Autor Wątek: Panama SHG EP Boquette Don Paschi - palarnia kawy Gregorio  (Przeczytany 3128 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Panama SHG EP Boquette Don Paschi - palarnia kawy Gregorio

„Don Paschi” to panamskie ziarenka jasno palone z przeznaczeniem do alternatywnych metod parzenia kawy. Ładne, niepołamane i nieuszkodzone, delikatnie pachnące cytrusami i mleczną czekoladą. Cena za 250 g opakowanie wynosi 27,18 zł.
Sposób przygotowania: dripper Tiamo V60-01, białe filtry Hario i młynek Fiorenzato F6 Drogheria. Doza standardowa, 6 g kawy na 100 ml wody, temperatura około 93°C, preinfuzja 30 sekund, łączny czas parzenia, razem z preinfuzją, ponad 2,5 minuty, mieszanie po pierwszym zalaniu. Te ziarenka wymagały dosyć drobnego mielenia i niespiesznego polewania, bo przez przemiał woda przesączała się dosyć szybko.
W aromacie dripa jest słodko (miód) – czekoladowo, a w smaku niewielka kwaskowatość, słodkie cytrusy z nutą słodkiego jabłka i czekoladowe akcenty. Drip jest dosyć rześki i orzeźwiający, ale przy tym słodki i delikatny, przyjemny do picia. Posmak czekoladowy, długi i trwały. Efekt w filiżance jest smaczny, więc i ziarenka są godne polecenia.
Za palarnią Gregorio przyjąłem nazwę "Don Paschi", ale nie wiem czy w opisie nie znalazła się literówka. Kiedyś miałem panamską Geishę opisaną jako "Don Pachi".

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Panama SHG EP Boquette Don Paschi - palarnia kawy Gregorio
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipiec 2016, 18:29:23 »
Kawa dobra ale jak dla mnie trochę za delikatna.  Żaden smak nie wybija się na pierwszy plan.
Parzona również w dripie V60-01.

Offline Gregorio Mężczyzna

    • Palarnia kawy Gregorio
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 411
    • Palarnia kawy Gregorio
  • Ekspres: La Pavoni Cellini, Melita
  • Młynek: Macap
Odp: Panama SHG EP Boquette Don Paschi - palarnia kawy Gregorio
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lipiec 2016, 09:06:06 »
Tak oczywiście wkradła nam się literówka  :Bicz:, dziękujemy za zwrócenie uwagi oraz za recenzję.
Sklep, Palarnia Kawy Gregorio... www.kawagregorio.pl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi