Autor Wątek: Guatemala Rio Azul – palarnia kawy Coffeeproficiency  (Przeczytany 2440 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Guatemala Rio Azul – palarnia kawy Coffeeproficiency
« dnia: 08 Sierpień 2015, 21:42:49 »
Guatemala Rio Azul – palarnia kawy Coffeeproficiency

Singiel z Gwatemali, rejon Huehuetenango, sposób obróbki – myty, palenie średnio jasne z przeznaczeniem do alternatywnych metod parzenia kawy. Ziarenka drobne, ale ładne, niepołamane, intensywnie i przyjemnie pachnące. W specjalnej kieszonce na torebce jest wizytówka kawy, pokazana poniżej na zdjęciu. W pomysłowy sposób, na sześciokącie, są pokazane właściwości tej kawy i jest opisany profil sensoryczny.



Na dzień dobry Guatemala Rio Azul trafiła do drippera Kalita i już w nim została. Zrobiłem próby w V60 i Chemeksie, było bardziej kwaskowo i wyraziście, ale smacznie. Jednak wolałem napar z Kality, który był słodszy. Doza 6,5 g na 100 ml wody, temperatura wody 88°C, czas parzenia nieco ponad 3 minuty. N początku spróbowałem wyższej temperatury 94°C, ale w naparze pokazały się akcenty herbaciane. W smaku drip był zgodny z opisem palarni. Dominacja śliwki, ze słodkim jabłkiem, i akcentem brzoskwini. Posmak delikatnie herbaciany. Drip był w miarę kwaskowaty, dosyć słodki, body średnie. Smaczny, przyjemny i miły do picia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi