;

Autor Wątek: Tygielek  (Przeczytany 61694 razy)

Offline Nataniel

• Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita / Mazzer Super Jolly
Odp: Tygielek
« Odpowiedź #270 dnia: 07 Kwiecień 2019, 12:17:17 »
h ttps://www.olx.pl/oferta/urzadzenie-do-parzenia-kawy-po-turecku-z-piaskiem-ekspres-CID628-IDxtc56.html#b24c4ef22c Ciekawy sprzęt dla fanów tygielka. Próbował ktoś kiedyś wysypać piasek na patelenie i zaparzyć kawe w tygielku ?

Offline fux Mężczyzna

• Global Moderator
  • Ekspres: Był Izzo Alex Duetto, Jest Moccamaster, tygielek
  • Młynek: Macap M4D
« Odpowiedź #271 dnia: 07 Kwiecień 2019, 16:09:17 »
Nie, aczkolwiek w TR takiego asa widziałem.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline trez Mężczyzna

• Ekspres: moka i brikka, v60, Aeropress, Phiny, FP, kompresso
  • Młynek: FeldGrind, C40, Hario
« Odpowiedź #272 dnia: 07 Kwiecień 2019, 17:00:24 »
Ale serio na zwykłej kuchennej patelni z piaskiem na kuchence czy jakaś kartuszu? To takiego miszcza jeszcze nie trafiłem :) ale przynajmniej kilka razy spotykałem urządzenia podobne do tego z olxa, tylko z palnikiem gazowym od spodu.

Piasek się sprawdza w punkcie gastro np kawiarni, gdzie kawy wydaje się jedną po drugiej, wprawny barista obleci tym serie nie wiem czy nie szybciej niż z kolby ;)

Ale w domu to bez sensu a z piasku palonego na patelni to tylko kupa smrodu bedzie. Widziałem kiedyś w jednej knajpie miskę z piaskiem zalanym wodą a koleś łychą powoli mieszał, jak się zapytałem co będzie cementował, to się śmiał, że młodego, co rozsypał stary piasek :) a mieszał po to żeby brud i farfocle wypływały i odlewał brudną wodę.

Offline Nataniel

• Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita / Mazzer Super Jolly
« Odpowiedź #273 dnia: 07 Kwiecień 2019, 17:48:02 »
 Też myśle że nie ma to większego sensu w domu, ale ciekawa zajawka. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim sprzętem w kawiarni(oprócz filmików z Turcji) . Nawet nie widziałem opcji zamówienia kawy z tygielka  [emoji38]

Offline Miklas Mężczyzna

• Ojciec Chrzestny
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
« Odpowiedź #274 dnia: 07 Kwiecień 2019, 21:31:49 »
Można kupić płukany piasek kwarcowy do akwariów. Mam jedno akwarium z plażą z bardzo drobnego piasku kwarcowego. Plaża się zamula i co jakiś czas trzeba muł odessać. Ubywa nieco piasku. Plażę uzupełniam właśnie takim płukanym piaskiem. Woda pozostaje klarowna, zero kożucha z brudu.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi