Autor Wątek: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)  (Przeczytany 14651 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« dnia: 14 Czerwiec 2015, 19:19:25 »
Bardzo fajne ziarenka do przelewania mi się trafiły - Panama Casa Ruiz z palarni Euro Cafe od forumowego ranGo. Palenie średnio jasne z przeznaczeniem do alternatywnych metod parzenia kawy. Intensywny owocowy aromat przy mieleniu zapowiadał dobre efekty. No i było dobrze, nawet bardzo. Najlepszy napar otrzymałem z drippera Hario V60-02 z filtrem Chemexa, na drugim miejscu uplasował się zestaw Kality, a trzeci był dripper Tiamo V60-01 z białym filtrem Hario.
Najwięcej spodziewałem się po Kalicie, więc poszła na pierwszy ogień. Temperatura parzenia poniżej 90°C, w wyższej mogły się pojawiać kakaowe nuty, doza standardowa, a czas parzenia około trzy minuty. Drip był łagodny i dobrze zbalansowany, dosyć słodki. W smaku głównie owocowy, minimalnie cierpkawy, odpowiednio słodki, z delikatną i nienachalną kwaskowatością. Owoce złożone, trudne do rozszyfrowania, z nutami czereśni i malin. Posmak owocowy, z akcentem delikatnej owocowej goryczki. Efekt bardzo fajny, dopóki nie spróbowałem Panamy Casa Ruiz z drippera Hario z filtrem Chemexa. Czas parzenia wynosił około 4 minut, a temperatura wody 86 - 88°C, doza 6,5 g na 100 ml wody. Preinfuzja 30 sekund, jedno mieszanie po pierwszym zalaniu. Napar był czysty w smaku, mocno owocowy i słodki. Była to słodycz dojrzałych ciemnych owoców z malinowymi akcentami. Bez goryczy i bez kwasków, posmak słodko - owocowy, body niższe niż z Kality. Bardzo dobry drip w mojej ocenie.
W klasycznym zestawie V60 zrobiłem tylko jedno parzenie. Nie było źle, w smaku jakby się truskawki pokazały, ale wrażenia gorsze niż z poprzednich urządzeń.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10641
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec 2015, 19:30:57 »
No tak, fajne ziarenka, aczkolwiek raczej do espresso. Mieliśmy je parę już lat temu... ;)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2015, 00:11:06 »
Antonio, nie bądź takim purystą. Ja ostatnio wszystko do dripa ładuję i na efekt nie narzekam. Choć odwrotnie też dripowe bledzioszki w ekspresie są baaardzo ok. Powoli dochodzę do wniosku, że dobre ziarno zawsze się obroni jeśli tylko potraktuje się je z należnym szacunkiem podczas obróbki (całej, od krzaczka do filiżanki) a już sam wybór konkretnych metod na poszczególnych etapach ma mniejsze znaczenie.

Offline MichalCz Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 136
    • www.kawomaniak.pl
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2015, 19:11:48 »
piomic masz racje Ja troszkę tego nie rozumiem ze kawa jest dedykowana do np tylko espresso. Jak pierwszy raz trafilem na etiopie yirgacheffe i powiedziano mi tylko alternatywy a ja na przekor wrzucilem w mlynek i poszlo espresso i ... wyczulem cos wiecej niz w innych kawach kawa byla super smaczna od tego momentu uwazam ze Najlepsza kawa to taka jaka ci smakuje i zaparzona w taki sposob w jaki ci smakuje :)
pozdrawiam
www.kawomaniak.pl Kawa i akcesoria

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2015, 19:17:52 »
W tę stronę to najczęściej zadziała, w drugą jest nieco gorzej, ale oczywiście co kto lubi.

Offline z-s Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: QM5k, MM KBG741, Hario, filtry, kawiarki itp
  • Młynek: Aristarco
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec 2015, 16:35:10 »
...ale oczywiście co kto lubi.
Taki powinien byc dogmat wsrod entuzjastow kawy oraz przede wszystkim "de gustibus non disputandum es..."  :szampan:
...Lake Constance Panorama...

Offline jazzin

  • Wiadomości: 1
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Czerwiec 2015, 12:01:29 »
Mam pytanko, gdzie online można kupić kawy z palarni euro cafe ?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Czerwiec 2015, 12:35:02 »
Pisz PW do forumowicza @ranGo.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2381
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Czerwiec 2015, 11:54:46 »
W tej chwili, Euro Cafe nie zajmuję się sprzedażą detaliczną. Te kawy które możecie kupić poprzez moją aktywność na Forum WoK, to sprzedaż mająca za ceł większą satysfakcję członków poprzez dostęp do dobrych kaw i informacji zwrotnych o jakości tych kaw z których korzystamy, również zamawiający kawę u nas. Kawy nasze są dostępne, zarówno w sieci jak i w sklepach stacjonarnych. Jednak, nie wiadomo czemu, sprzedający ukrywają pochodzenie tych kaw. Planujemy to zmienić i dać pełną informację o tym gdzie można nasze kawy nabić, z pełną gwarancją satysfakcji. Ewentualnie, uruchomimy swój własny coffee-shop i rozwiążemy ten problem. 

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1313
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Czerwiec 2015, 13:33:53 »
@jazzin możesz się zgłosić na przykład do nas ;)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lipiec 2015, 18:14:47 »
To wszystkie Wasze kawy są od Gorana? Trzeba było tak od razu, już dawno bym coś zamówił. Nic to, wkrótce naprawię ten błąd  ;)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lipiec 2015, 21:22:47 »
Nie wszystkie,  część od Andrzeja.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10641
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Lipiec 2015, 07:00:49 »
Nie, od Gorana tylko ;).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Lipiec 2015, 09:38:43 »
To wszystkie Wasze kawy są od Gorana?
Zdziwienie, prawda?

Informacja na temat kawy na stronach swiezopalonej nigdy mnie nie przekonywała, pewnie dlatego nigdy nic z kaw tam nie zamówiłem. Nawet teraz poszedłem sprawdzić i mimo tekstu:

Kawa XYZ wypalana jest we współpracującej z nami polskiej palarni. Po tym procesie nasza kawa jest schładzana i pakowana specjalnie pod każde złożone zamówienie. Dlatego oprócz wysokiej jakości gwarantujemy jej niesamowitą świeżość, której doświadczysz jak tylko kawa trafi w Twoje ręce.

nic nie wiem.

Czuję się jakbym czytał opakowanie w 100% kolorowe ale o znikomym % treści. Co to za palarnia? Nie wiadomo. Za to powyżej, wbrew informacji o współpracy napisane jest, że producentem jest Świeżopalona.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Panama Casa Ruiz - palarnia kawy Euro Cafe (ranGo)
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lipiec 2015, 10:31:22 »


To wszystkie Wasze kawy są od Gorana?


Nie, od Gorana tylko ;).
A to błędnie zinterpretowałem "wszystkie wasze" jako odnoszące się do wszystkich, a nie tylko jednego handlowca.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi