Autor Wątek: Jura c65 jaka kawa?  (Przeczytany 6028 razy)

Offline Robb

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura c65
Jura c65 jaka kawa?
« dnia: 26 Listopad 2015, 21:14:08 »
Witam wszystkich.
Po przestudiowaniu forum nabylem jure c65.
Problem polega na kiepskim (wg mnie) espresso - wiem ze to subiektywne odczucie ale jednak.
Testowalem kawy: 2 rodzaje z mega kuchni gdzie kupilem express, jure - pewnie jedną z najtańszych, lavazza oro jak z 6 rodzajów (próbek) od Gregorio. Woda z dzbanka brita + filtr w ekspresie.
Doznania raczej negatywne. Lavazza której mi nie szkoda bez wzg na ust temp, mocy czy stopnia z mielenia kwaśna i gorzka do zlewu. Podobnie z innymi, z żadna nie udało mi się zbliżyć do tego czego chciałbym i jak czytałem o smaku np czekolady to nie sposób doszukać się tego.
Wiem że może nie ma dobrej odpowiedzi ale co tam zasypać i jak poustawiac żeby uzyskać coś co powinno przypominać "poprawną " kawę"? :o

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopad 2015, 21:22:43 »
Może spróbuj świeżej kawy zamiast tych odpadów?
Bo prawdziwego ekspresu nie proponuję, musisz dojrzeć.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2015, 21:58:58 »
Niestety, wygoda kosztem jakości. Spróbuj sztandarowych wyrobów od naszych palaczy. Ariadna od Antonio, Teanzul i Mujeres od Rango. Zwiększ moc kawy, i zmniejszaj ilosć wody.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad 2015, 22:03:06 »
Z automatu niestety zazwyczaj espresso nie będzie jak z kolby. Musisz dopasować/dobrać kawę do ekspresu, i próbować co wychodzi przy najdrobniejszym mieleniu, najwyższej temperaturze i maksymalnej dozie kawy. Sprawdź też czy objętość espresso jest w granicach 50ml.

LMWDP #469

Offline Robb

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura c65
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2015, 23:31:41 »
W pełni się zgadzam że automat to kompromis  :-\ ale chciałem rano wcisnąć guzik i mieć przyzwoitą kawe.  [emoji38]
Odpady jak mowicie dostałem  gratis więc trenował em na nich wiedząc że nie należy się spodziewać cudów. Kupilem 6 rodzajów kawy od Gregorio aby spróbować co mi podchodzi. Na pewno nie odpowiada mi "kwas"  :ohyda:
Co proponuje cię od Antonio ? Zamowie z 3 rodzaje aby poprobowac.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopad 2015, 23:39:24 »
Spróbuj może Ariadnę, Cioccolato (palenie Andrzeja aktualnie dostępne, w przyszłości ten wybór może być nietrafiony do automatu) i Mefisto ale nie obiecam Ci, że to się sprawdzi w automacie...
Może Andrzej coś doradzi?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Listopad 2015, 09:53:32 »
@Piomic, próbowałeś jakiejś kawy z palarni Gregorio?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopad 2015, 10:11:33 »
Odnosiłem się do lawancy która chyba jest tu głównym paliwem.  Na próbkach bez doświadczenia nawet nie dostroisz młynka, imho bez sensu na tym etapie kupować takie małe paczuszki.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Listopad 2015, 11:06:31 »
Wypada wyraźnie napisać, o którą kawę chodzi, jeżeli zbiorczo nazywasz je odpadami.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Listopad 2015, 11:08:53 »
A jakie może być strojenie młynka w automacie. Moja jura jest skręcona na maxa, a i tak za mało. Regulować mogę w Quick Mill.

Offline Robb

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura c65
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Listopad 2015, 21:12:44 »
@gromog, tzn mielisz na drobno ? :kawa:

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Listopad 2015, 22:46:45 »
Ja, nie mielę, mieli jura na najdrobniejszym ustawieniu.

Offline Robb

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Jura c65
Odp: Jura c65 jaka kawa?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Listopad 2015, 21:43:44 »
Czekam na przesyłkę od Antonio i aby mieć co pić kupilem illy, przestawilem młynek na najdrobniejszy przemiał i muszę powiedzieć ze jest lepsza kawa  :mrgreen:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi