Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra  (Przeczytany 71573 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #315 dnia: 17 Luty 2023, 12:17:52 »
ale chyba nie patrzą na Micre tylko parzą kawę :):)mało recenzji ogólnie od użytkowników nawet na forach angielskojęzycznych więc jestem niezmiernie ciekawy :)
Micra podaje tak dobre espresso, że mowę użytkownikom odjęło  [emoji38]
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #316 dnia: 17 Luty 2023, 12:19:51 »
lub odwrotnie:):):)przy tej kwocie tez może odjąć może jak espresso będzie złe :):).

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 695
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #317 dnia: 17 Luty 2023, 15:11:15 »
@GostRado Może być i tak że z tej Micry wyjdzie coś niewiele lepszego niż z Twojego ECMa....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #318 dnia: 17 Luty 2023, 15:45:52 »
@GostRado Może być i tak że z tej Micry wyjdzie coś niewiele lepszego niż z Twojego ECMa....
Dlatego na razie nie pozbywam się Classiki (mam już wstępną rezerwację kolegi). Jeśli espresso będzie mi bardziej smakować niż z ECM-a, to Micra zostanie, ale jeżeli odwrotnie, to z żalem, ale LM będzie do sprzedania.
》tertium non datur《

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 601
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #319 dnia: 17 Luty 2023, 15:51:16 »
Tylko kto ją po takiej rekomendacji/porówaniu kupi  ;)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #320 dnia: 17 Luty 2023, 16:13:12 »
Myślenie 14 dniowy zwrot konsumencki to najlepsze wyjście , 14 dni na przetestowanie powinno wystarczyć :):)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #321 dnia: 17 Luty 2023, 16:36:54 »
Tylko kto ją po takiej rekomendacji/porówaniu kupi  ;)
Mówi się trudno - nie będę ściemniał. Zresztą i tak, jakbym sprzedawał na WoK-u, to każdy kawosz by się domyślił. Jednakże moje kubki smakowe są takie a takie, że ewentualnie z e61 bardziej może mi smakować, dla kogoś innego może być zgoła odwrotnie.
》tertium non datur《

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 601
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #322 dnia: 17 Luty 2023, 16:43:48 »
zwrot konsumencki to najlepsze wyjście
3 miesiące zbierania kworum do zakupu grupowego, negocjacje ceny i kursu EUR a po 14 dniach zwrot. Chciałbym widzieć minę ludzi w Koree ;-)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #323 dnia: 17 Luty 2023, 16:45:55 »
zwrot konsumencki to najlepsze wyjście
3 miesiące zbierania kworum do zakupu grupowego, negocjacje ceny i kursu EUR a po 14 dniach zwrot. Chciałbym widzieć minę ludzi w Koree ;-)
👌
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #324 dnia: 17 Luty 2023, 17:57:34 »
Koree to nie przyjaciel czy członek rodziny tylko sprzedawca nie musi być traktowany preferencyjnie bo na ekspresach zarabia ,nie widzę powodu do zastosowania zwrotu jeśli takowy byłby konieczny , to nie zakup za 100 złoty na tydzień używania :).Sadze  jednak ze wyniki będą zadowalające i nie będzie takiej  konieczności :).

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 601
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #325 dnia: 17 Luty 2023, 18:08:55 »
No ale podobnie jak w kwestii uczciwości do spraw podatkowych, trzeba by upust zwrócić w przypadku zwrotu jednego ekspresu, nie @rollo45 ? :-)
A na poważnie, to nie wierzę, ze kawa nie będzie z niego smakować przynajmniej tak samo jak z ecm'a

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #326 dnia: 17 Luty 2023, 18:13:35 »
Nie sadze , zwracasz cene zakupu , upust to decyzja handlowca i jego ryzyko nie widzę tu nieuczciwosci tylko pragmatyzm ,koledzy kupili w ciemno kota w worku bez możliwości przetestowania czy chociażby wypicia jednej kawy z tego cuda to chyba oczywiste ze maja prawo zwrócić i po to ten  przepis powstał , co innego jak Koreę by ich zaprosił na cały dzień i sprzęt by sobie potestowali wtedy no way :):).

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #327 dnia: 17 Luty 2023, 18:15:37 »
Co do smaku kawy to bywa różnie , posiadałem LM GS3 nie powalił mnie niczym .ostatnio mogłem kupić bardzo okazyjnie Slayera:):):)i odpuściłem bo pomny doświadczeń z przeszłości już wiem ze nie wszystko złoto co się  swieci .

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #328 dnia: 17 Luty 2023, 18:20:28 »
GS/3 jest przecież elastycznym urządzeniem a espresso zeń może przyjąć jedną z wielu form.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #329 dnia: 17 Luty 2023, 18:27:14 »
W zasadzie każde urzadzeńie może być elastyczne a espresso zen przybrać wiele form , natomiast powtórzę co już kiedyś pisałem stosunek ceny do jakości zupełnie  nieadekwatny , tandetnie wykonany biorąc  pod uwagę astronomiczna cene wyjściowa a espresso nie odbiegało od o wiele tańszych maszyn smakowo wiec nie widziałem uzasadńienia do pozostawienia na półce .wyglądem ranił moje oczy każdego dnia ale to oczywiście subiektywna ocena .

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi