Autor Wątek: kawa o aromacie cygar  (Przeczytany 2777 razy)

Offline Bertzilla Mężczyzna

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: Fiorezatto F4 Nano; Hario Slim MSS-1
kawa o aromacie cygar
« dnia: 29 Marzec 2015, 18:11:04 »
Wszystko zaczęło się od wymiany uprzejmości z Antoniem, na temat fasoli i bobu w kawie z CP. Zawartość hopera wylądowała w koszu na śmieci. W drugiej kolejności tamże znalazło się opakowanie jakiegoś "turkish khavesi" niby prezent - a po pierwszej ekstrakcji okazało się, że wali stęchłym kurzem - jak to określiłem "maszynownią windy w londyńskim budynku z epoki wielkiego pożaru". Po tych przygodach załadowałem do młyna kawę o nazwie Passalaqua Esspreso Bar Mekico Plus. Ciemne, błyszczące ziarno - podobno, które już "oddało to, co miało najlepszego". Okazało się jednak że niekoniecznie. Nie oddało w każdym razie głębokiego, ciężkiego czekoladowego body i wyraźnego zapachu... dobrych cygar. Serio! :)
za dobre uczynki zostaniesz słusznie ukarany

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: kawa o aromacie cygar
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec 2015, 18:25:12 »
Eeee tam... Mnie te cudowne i słynne ziarenka z Neapolu pachną jodyną, ale po zaparzeniu jest trochę już bardziej tak, jak to podsumowałeś :). Takie ciemne ziarna są po prostu na drugim biegunie kawowej różnorodności. Na pewno nie są niedopalone... ;)

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: kawa o aromacie cygar
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2015, 22:56:24 »
Lubisz takie klimaty ?  Leży u mnie w zamrażarce z 700 g Passalaqua Esspreso Harem i nie wiem co z nim zrobić. 300 g poszło na ustawienie młynka i naukę robienia espresso. Podaj adres na pw jak będę w okolicy poczty to zupełnie za darmo Ci to wyślę. Pic tego nie zamierzam :nienie: Spalenizna.

Offline coffetime

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Saeco
Odp: kawa o aromacie cygar
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2015, 00:50:31 »
Nie umiem sobie tego wyobrazić. :)

Offline compaq Mężczyzna

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Kawiarka, Zelmer Maestro
  • Młynek: Mam :)
Odp: kawa o aromacie cygar
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2015, 17:38:58 »
Jestem ciekaw jak ta kawa sprawdza się w filiżance. Nie miałem jeszcze okazji jej pić.
Kupiłem jakiś czas temu Brazylię "Santos". Dzień od daty wypalenia pachniała bardzo przyjemnie. Dopiero po ok 4-5 dniach zaczęła pachnieć jeszcze intensywniej, ale czym innym... mocnym tytoniem (cygara?)
Leży teraz w lodówce i czaka na chude dni ;)

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: kawa o aromacie cygar
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwiecień 2015, 18:35:47 »
jak w lodówce leży to przygotuj się obok aromatu cygar do aromatów kiełbasy, sera, wędliny i co tam jeszcze masz w lodówce :D

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: kawa o aromacie cygar
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwiecień 2015, 12:11:03 »
Takie cygarowo-tytoniowe aromaty spotykałem czasem w mocniej palonych singlach z Indonezji, na przykład Sumatry, Celebes i Jawy. Nieraz były połączone z garbnikowym ścięciem na języku. Nie palę tytoniu, ale nie odbierałem ich negatywnie. Takie aromaty postawił bym wyżej od tytoniowego smrodu, spotykanego w mocniej palonych marketowych czy też niektórych włoskich mieszankach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi