Autor Wątek: Jura f 8 Co z tą kawą ;)  (Przeczytany 3448 razy)

Offline kryspin4500

  • Wiadomości: 15
Jura f 8 Co z tą kawą ;)
« dnia: 27 Sierpień 2016, 19:04:26 »
Witam wszystkich

Sporo czasu minęło od mojego ostatniego postu, ale sprawa która mnie tutaj znów sprowadza jest równie istotna, co wybór mojego ekspresu :taktak: . Otóż niedawno otrzymałem mój długo oczekiwany ekspres z DE i od razu się wziąłem za jego wypróbowanie, wybrałem kawę Arabica 9 mix z palarni Euro Cafe. Przygtowuje, próbuję .... i gorzej niż rozpuszczalna!!!.

Moje ustawienia to:
-Mielenie ustawione na najdrobniejsze.
-Moc kawy ustawiona na maksimum.
-Kawa Palona z datą 02.08.2016r.

Wypróbowałem każdą kawę dostępną w ustawieniach i za każdym razem to samo ( smak jak z rozpuszczalnej z biedry )
Proszę o wasze wsparcie w tej sprawie ;) i tak wiem, z kolby była by lepsza ;)

Pozdrawiam Kawowiczów

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Jura f 8 Co z tą kawą ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2016, 19:08:21 »


wiem, z kolby była by lepsza

Skoro wiesz... ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jura f 8 Co z tą kawą ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień 2016, 20:08:22 »
Jura ma chyba regulacje temperatury wody.  Spróbuj zwiększyć / zmniejszyć.

Może też być tak że ta kawa w tej maszynie dla ciebie będzie niepijalna. Sam widzę to na przykładzie Polish Horse.  Z kolby bajka,  z automatów daje radę. Mi smakuje a dziewczynom nie.
Na razie pełna zgodność smakowa jest w temacie Mujeres.
LMWDP #469

Isiek

  • Gość
Odp: Jura f 8 Co z tą kawą ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2016, 20:12:25 »
Hej, czy piłeś wcześniej Arabica 9 MIX z kolby? Czy jest to Twoje pierwsze podejście do tej mieszanki?
Regularnie zamawiam u Gorana, chwalę sobie bardzo Polish Horse, Guatemala Coban Rainforest, udało mi się kupić ostatnio doskonałe Peru, ale osobiście, co bardzo mnie zaskoczyło, 9 MIX wydało mi się dość nijakie w smaku, "niepowalające" tak jak pozostałe wymienione, może to kwestia tej robusty. Spróbuj fantastycznej Polish Horse, u mnie od dłuższego czasu jest w głównym młynie....
Pozdrawiam

Offline kryspin4500

  • Wiadomości: 15
Odp: Jura f 8 Co z tą kawą ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sierpień 2016, 21:40:03 »
Zmiana temperatury na wyższą zdziałała cuda  :taktak: wkońcu jest lepsza niż rozpuszczalna  :mrgreen: .
Teraz pozostało dobrać odpowiednią objętość do mocy kawy i powinna być pijalna :)

Zaciekawiliście mnie kolejnymi propozycjami kaw, z pewnością je wypróbuje i może coś z tego automatu wyciągnę  :ogien:
Powiedzcie mi jeszcze też coś o mleku do kawy, wiem że ma być schłodzone mniej więcej do 8*C i powinno mieć 3,2 % tłuszczu, ale wydaje mi się ono bez większego smaku, co myślicie o wypróbowaniu mleka prosto od producenta ( krówki )  :taniec:

I co wy na to by pierwszym krokiem do przejścia do ekspresu kolbowego byłoby zakupienie porządnego młynka, mieleniu w nim kawy i przesypywaniu później do automatu ??

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Jura f 8 Co z tą kawą ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień 2016, 13:33:34 »
niedawno otrzymałem mój długo oczekiwany ekspres z DE i od razu się wziąłem za jego wypróbowanie,. Przygtowuje, próbuję .... i gorzej niż rozpuszczalna!!!.

wiem, z kolby była by lepsza

Skoro wiesz... ;)

w sumie sam sobie odpowiedziałeś.. Ciekaw jestem czy kupując po raz drugi i mając obecne doświedczenie znów wybrałbyś automat za 5k?
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2016, 15:04:19 wysłana przez grex »

Offline kryspin4500

  • Wiadomości: 15
Odp: Jura f 8 Co z tą kawą ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień 2016, 13:14:17 »

[/quote]

w sumie sam sobie odpowiedziałeś.. Ciekaw jestem czy kupując po raz drugi i mając obecne doświedczenie znów wybrałbyś automat za 5k?
[/quote]

Kupiłem go na tyle tanio że nawet używanego w Polsce sprzedam drożej niż cena mojego zakupu ( to był główny argument kupna tego ekspresu )

A co do smaku poprawił się znacznie po wypróbowaniu multum kombinacji ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi