Autor Wątek: Wyskakujący blok zaparzający Philips 5345  (Przeczytany 1283 razy)

Offline manex

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Philips EP5345
Wyskakujący blok zaparzający Philips 5345
« dnia: 29 Grudzień 2022, 15:34:23 »
Witajcie. Cześć.
Wiem, że był już podobny temat poruszony na forum dotyczący tej przypadłości w Saeco Lirice. Z uzyskanych informacji na forum i innych źródłach wiem, że problemem jest koło zębate, które napędza mechanizm bloku. Powodem awarii jest fakt, że trzpień koła zębatego wchodzi za płytko w blok i przy prawdopodobnie mikro wyrobieniu bloku i trzpienia koła zębatego powoduje jego wypchnięcie pod wpływem siły napędzającej koło zębate. Wiem też, że są dwie opcje pozbycia się problemu. Wymiana koła zębatego, ale wydaje mi się, że problem będzie wyeliminowany na jakiś czas lub spowodowanie, że trzpień koła zębatego będzie wchodzić głębiej w blok zaparzający. Podobno najlepiej to zrobić poprzez dodanie podkładek teflonowych, takich które są użyte fabrycznie przed kołem i za kołem zębatym. Moje pytanie teraz brzmi następująco. Czy ktoś z Was wie gdzie mogę nabyć takowe podkładki? Czy gdybym zdecydował się na wymianę koła zębatego to zalecane jest użycie jakiegoś smaru? Jak tak to jakiego? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2022, 19:03:57 wysłana przez Fux »

skansen

  • Gość
Odp: Wyskakujący blok zaparzający Philips 5345
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2022, 10:38:03 »
Czy ktoś z Was wie gdzie mogę nabyć takowe podkładki?
Zapytaj we Wrocławskim Doktor Cafe. Kupowałem u nich swego czasu zestaw naprawczy dzięki któremu zreanimowałem automat Saeco. Działa po dziś dzień. Można też wspomóc się filmami na YT, jest sporo materiałów o tego typu naprawach, w tym jak rozbierać teoretycznie nierozbieralne elementy...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi