Autor Wątek: Domowa tania kolba do espresso dla nie kawosza  (Przeczytany 2274 razy)

Offline Amra24

  • Wiadomości: 3
Domowa tania kolba do espresso dla nie kawosza
« dnia: 28 Listopad 2016, 16:18:23 »
Witajcie :)
Nie jestem kawoszem, kawę piję bardzo rzadko i wtedy kiedy muszę (mam niskie ciśnienie i tylko przed treningiem w celu pobudzenia).
Niemniej jednak wiem jaką kawę lubię pić a jaka nie przejdzie mi przez gardło. Jak już pić, to coś co pozostawi po sobie miłe odczucia:-)
Toleruję tylko espresso, najlepiej malutkie, gęste, gorące. Wszystkie inne kawy odpadają.
Do tej pory ratowały mnie sieciowe kawiarnie, ale postanowiłam mieć jakiś sprzęt w domu, który ratowałby mnie w sytuacjach kryzysowych.
Po przewertowaniu tego forum (generalnie jestem pod mega wielkim wrażeniem Waszej wiedzy i bardzo cieszy mnie fakt, że macie taką zajawkę) wiem, że pewnie parskniecie na mnie śmiechem :taktak: Postanowiłam jednak zaryzykować i poprosić Was o rady w dobraniu czegoś odpowiedniego dla mnie :taktak:
Jako typowa kobieta uparłam się, że muszę mieć ekspres w domu (jak można nie mieć kawy w domu?!) i tu uwaga, bo będzie cała litania życzeń:
ekspres ma być mały i tani
musi robić malutkie i gorące espresso
będzie kolbowy (bo kręci mnie ten rodzaj ekspresu).
Czy znając mój gust,jesteście w stanie polecić jakiś sprzęt dla mnie?
Dodam, że mam w posiadaniu młynek żarnowy Graef, a moje dotychczasowe typowania idą w kierunku Delonghi Sculptura lub Dedica.
Da radę z tymi ekspresami?

Będę wdzięczna za Wasze odpowiedzi, niemniej jednak podziękuję za komentarze odradzające zakup czegokolwiek co nie będzie kosztować milion monet (uparłam się i już, dla mnie lepszy rydz niż nic).
Pozdrawiam serdecznie

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Domowa tania kolba do espresso dla nie kawosza
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2016, 16:27:23 »
Niechciałbym być złym prorokiem ale na tym forum nikt nie poleci ekspresu kolbowego z marketu.

Najtańszym ekspresem zdolnym zrobić poprawne espresso wydaje się być
Ascaso Arc / Dream
Gaggia Classic - ale starsza
Rancilio Silva...
Bezzera Hobby 01

Moja wiedza w stosunku do starszych stażem forumowiczów jest znikoma, niemniej jednak z dokładnej lektury forum coś takiego mniej więcej wynika...


ps a co do życzeń
prawidłowo to powinno być tak
małe, tanie, robi dobre espresso
ale wybierz na raz tylko 2 cechy...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 3002
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Domowa tania kolba do espresso dla nie kawosza
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopad 2016, 16:37:13 »
Witajcie :)
.....

Pozdrawiam serdecznie

My Ciebie również serdecznie witamy.
Z racji wielu wątków na Forum o podobnej tematyce, proponuję poczytać i poszukać inspiracji.

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?board=9.0

W tych, które Ciebie zainteresują, kontynuuj dyskusję.

Ten zamykam.
f.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi