Autor Wątek: La Pavoni Domus Bar - woda leci z dyszy spieniającej  (Przeczytany 2632 razy)

Offline pikorro

  • Wiadomości: 6
La Pavoni Domus Bar - woda leci z dyszy spieniającej
« dnia: 27 Marzec 2023, 13:29:51 »
Witam,

mam następujący problem. Ekspres zaraz po włączenu, albo przy parzeniu kawy grupą zaczął strzelać wodą/parą/powietrzem ze spieniacza. Czy ktoś się zetknął z czymś podobnym? Zastanawiam się czy to coś co sam ogarnę czy trzeba jakiś serwis...
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2023, 13:51:03 wysłana przez pikorro »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1698
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La Pavoni Domus Bar - woda leci z dyszy spieniającej
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2023, 11:15:26 »
Musisz pewnie wymienić co tam jest, oringi albo jakieś inne uszczelki. Powinieneś dać radę sam. W sieci pewnie znajdziesz schemat budowy ekspresu. To jest ten z wbudowanym młynkiem?

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: La Pavoni Domus Bar - woda leci z dyszy spieniającej
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marzec 2023, 12:15:12 »
Juz opisywalem ten przypadek na forum. Jak znajdę to ci podrzucę link. Zacznij od odkamieniania ekspresu i przepusć  sporą ilość wody przez dyszę. Na poczatek pomaga, potem tylko wymiana zaworu a przy okazji zmień dyszę na 360 stopni. W poście jest wszystko ładnie opisane.  Wymiana oringow w tym przypadku nie pomogła u mnie.
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: La Pavoni Domus Bar - woda leci z dyszy spieniającej
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marzec 2023, 12:18:45 »
Witam,

mam następujący problem. Ekspres zaraz po włączenu, albo przy parzeniu kawy grupą zaczął strzelać wodą/parą/powietrzem ze spieniacza. Czy ktoś się zetknął z czymś podobnym? Zastanawiam się czy to coś co sam ogarnę czy trzeba jakiś serwis...
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11291.0

Jeszcze tu kawałek
Oszczędzaj wodę, pij wino

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi