Autor Wątek: Clever Dripper vs Wilfa Pour Over vs Bonavita Wide Base Porcelain Immersion Drip  (Przeczytany 7280 razy)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Heja

Może to dobry moment aby rozpocząć dyskusję o tych sprzętach, ich plusach minusach, porównaniu. Idą święta, dla niektórych to wydatki a dla niektórych czas bogacenia się :D szkoda że należę do tych pierwszych... Tak że może ktoś z przypływu gotówki po świętach poczuje chęć posiadania kolejnego mniej lub bardziej potrzebnego gadgetu.

Ode mnie mogę powiedzieć tyle że posiadam clevera, nowszą wersję. Użyłem go możę z 10 razy. Powód? Mam go w pracy w połączeniu z porlexem. Przy porlexowym przemiale filtry melity bardzo szybko się zatykają i kawa po prostu stoi w miejscu, ale nie o tym.
Dripper jest bardzo sprytnym urządzeniem, zalewam w kuchni idę do pokoju, stawiam na kubek wszystko ładnie parzy się bez kombinowania. Minusem jak dla mnie jest tworzywo. Mimo że wygląda dość estetycznie to już widzę że pojawiły się mikro pęknięcia. I tu jak dla mnie wygrywa porcelana.
Natomiast obawiam się trochę o szczelność przesuwanego zaworu w Bonavicie i Wifa. O ile w cleverze grawitacja i napór wody dociskają uszczelkę i nic nie kapie to zamykany od boku otwór nie napawa mnie optymizmem przy dłuższym użytkowaniu.
A co wy o tym myślicie, który najlepszy? Najładniejszy? Co byście kupili a co nie?

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Tak na oko Wilfa bardziej mi się podoba, ale wybrałbym Bonavitę bo jest porcelanowa. Plastik jakoś do mnie nie przemawia. Szczelnością zaworku aż tak bym się nie przejmował bo nawet jak by uronił kilka kropel to przecież nic się nie stanie a nie sądzę aby jakoś mocno z czasem zaczął przeciekać. Na razie nie planuję zakupu bo mam w domu Tiamo i forumowy a i tak najczęściej do alternatyw używam Chemexa. Ale na wyjazdy dripper z zaworkiem to fajna sprawa bo nie trzeba targać konewki.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Od Bonavity odstraszają tylko opinie o łamiącym się, pękającym plastikowym zaworku - w US wysyłają zaworek w ramach gwarancji. A czy są one u nas?

Wilfa mi się podoba ale nie wiem czy przemawia do mnie metoda zalewowa, czy przelew jednak nie lepszy - choć dzięki/przez @Poe trzeba będzie własno-kubko-smakowo się przekonać :)

A Clever mi się nie podoba i już  :diabelek:

LMWDP #469

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Wilfa ostatnio najbardziej mi podchodzi :) moze być potraktowana metoda zalewową jak i przelewową. To duży plus. Do tego mi sie po prostu podoba. Tworzywo jest bardzo dobrej jakości a zaworek jest sylikonowy wiec watpię zeby szybko puścił.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
trzeba będzie własno-kubko-smakowo się przekonać
Najprościej zalać kawę w czymkolwiek i przelać przez jakikolwiek filtr.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
 :doh:

w sumie to i cupping można przez filtry potem przelać :)
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Otóż to, ale lepiej wcześniej niż potem ;)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
No można zaparzyc gdzieś i przelać przez dripper, ale właśnie chodzi o to żeby tego nie robić, a żeby to było all in one

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Zanim się zainwestuje w to "all in one" to koncepcja była taka żeby najpierw spróbować jak to smakuje. Stąd pomysł z zaparzeniem i przelaniem przez filtr.
Dla porównania a nie zamiast. Przynajmniej ja tak to zrozumiałem.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Efektem zaparzania kawy w fp i przelanie przez dripper jest niezwykle zbalansowany napar. Tak więc idea all in one jest super.  Tylko pytaniem jest który z tych sprzętów jest najlepszy.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Clever Dripper vs Wilfa Pour Over vs Bonavita Wide Base Porcelain Immersion Drip
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Grudzień 2015, 22:36:27 »
pytaniem jest który z tych sprzętów jest najlepszy.
A najlepsze są gruszki czy morele?

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Clever Dripper vs Wilfa Pour Over vs Bonavita Wide Base Porcelain Immersion Drip
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Grudzień 2015, 22:59:14 »
Gruszki i morele smakują inaczej, a tu zasada działania jest ta sama,  bardzo podobna. To bardziej jak nektaryna i brzoskwinia

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odkopuje, może ktoś nabył i może się wypowiedzieć.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Wolę nektaryny. Pomogłem ?  :mrgreen:

Offline dyba

  • Wiadomości: 39
Mam dwa Clevery od 2012 roku (lipiec w firmie i grudzień w domu) - oba mają mikro pęknięcia - są nadal szczelne - a kawa z nich jest zajebista  :ogien:
Czasem jak się rozproszę w firmie i zapomnę to przelewam po 7 minutach Kostarykę i nadal jest zajedwabista ;)
No, ale, co ja się znam na dobrej kawie kawka

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi