Autor Wątek: Saeco albo delonghi a może siemens?  (Przeczytany 14782 razy)

Offline jacek1008

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: saeco
Saeco albo delonghi a może siemens?
« dnia: 19 Marzec 2015, 04:22:38 »
Pomóżcie mnie biednemu :-)
Z uwagi na to, że kawę piję okazjonalnie i jak na razie mam expres Philips Senseo, chciałbym zakupić ekspres używany gdzie będzie młynek do mielenia kawy ziarnistej ale też możliwość wsypania kawy zmielonej. Oglądałem coś takiego jak DeLonghi Magnifica 3500, 4400 albo Saeco Magic, Incanto. Ile chciałbym wydać… może 500 albo 800 pln, nie wiem. Jak widać szukam używki, lecz jeśli mam wydać np 800 pln za używkę a potem za 3 miesiące naprawiać za kwotę 300 pln to wolę wydać 1200 na nowy np. SAECO HD 8751/19 Intelia albo Saeco HD8743/19 
Nie chcę ekspresu kolbowego. Chciałbym by ekspres parzył różne kawy.
 
Mam jeszcze inne pytania:
Który z ekspresów najczęściej ulega usterkom.
Który z ekspresów jest najtańszy w naprawie np wymiana grzałki czy boilera ;
Czy lepiej kupić ekspres z wyświetlaczem czy przyciskami lub pokrętłami ;
Jak w tych kryteriach wypada Siemens, Privileg JuraS9,  Zelmer
Proszę o radę co mam zrobić?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Saeco albo delonghi a może siemens?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Marzec 2015, 07:09:50 »
Zapomnij o używanych. W większości to będzie złom, choć okazję czasem się trafiają.

Poluj na Siemensa EQ.5 (lub Boscha) to jedyny nowy sprzęt poza Jura który jakoś znam i mogę polecić.
Unikaj Krupsa, i nie kupuj nic z pojemnikiem na mleko - tylko wężyk.

Jak kupisz maszynę to czyść ją kiedy prosi i tak jak w instrukcji. Smaruj blok zaparzajacy odpowiednim smarem - tego w instrukcji najczęściej nie ma.
LMWDP #469

Offline jacek1008

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: saeco
Odp: Saeco albo delonghi a może siemens?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Marzec 2015, 15:16:43 »
Super, dzięki :-)

htt   ://allegro.pl/siemens-te-503501rw-eq-5-ekspres-cappuccinatore-gw-i5190745604.html
Zakupione :-)

« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2015, 18:48:14 wysłana przez fux »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Saeco albo delonghi a może siemens?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marzec 2015, 16:44:18 »
A pisałem.... oby to ta okazja była, bo wizualnie wygląda OK

Zapomnij o używanych. W większości to będzie złom, choć okazję czasem się trafiają.

Na żadnej fotce nie widać najważniejszego - modułu zaparzacza. Jak go wyremontowali i wymieniali wszystkie uszczelki to OK, ale jak był rozwalony i sklejany to słabo. Opcja pechowa - 375 PLN
LMWDP #469

Offline jacek1008

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: saeco
Odp: Saeco albo delonghi a może siemens?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marzec 2015, 21:57:54 »
Powiedziano mi przez telefon że zaparzacz jest po serwisie. No zobaczymy jak przyjdzie,wrzucę zdjęcia.

Offline jacek1008

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: saeco
Odp: Saeco albo delonghi a może siemens?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marzec 2015, 06:04:44 »
A więc pokażę co przyszło :-)

Offline jacek1008

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: saeco
Odp: Saeco albo delonghi a może siemens?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Marzec 2015, 06:05:34 »
i to...

Offline jacek1008

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: saeco
Odp: Saeco albo delonghi a może siemens?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marzec 2015, 06:06:14 »
i takie...

Offline jacek1008

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: saeco
Odp: Saeco albo delonghi a może siemens?
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marzec 2015, 06:08:20 »
Jak to wygląda wg znawców? Na razie kawe robi dość dobrze, fakt, do espresso małego czy dużego trzeba szklankę nagrzać bo inaczej ma się zimną kawę , ale już np w tzw podwójnej kawie temperatura kawy to jest 80 stopni licząc od zimnej szklanki.

Offline jacek1008

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: saeco
Odp: Saeco albo delonghi a może siemens?
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Kwiecień 2015, 11:23:20 »
Nie dostałem odpowiedzi co do zdjęć, które dodałęm, ale i tak się cieszę, że doradzono mi właśnie Siemensa czy Boscha a nie np. Saeco … no i oczywiście wężyk do mleka a nie pojemnik. To też bardzo dobra uwaga  :-)
Pozdrawiam.

Offline maxvondemon Mężczyzna

  • Wiadomości: 95
  • Ekspres: BZ10, V60, Bodum Santos, V60, Aeropress
  • Młynek: F64e, Aergrind, ręczne zabytki
Odp: Saeco albo delonghi a może siemens?
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Kwiecień 2015, 15:45:36 »
Witam,
a czym są te, żółte osady na zdjęciu 20150325_161217.jpg, mam nadzieję, że to tylko kamień, bo inaczej trochę skucha pić.

A tak BTW, swego czasu byłem w podobnej rozterce jak jacek1008, baa nawet wylicytowałem "nieświadomie" Krupsa XP9000 - stety na szczęście ktoś robił przekręt na alledrogo (przezornie wybierając pobranie, ekspres do mnie nie trafił), a ja po przeczytaniu zacnej ilości wątków na forach zostałem szczęśliwym posiadaczem kolby. Porównując smak kawy u rodzinki na automatach z tą z własnej kolby (oczywista jest też kwestia jakości zasypanych ziaren do ekspresu), powstrzymuję się teraz od wyjazdowego popijania i z przyjemnością raczę się naparem przyrządzonym w domu, co daje dodatkową satysfakcję. Nawet lepsza połówka to doceniła (a oderwałem ją od instanta  :doh:) i widzi kolosalną różnicę.
Życzę abyś był zadowolony z zakupu i kawy, a jednocześnie może z czasem docenisz formę jej przygotowania za pomocą kolby. Pozdrawiam.

Offline jacek1008

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: saeco
Odp: Saeco albo delonghi a może siemens?
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Kwiecień 2015, 21:38:28 »
Mam automat z kolbą i do tego brak cierpliwości :-)…. Chyba pójdzie na allegrogo.
 A na tym zdjęciu, zgadza się, to kamień. Zanim użyłem wyleżał się w wodzie z cytryną i odpadł po lekkim przetarciu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi