Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra  (Przeczytany 69810 razy)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #165 dnia: 16 Listopad 2022, 21:58:46 »
Mnie osobiście moga śledzić i sprawdzać moja lokalizacje ile im się podoba , prywatność danych mam w poważaniu przy technologi jaka jest jak ktoś bedzie  chacie się czegokolwiek dowiedzieć to się dowie a ja nie ma nic do ukrycie więc dane moje mogą byc wszędzie łącznie z serwerami LM. Natomiast tam jest BT w micrze  więc do czego służy jeśli Apka jest tylko po  WIFI?

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #166 dnia: 16 Listopad 2022, 22:05:11 »
Mnie osobiście moga śledzić i sprawdzać moja lokalizacje ile im się podoba , prywatność danych mam w poważaniu przy technologi jaka jest jak ktoś bedzie  chacie się czegokolwiek dowiedzieć to się dowie a ja nie ma nic do ukrycie więc dane moje mogą byc wszędzie łącznie z serwerami LM.
:ok: Mnie też :)

Natomiast tam jest BT w micrze  więc do czego służy jeśli Apka jest tylko po  WIFI?
Przeważnie służy tylko do pierwszego połączenia z domową siecią WiFi i dalej chmurą. Przez BT przesyłane są dane (SSID i hasło) do sieci WiFi, ekspres skądś musi znać do niej hasło...

Offline MSL

  • Wiadomości: 700
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #167 dnia: 16 Listopad 2022, 22:06:52 »
Brak możliwości sterowania sprzętem bez chmury to dla mnie absolutny dealbreaker.
Może to poprawią :) Dodanie sterowania lokalnego nie powinno być większym problemem...

Nie jest żadnym problemem, ale gdyby chcieli to już by to 3 razy zrobili przed premierą lub zapowiedzieli po. Wsparcie software'owe w firmach produkujących ekspresy do kawy to... afterthought delikatnie pisząc.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 834
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #168 dnia: 16 Listopad 2022, 22:07:15 »
Aplikacja nie przetwarza lokalizacji. Jedynie kiedy byłeś w domu/sterowałeś ekspresem...

WIFI albo BTS do którego byłem podłączony sterując ekspresem to jest historia lokalizacji :)

Możliwość sterowania jak mnie nie ma w domu jest dla mnie ważniejsza

Rozumiem, jak zawsze odwieczny dylemat wygoda vs bezpieczeństwo/prywatność :)
Ja zdecydowałem się na ustawienie harmonogramu wbudowanego w Roombę, pn-pt o 11 sobie jeździ jak nikogo w domu nie ma i wystarcza mi, nie brakuje mi zdalnego uruchamiania ;)

Mnie osobiście moga śledzić i sprawdzać moja lokalizacje ile im się podoba , prywatność danych mam w poważaniu

I fajnie, każdemu według potrzeb :) Najważniejsze to mieć możliwość wyboru i dokonać świadomej decyzji - chcącemu nie dzieje się krzywda :)

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #169 dnia: 16 Listopad 2022, 22:11:40 »
Brak możliwości sterowania sprzętem bez chmury to dla mnie absolutny dealbreaker.
Może to poprawią :) Dodanie sterowania lokalnego nie powinno być większym problemem...

Nie jest żadnym problemem, ale gdyby chcieli to już by to 3 razy zrobili przed premierą lub zapowiedzieli po. Wsparcie software'owe w firmach produkujących ekspresy do kawy to... afterthought delikatnie pisząc.
Ta apka jest rozwijana od pewnego czasu. Najpierw obsługiwała LM LM i LM GS3 a teraz dodano do niej Micre. Cały czas jakieś zmiany są wprowadzone. Są świadomi m.in. braku integracji z Google Home, Alexą i może też coś w tym kierunku zrobią...
Generalnie problemu by nie było, gdyby dało się sterować tymi parametrami z poziomu ekspresu...

Offline MSL

  • Wiadomości: 700
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #170 dnia: 16 Listopad 2022, 22:21:01 »
5 tys. pobrań, średnia ocena 3,2; wiele negatywnych komentarzy odnośnie trudności połączenia z maszynami, zmianą ustawień, patrząc na changelog od pierwszego dodania do Google Play(dobrze ponad dwa lata) - śmiech na sali, dokładnie jak napisałem, wsparcie bliskie 0.

Generalnie problemu by nie było, gdyby dało się sterować tymi parametrami z poziomu ekspresu...

Dokładnie, ale tego nie uczynili.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #171 dnia: 16 Listopad 2022, 22:25:24 »
W App Store tez się pojawiła jako nowość :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5381
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #172 dnia: 16 Listopad 2022, 22:26:26 »
Generalnie problemu by nie było, gdyby dało się sterować tymi parametrami z poziomu ekspresu...
Forma wyświetlacza na wierzchu nie korespondowałaby z klasycznym wyglądem Micry, a jeśliby by go upchnęli za tacką ociekową, to podniosłoby finalnie cenę. Bez aplikacji można żyć, jak ktoś nie chce być szpiegowany, ziarna średnio palone i espresso ok.
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #173 dnia: 16 Listopad 2022, 22:28:33 »
Chyba tak samo działa aplikacja VA Eagle one z tym ze była na starcie urzadzenie tylko w Google Play

Offline kabzior

  • Wiadomości: 834
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #174 dnia: 16 Listopad 2022, 22:28:51 »
i może też coś w tym kierunku zrobią

I abstrahując od prywatności, to dla mnie jest największy problem. Zamiast od razu zrobić porządnie (czytaj - zlecić integrację z GH/HomeKit) to jest dyrektor kreatywny który nie ma pojęcia o realiach, wynajmuje firmę która mu kodzi jego wizję, po czym się okazuje, że użytkownicy nie potrafią docenić genialnej wizji pana dyrektora. No i powstaje dylemat - ładować kasę w nieskończoność dodając i naprawiając funkcje bez gwarancji że będzie działać i ludzie przestaną marudzić, albo w ogóle olać ludzi bo niech robią kawę a nie zawracają tyłek źle działającą aplikacją ;)
Ile razy już widziałem coś takiego to trudno zliczyć... a w między tak zwanym czasie miesiąca (albo lata) mijają na "jesteśmy świadomi i coś z tym zrobimy" :(

Generalnie problemu by nie było, gdyby dało się sterować tymi parametrami z poziomu ekspresu...

O, to, to, to właśnie. Całej dyskusji by nie było.

5 tys. pobrań, średnia ocena 3,2; wiele negatywnych komentarzy [...] (dobrze ponad dwa lata)

Nie chciałem być złym prorokiem, ale niestety - dokładnie to co opisuję wyżej :(

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #175 dnia: 16 Listopad 2022, 22:32:00 »
Na iPhone na pewno będzie działać lepiej :):):):)

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #176 dnia: 16 Listopad 2022, 22:41:00 »
śmiech na sali, dokładnie jak napisałem, wsparcie bliskie 0.
Niestety, jest rzeczywiście aż tak źle, jak napisałeś  :picardpalm:

Na iPhone na pewno będzie działać lepiej :):):):)
Chyba nie-średnia ocen 1.2...
Po wprowadzeniu apka przez dwa lata leżała odłogiem. W tym roku dopiero były dwie zmiany :picardpalm:

Cytuj (zaznaczone)
Version History
2.1.3Nov 10, 2022
In this new version we introduced the following changes:

- New model Linea Micra

- Minor bug fixes

2.1.2Oct 18, 2022
In this new version we introduced the following changes:

- New UI/UX: a completely new design of the App

- New barista features: backflush, pre-infusion and steam boiler ON/OFF

- Bugfixing and improvements

1.0Feb 28, 2020

Offline kabzior

  • Wiadomości: 834
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #177 dnia: 16 Listopad 2022, 22:46:29 »
Chyba tak samo działa aplikacja VA Eagle one

Z tego co piszą na HB to tak samo... w sensie tak samo źle :)

Co potwierdza jedną z najmądrzejszych zasad tech: kupuj produkt a nie obietnicę produktu.

No i teraz serio - wywalasz 17 koła na high-endowy ekspres producenta legendy i dwa lata później nadal nie możesz bezproblemowo zmienić temp bojlera...

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #178 dnia: 17 Listopad 2022, 07:54:08 »
w sensie tak samo źle

To mialem na myśli:)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #179 dnia: 17 Listopad 2022, 09:11:08 »
Dopiero z tego wątku się dowiedziałem, że ta aplikacja taka tragiczna. Używam od ponad roku i jeszcze nigdy, ani razu, nie miałem z nią najmniejszego problemu. Nie jest jakaś rozbudowana i nie wiadomo jak rewelacyjna, ale to co w niej jest działa bez zarzutu.
Może faktem jest, że dobrze mieć świadomość, że w Linea Mini jest fizyczne pokrętło do ustawiania temperatury bojlera kawowego, ale osobiście dotykałem go dwa razy. Pierwszy raz zaraz po zakupie - jak "musiałem wszystkiego dotknąć" i przy innej okazji - jak chciałem sprawdzić, czy jeszcze działa? :) Sterowanie z aplikcji jest dużo wygodniejsze i dokładniejsze.

Natomiast te argumenty o "bezpieczeństwie danych" są zupełnie bez sensu. Jeśli ktoś myśli, że używając jednego smartfona do wszystkiego może w ogóle być mowa o jakimkolwiek "bezpieczeństwie danych", to nie wie o czym mówi.
Dodatkowo, jeśli komuś nie przeszkadza, że firmy takie jak Apple, czy Google, mają dostęp do wszystkich jego danych, plus o wiele więcej, a ma problem z tym, że jakieś La Marzocco będzie wiedziało skąd steruje ekspresem do kawy, to wypada tylko pogratulować "przezorności" ;).
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2022, 09:16:35 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi