz jest słabe. Dobre osadzenie żaren, to przede wszystkim precyzja i czas oraz dobra kontrola jakości, a to wszystko kosztuje.

Możesz albo pobawić się i zmodyfikować osadzenie żaren, albo odesłać produkt i kupić w tej cenie np elektryczną nivonę albo dołożyć trochę i kupić baratze encore. Jeśli chcesz solidny młynek ręczny na lata, to musisz się liczyć z wydatkiem od 800zł w górę. 

EDIT: No chyba że znajdziesz jakiegoś starego Peugeota w dobrym stanie, to możesz mieć dobry sprzęt do alternatyw za połowę ceny zassenhausa lub mniej.

« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2017, 13:49:51 wysłana przez krystians »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Marzec 2017, 13:43:43 »
Mam Panamę i chyba ten typ tak ma :)
Nie powinno tak być, ale tak jest. Dlatego za dobry młynek trzeba zapłacić trzy razy więcej, a i te nie są bez wad.

Pamiętaj, że jakość przemiału to nie tylko sztywność i brak odchyleń, ale przede wszystkim jakość cięcia krawędzi.
@donkiszot
Jak długo uzytkujesz swojego c40 mk3?
Mam pyt czy okleina drewniana nie odkleja się  z czasem od stali?
ile waży c40?

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Marzec 2017, 13:49:06 »
Ja akurat mam go od wczoraj więc nic o trwałości nie mogę napisać, ale są na forum użytkownicy używający MK3 już prawie rok więc może oni coś powiedzą. Co do wagi to około 500 gram chyba ale jak będę w domu to podam dokładnie.

W innym wątku podali wagę 680 gram

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Marzec 2017, 13:53:20 »
Ja akurat mam go od wczoraj więc nic o trwałości nie mogę napisać, ale są na forum użytkownicy używający MK3 już prawie rok więc może oni coś powiedzą. Co do wagi to około 500 gram chyba ale jak będę w domu to podam dokładnie.
ok poprosiłbym o dokładną masę mk3 :)
Ja znalazłem informacje  c40 mk3 waży 680g  ale to nieoficjalne dane..
Ty z tego co kojarze "czerwoną Sonje"  wybrałeś ?
Daj znać jak możesz czy barwnik przy uzytkowaniu mokrymi rękoma nie schodzi.

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Marzec 2017, 13:54:04 »
Jak sprawdzę dam znać😀

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Marzec 2017, 13:58:55 »
Dobre osadzenie żaren, to przede wszystkim precyzja i czas oraz dobra kontrola jakości, a to wszystko kosztuje.

 Jeśli chcesz solidny młynek ręczny na lata, to musisz się liczyć z wydatkiem od 800zł w górę.
@kristians
Niech zgadne co miałeś na myśli ? ... m38 :)
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2017, 14:01:18 wysłana przez PiotrekBM »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Marzec 2017, 14:00:46 »
Jak sprawdzę dam znać😀

ok, dzięki
waham się mdzy c40 mk3  a m38 lub m47

ps a tak w ogóle to gratuluje zakupu  ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2017, 14:06:56 wysłana przez PiotrekBM »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: kupiłem Panamę na pchlim targu :)
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Marzec 2017, 14:21:56 »


nie zarabiam 3 stówek dziennie

To rzeczywiście kawa speciality może stanowić problem dla budżetu. Co innego wydać miesięcznie na ziarno dniówkę, co innego tygodniówkę.
(Piszę serio, bez żartów.)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi