Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników  (Przeczytany 34581 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #75 dnia: 05 Marzec 2023, 23:14:30 »
A tak prezentuje się w towarzystwie Niche Zero. Dobrana z nich para.


Piekny zestaw , gratuluje i trochę zazdroszczę 😬
Tylko  jak Micra  jest ustawiona od prawej str przy  scianie to pewnie niewygodnie mleko sie spienia, jak masz możliwość to usaw przy drugiej scianie  ;)
Podłączona jest sieci wodociągowej  czy woda ze zbiornika ?
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2023, 23:33:46 wysłana przez PiotrekBM »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #76 dnia: 06 Marzec 2023, 09:06:56 »
Jak piszą na forach wystarczy podłożyć dzbanek i odpalić dysze ,spienia się samo:):), więc może przy spienianiu ustawienie nie mieć w tym kontekście znaczenia :)podobno spienia rewelacyjnie ale  to muszą potwierdzić koledzy którzy użytkują :)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #77 dnia: 06 Marzec 2023, 10:16:21 »
Linea Mini tez spienia  mleko świetnie , ale trzeba komfortowo dojść  do ekspresu , podstawić dzbanek z mlekiem i spienić mleko .Warto konktolować  temperature dzbanka( mleka ) i odpowiednio zrobić wir w mleku ( " zakrecić mleko " ). Wtedy spienia się prawidłowo, bez bąbli.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 464
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #78 dnia: 06 Marzec 2023, 10:24:36 »
@PiotrekBM czemu miałaby spieniać źle mleko? W końcu ma większy bojler parowy - powinna spieniać lepiej.

@babrzy93 ogólnie jak spienianie mleka względem bianki? bo na papierze bojler jest raptem większy o 100ml.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Marzec 2023, 10:30:26 »
moim skromnym zdaniem najistotniejsze w spienianiu to suchy strumień  pary o odpowiednim czasie trwania w takiej wersji nie trzeba niczym kręcić -samo się robi :):)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #80 dnia: 06 Marzec 2023, 10:35:57 »
@PiotrekBM czemu miałaby spieniać źle mleko? W końcu ma większy bojler parowy - powinna spieniać lepiej.

@babrzy93 ogólnie jak spienianie mleka względem bianki? bo na papierze bojler jest raptem większy o 100ml.

Mylisz pojęcia, jakość spieniania w sensie mocy pary ma się nijak do wielkości bojlera. Liczy się ciśnienie w bojlerze parowym, szybkość odbudowywania tego ciśnienia. Duży bojler jest po to żeby można było szybko, raz za razem spieniać mleko, bez utraty mocy pary. Tak to jest pomyślane w Mini, typowo gastronomicznie, w Mica jest połowę mniejszy bojler parowy i jako taki szybciej się "kończy". W warunkach domowych w Micra nikt nie odczuje tego spadku mocy, ale w warunkach kawiarnianych byłby problem.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #81 dnia: 06 Marzec 2023, 10:48:23 »
czemu miałaby spieniać źle mleko? W końcu ma większy bojler parowy - powinna spieniać lepiej.

Linea Mini świetnie spienia mleko. Chodziło mi bardziej o wygodne dojście do ekspresu od str prawej , o tak jest dysza od pary.
Ciekaw jestem Micry jak to robi. Chciłbym bezposrednio porównac. Po 6 latach pracy na Mini wystarczy mi jedna  czy dwie kawy zrobione na Micra i bede wiedział czy i jaka jest róznica miedzy nimi.
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2023, 10:55:18 wysłana przez PiotrekBM »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #82 dnia: 06 Marzec 2023, 10:50:46 »
suchy strumień  pary o odpowiednim czasie trwania w takiej wersji nie trzeba niczym kręcić -samo się robi

Krecić nie trzeba , ale jak dysze odpowiednio ustawisz , tak  że wytworzy sie wir w mleku to jest ono spienione duzo lepiej , bez bąbli , inna jest struktura  spienionego mleka.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #83 dnia: 06 Marzec 2023, 10:59:20 »
Liczy się ciśnienie w bojlerze parowym,
powyższe i suchy strumien pary .No i odpowiednie mleko :)
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2023, 11:06:54 wysłana przez rollo45 »

Offline generalnuno

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra < Rancilio Silva V6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #84 dnia: 06 Marzec 2023, 12:09:47 »
@idolw tak rozglądam się za jakimś 64mm, czekam teraz trochę na tego Timemore 64s, ale zobaczymy bo oni nie chcą zbytnio się wypowiedzieć, czy żarna innych producentów będą pasowały.
@babrzy93 właśnie jak smakowo Niche z Micrą?

@rollo45 tak jak mówią na forach, ustawiłem raz spienianie na 3, to trwało to tak szybko, że nie miałem czasu dobrze ustawić dzbanka, więc wróciłem na 2. Para jest sucha, gorąca i ma duże ciśnienie. I jak wspomniano mleko, dotychczas używałem Piątnicy zielonej 3,7%, ale nie byłem jej w stanie dobrze spienić, teraz kupuje Mlekovity Do Kuchni ( stare dla baristów ) z ekstra białkiem i to się pieni wspaniale.
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2023, 12:12:23 wysłana przez generalnuno »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #85 dnia: 06 Marzec 2023, 12:16:47 »
tak rozglądam się za jakimś 64mm,

a zainteresowany jesteś bardziej młynkiem SD czy on demand ?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5421
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #86 dnia: 06 Marzec 2023, 15:35:15 »
Liczy się ciśnienie w bojlerze parowym,
powyższe i suchy strumien pary .No i odpowiednie mleko :)
Piątnica 2% czy 3,2% żaden problem na Mikrze.
》tertium non datur《

Offline generalnuno

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra < Rancilio Silva V6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #87 dnia: 06 Marzec 2023, 16:07:09 »
@PiotrekBM SD, Specialita jest on demand, ale nigdy jej w ten sposób nie używałem :), a masz coś polecić?

Myślałem kiedyś nad Niche Zero, ostatnio też patrzyłem na DF64 ( ale nie podoba mi się i z tego co czytam ma wady konstrukcyjne, przez które ma sporą retencje ), obserwuję teraz jak wspominałem Timemore Sculptor 64s ( wizualnie mi się podoba, ale na razie nie wiadomo co z mymianą żaren na np.SSP ), czekam również na to, że może wreszcie Mazzer pokaże tego swojego nowego SD o którym są ploty.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4883
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #88 dnia: 06 Marzec 2023, 16:48:46 »
DF64 ( ale nie podoba mi się i z tego co czytam ma wady konstrukcyjne, przez które ma sporą retencje )

Chyba ktoś sporo przesadził. Sprzedaliśmy setki tych młynków i jakby tak było to takich opinii byłoby w internecie pełno. Moim zdaniem nie należy się opierać na jednej opinii. Być może spowodowanej nie poprawionym clump crusherem. Byś może ma on dwie warstwy zamiast jednej....Wystarczy usunąć jedną warstwę i retencja spada do zera. A jakby ktoś chciał to mamy dostępne od ręki lepsze clump crushery od NS.
Jeśli jednak nie podoba Ci się DF64 to proponowałbym G-micron DIGIT (DF64E) lub G-IOTA PRO (DF83). Przebadane i z minimalną retencją rzędu max 0,2g.

ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline generalnuno

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra < Rancilio Silva V6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #89 dnia: 06 Marzec 2023, 18:15:39 »
@Janusz moja wiedza faktycznie opierała się na poprzednich modelach i głównie chodziło jak wspominasz o crusher oraz o szyjkę w, której sporo kawy się osadzało. Dobrze wiedzieć, że już nie ma z tym problemu. A możesz mi powiedzieć jak sprawuje się DF64-P, bo DF83 jest fajny, ale nie ma takiego wyboru, żaren jak 64mm?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi