Autor Wątek: De Longhi PrimaDonna Elite ECAM 650.55.MS vs JuraF9 vs Nivona 838  (Przeczytany 3144 razy)

Offline doll00 Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Fiorenzato F64 EVO
Witam,

mam znajomego, który chce kupić ekspres automatyczny i jest zdecydowany tylko na automat (kolba nie wchodzi w grę) i bierze pod uwagę te 3 modele, które w temcie.
jakie ma założenia co do wykorzystania tego ekspresu:

1. ilość kaw w tygodniu 10-15 (chyba, że wpadnie jakaś impreza wtedy będzie 30  ::))
2. głownie cappuccino oraz kawa czarna (americana)
3. czasami espresso
4. podoba mu się bajer z czekoladą w De Longhi, ale jeśli to wybierze jako priorytet to w zasadzie nie ma wyboru
5. ważne aby system mleczny można było łatwo, ale przede wszystkim efektywnie wyczyścić, bo wiadomo, że w automatach resztki niedoczyszczonego mleka są zawsze problemem

wczoraj piłem kawę z tego modelu De Longhi i oczywiście co do samego smaku to się nie czepiam bo nawet nie wiem jaka to była kawa, ale niestety espresso było zimne i "lurowate", nawet pomimo ustawienia na ekspresie najmocniejszej mocy kawy.
z samej ekstrakcja było widać, że mielenie jest ewidentnie za grube, bo przygotowanie napoju trwało 10s, ale niestety nie mogłem sprawdzić czy w ogóle da się drobno zmielić bo ekspres nie mój, więc za bardzo nie mogłem go regulować.

czy ktoś może doradzić, który z nich byłby najlepszy do tych założeń i czym faktycznie się różnią?
głownie chodzi mi o kwestie
- sposobu grzania wody,
- różnicy w pompach,
- różnicy w czyszczeniu (szczególnie systemu mlecznego)
- różnicy samego sposobu przygotowania kawy,
- różnicy w młynkach

porównując je nawet na stronach producentów nigdzie nie pisze właśnie tych rzeczy, a głownie podaje się moim zdaniem najmniej ważne aspekty czyli wielkość tacki, pojekność pojemnika na wodę .....


pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2016, 10:52:52 wysłana przez doll00 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi