Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra  (Przeczytany 71587 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #135 dnia: 16 Listopad 2022, 09:02:43 »
Tylko jak ustalić, że dany profil idealnie pasuje dla danego ziarna w zrobieniu espresso i kto potem to zweryfikuje, że to najlepsze espresso? Ja jestem za chudy w uszach, dlatego pisałem w odniesieniu do siebie, gdyż wolę nie komplikować sobie  kawowego życia  :) Na pewno są kawosze, którzy szybko zrobią najwłaściwsze profilowanie dla danego ziarna.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #136 dnia: 16 Listopad 2022, 09:32:33 »
W "klasycznym" profilu też mamy spore zróżnicowanie. Z jednej strony dźwignia i charakterystyka jej sprężyny. Z drugiej strony przeróżne patenty na preinfuzję: zerowe ciśnienie, małe ciśnienie, mały przepływ, sprężyny, tłoki, komory itp. itd.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #137 dnia: 16 Listopad 2022, 09:41:15 »
Miałem na myśli bardziej zaawansowane maszyny w rodzaju: Decent, Rocket r91.
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #138 dnia: 16 Listopad 2022, 09:42:44 »
To dwubojlerowiec ,zasadniczo niczym specjalnym się nie różni od innych dwubojlerowcow z saturowaną grupą
Różni się baardzo od  innych DB. Od tych z saturowaną grupą pewnie też bo trochę inna zasada działania, ale też nie ma co porównywać bo ceny takich ekspresów będą podobne. Nie bardzo rozumiem czemu LM nie zapewni powtarzalności, raczej odwrotnie. Z tym profilowaniem to są takie paciorki dla dzikich ludzi, dlatego duże firmy w to nie idą, jeszcze mają szacunek do klienta. Jeszcze :)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #139 dnia: 16 Listopad 2022, 09:43:58 »
Na pewno są kawosze, którzy szybko zrobią najwłaściwsze profilowanie dla danego ziarna.
Na pewno  nie :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #140 dnia: 16 Listopad 2022, 10:23:45 »
Nie bardzo rozumiem czemu LM nie zapewni powtarzalności, raczej odwrotnie

zdefiniuj powtarzalność(bo to wiele zmiennych ) stad Decent podany jako przykład bo jest w stanie powtórzyć w zasadzie dowolna ilośc zmiennych.No i istotne- sensoryka i upodobania każdego z Nas będą inne :).

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #141 dnia: 16 Listopad 2022, 11:04:07 »
stad Decent podany jako przykład bo jest w stanie powtórzyć w zasadzie dowolna ilośc zmiennych
Pisałem już o tym, na WBC kallibrują się na paletach kawy, jednego rodzaju, ty chcesz to zrobić w domu na 250gr, dobra, zaszalałeś i testujesz na kilogramie :) Dla mnie to niepoważne jest, na  pewnym poziomie na którym tutaj staramy się pisać po prostu głupie.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #142 dnia: 16 Listopad 2022, 11:09:32 »
To nie jest odpowiedz na zadane wyżej pytanie ?, co mam testować na kilogramie ?watek dotyczy profilowania , jego przydatności  lub nie w odniesieniu do nowego ekspresu LM który rzeczonej funkcji nie posiada i ewentualnej zasadności zakupu maszyny np jak Decent która różne zmienne składające się na profilowanie może powtórzyć , co jest głupie sprecyzuj? Pisanie ogólnie na forum czy pisanie o profilowaniu?,czyba ze chodzi Ci o mój poziom pisania?, jeśli jest głupi tez prosiłbym o sprecyzowanie co konkretnie jest głupie bym mógł zaczerpnąć wiedzy i zmądrzeć.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2022, 11:11:36 wysłana przez rollo45 »

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #143 dnia: 16 Listopad 2022, 13:18:37 »
Czytam i coraz mniej mi się podoba ten sprzęt  :Bicz:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #144 dnia: 16 Listopad 2022, 14:32:56 »
Czytam i coraz mniej mi się podoba ten sprzęt  :Bicz:
A co dokładnie? Bo mnie coraz bardziej.  Jedyne to muszę na żywo zobaczyć, jak rozwiązany jest sposób napełniania wody, bo często ją uzupełniam.
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 802
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #145 dnia: 16 Listopad 2022, 16:56:46 »
Ja się poważnie zastanawiam - sama forma bardzo mi odpowiada, możliwości także. Mam stosunkowo nowy DB  z którego jestem bardzo zadowolony, ale LM jednak kusi.

Decenta chciałbym mieć na jakiś tydzień czasu, do zabawy ustawieniami i obserwacji jak działa profilowanie. Korzystam czasem z profilowania ręcznego, ale to raczej z powodu  nietypowych własności kawy i kłopotów z prawidłową ekstrakcją, a nie jej smakiem.
No i ten tablet... a może by tak ekran 35", ze streamingiem i jako telewizor do kuchni
   


« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2022, 17:21:30 wysłana przez fill »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5441
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #146 dnia: 16 Listopad 2022, 17:43:33 »
Recenzje z HB:

https://www.home-barista.com/blog/la-marzocco-linea-micra-espresso-machine-review-t83283.html

Conclusions

I went into this espresso machine thinking I would not be impressed, but now I will state the opposite. It is a nice machine that definitely competes with levers. I cannot say anything in regards to flow valves, mods, or anything pump specific that may be present on other pump machines but not lever machines. I also do not have a good understanding of the price point of $3900, but from using and inspecting the Linea Micra, I do not believe the price is too high from a component quality standpoint.

Ryan
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2022, 18:24:36 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kabzior

  • Wiadomości: 835
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #147 dnia: 16 Listopad 2022, 18:23:17 »
To wygląda trochę słabo

This is my biggest beef. The shot temperature can only be adjusted via the app. Despite the machine having bluetooth (it's used to connect it to your home WiFi), you have to establish an account and log in to LM Home to adjust the machine. First off, this is a ridiculous invasion of privacy. Second it is buggy. I got locked out after a bug caused it not to recognize my password nor allow me to reset it. The machine should be adjustable locally via bluetooth, and not require logging into the LM servers. Everything about the Linea is understated and no fuss, except for this absurdity.

Tak samo bardzo jak zaimponowała mi implementacja sterowania oboma bojlerami zdalnie, równie mocno zgasiła mój entuzjazm informacja, że robi się to tylko przez aplikację i to po wifi po stworzeniu konta online. Ideałem by było gdyby można to robić i guziczkiem na ekspresie i appką (ale lokalnie przez BT!), natomiast jeśli mam mieć sterowanie tylko przez apkę po wifi to chyba wolę go nie mieć wcale :(

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #148 dnia: 16 Listopad 2022, 18:29:15 »
Dobrze, że zostawili uruchamianie pompy. :P Bardzo specyficzne rozwiązanie.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1445
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #149 dnia: 16 Listopad 2022, 18:30:55 »
ale jeśli chodzi o najważniejsze czyli smak espresso porównują jakościowo do dźwigni a grupa określają konstrukcyjnie  jedna z najlepszych od LM i zdecydowanie lepsza od LMLM:) brzmi ciekawie :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi