Autor Wątek: Dlaczego sprzedawać nowy ekspres  (Przeczytany 7121 razy)

Offline color1

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Dlaczego sprzedawać nowy ekspres
« dnia: 05 Marzec 2017, 23:23:05 »
Tak z ciekawości zapytam, na czym polegało to niespasowanie ?
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2017, 14:02:03 wysłana przez fux »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marzec 2017, 14:04:04 »
 ???
Przecież ta Bezzera to naprawdę  fajny  ekspres, też jestem ciekaw co nie spasowało?
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2017, 14:10:41 wysłana przez PiotrekBM »

Offline bigmaciek

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Wystarczający do zrobienia tego co lubię
  • Młynek: Odpowiedni do kawy którą robię i pijam
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Marzec 2017, 14:52:41 »
Też jestem ciekaw.  :) Ekspres kupiony za prawie 4 tys.  3 marca (jak rozumiem), sprzedajesz dwa dni później, po zrobieniu 20 kaw, bo coś nie spasowało. Nie rozumiem.  ???

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Marzec 2017, 14:59:43 »
A nie ciągnijcie go za język. Może ma ciche dni w domu, może potrzebuje kasy na coś innego. Uszanujcie jego decyzję.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline _ADAM_ Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Bezzera Mitica TOP (na sprzedaż); Gaggia Baby Class D, Jura F90
  • Młynek: Gaggia/Macap M5D Plus; Wilfa
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Marzec 2017, 18:02:35 »
Różnica między Gaggią Classic a Unicą nie jest jakaś porażająca (na + PID w Unice), więc nie dziwię się, że "nie spasował". Unica to przecież też 1-bojlerowiec, tylko o nieco większej pojemności, też z pompą wibracyjną i to bez możliwości przestawienia OPV na 9 barów bez utraty gwarancji.
Przypuszczam, że tych 20 espresso zrobionych na Unice wcale nie  były lepsze niż robione wcześniej na Gaggi Classic i pewnie stąd rozczarowanie i decyzja o sprzedaży.
Nie ważne jednak czy ekspres był kupiony 3 dni temu, czy 30 bo nie jest już fabrycznie nowy i bez straty na poziomie 10% raczej ciężko będzie sprzedać.
Jak kupowałem Miticę to w CoffeeSite szykowali do sprzedaży demonstracyjnego Rocketa Cellini V3 PID - z tego co ustaliłem to cena miała być na poziomie 4900 a to już jednak HX z grupą E61 i fabrycznie ustawionym ciśnieniem na 9 bar - niby 1tys. drożej niż Unica ale sprzęt zupełnie innej klasy i myślę, że ten sprzęt tomekkup by podpasował.

Offline zubik66 Mężczyzna

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID; Kawiarki: GAP, Bialetti
  • Młynek: Baratza Vario, Hario Skerton.
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Marzec 2017, 18:27:15 »
Przepraszam z góry za OT
_ADAM_  napisałeś: ….. i to bez możliwości przestawienia OPV na 9 barów bez utraty gwarancji. Pomijając kwestie gwarancyjne, OPV montowane w Bezzerach jest inne niż w np. Rocket’ach. Wygląda z zewnątrz tak samo, ale fabrycznie jest skonstruowane (skalibrowane) do innego zakresu pracy tj. 10-14 bar. Próba przestawienia na 9 bar na OPV kończy się podciekaniem wody.
Sam się zastanawiam czy nie stracić tych 10% i sprzedać swojego dziada czyli Bezzera Miagica S PID – kupiony 28.02.2017 r.  lub stracić gwarancję i kupić nowy OPV np. taki z Rocketa V3 PID - który trzyma 9 bar.
Tym samym stoję na stanowisku, że sprzedawca powinien informować kupującego, że urządzenie posiada odcięcie ciśnienia dopiero przy 12 barach - byłoby uczciwie i bez nerwów.
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2017, 18:46:44 wysłana przez zubik66 »

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Marzec 2017, 19:39:56 »
Możecie mi wytłumaczyć jakie znaczenie ma to czy opv puści wodę przy 10 barach czy przy 12 skoro spokojnie zmieleniem, dozą i ubiciem można uzyskać 25/25 przy ciśnieniu 9bar ?   Jak na mój rozum skoro dążymy do ekstrakcji przy 9 barach to wszystko co powyżej nie ma żadnego znaczenia...

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka


Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Marzec 2017, 19:46:11 »


Możecie mi wytłumaczyć jakie znaczenie ma to czy opv puści wodę przy 10 barach czy przy 12 skoro spokojnie zmieleniem, dozą i ubiciem można uzyskać 25/25 przy ciśnieniu 9bar ? 

O to to to. ..
W Rockecie na ślepym mam 11,5, z kawą tyle osiąga tylko jak go zatkam zbyt drobnym przemiałem.

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Marzec 2017, 19:48:10 »
No i ja dokładnie tak samo w BZ13

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka


Offline color1

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Marzec 2017, 22:20:44 »
Przypuszczam, że tych 20 espresso zrobionych na Unice wcale nie  były lepsze niż robione wcześniej na Gaggi Classic i pewnie stąd rozczarowanie

Zaskoczony jestem taką tezą, że to niby ta sama klasa sprzętu. A z kolei gdyby założyć, że Gaggia to klasa Ascaso, to że niby niewielka różnica między Ascaso a Bezzerą w jakości ekstrakcji ? Coś mi się wierzyć nie chce. To gdzie ta słynna przewaga grupy e61 nad resztą Świata ?

Mimo wszystko nadal jestem ciekaw jakie obiektywne przesłanki zadecydowały o sprzedaży, po raptem dwóch dniach używania tego sprzętu...

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Marzec 2017, 10:39:00 »
Przypuszczam, że tych 20 espresso zrobionych na Unice wcale nie  były lepsze niż robione wcześniej na Gaggi Classic i pewnie stąd rozczarowanie

Zaskoczony jestem taką tezą, że to niby ta sama klasa sprzętu. A z kolei gdyby założyć, że Gaggia to klasa Ascaso, to że niby niewielka różnica między Ascaso a Bezzerą w jakości ekstrakcji ? Coś mi się wierzyć nie chce. To gdzie ta słynna przewaga grupy e61 nad resztą Świata ?

Mimo wszystko nadal jestem ciekaw jakie obiektywne przesłanki zadecydowały o sprzedaży, po raptem dwóch dniach używania tego sprzętu...

Przewaga ekspresu z grupa E61 nad np Gaggia Classic jest zdecydowanie wyczuwalna (juz przy pierwszych ekstrakcjach). Ta grupa jest cięzsza, jesli sie nagrzeje to jest bardziej stabilna ( wada taka,że  taki ekspres dłużej sie grzeje niz Gaggia).
Ponieważ Bezzera Unica jest jednobojlerowcem to sposób parzenia kawy jest podobny do tego na Gaggii.
Co jest powodem rezygnacji z tego ekspresu po tak krótkim czasie niech zostanie tajemnicą (skoro autor wątku nie zabiera zdania w tej kwestii).
 

« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2017, 10:42:47 wysłana przez PiotrekBM »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3175
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Marzec 2017, 12:10:10 »
Możecie mi wytłumaczyć jakie znaczenie ma to czy opv puści wodę przy 10 barach czy przy 12 skoro spokojnie zmieleniem, dozą i ubiciem można uzyskać 25/25 przy ciśnieniu 9bar ?
Możemy. Był to już wyjaśniane parę razy. Para ciśnienie zaparzania / przepływ przez ciastko w ml/s zależy od modelu pompy i jej sterowania (np. falownikiem). Można sobie wyobrazić pompę, która przy przepływie 25/25 da ciśnienie 16 barów. Wtedy ciśnienie do porządanego 9,5 bara obniża OPV.

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Marzec 2017, 12:17:15 »
ale w przypadku Bezzery pompa jest chyba w każdym modelu taka sama ( mowa o wibracyjnej )
Jeżeli mogę uzyskać 25/25 przy 9 barach tzn że jest to jak najbardziej możliwe pomimo tego że na ślepym sitku mam w okolicach 10,5-11

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3175
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Marzec 2017, 13:06:16 »
Najlepiej zablokuj OPV i wtedy zmierz ciśnienie na ciastku jeszcze raz - dostaniesz odpowiedź. Przypuszczalnie 2 bary to spadek ciśnienia przy przepływie w obwodzie.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Czemu sprzedawać nowy ekspres
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Marzec 2017, 13:46:08 »
Kiedyś mierzyłem ciśnienie tuż za pompą i drugi manometr na wylocie z PF-a. Różnica była rzędu 03 bar. Zamieniając manometry żeby nie było, że któryś inaczej mierzy, różnica była taka sama. Wiadomo, że każdy ekspres jest inny, ma inną pojemność tego co jest między pompą a wylotem z PF-a. Ja to mierzyłem na ekspresie z pojedynczym bojlerem o pojemności 1l.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi