Autor Wątek: Zaworek antydepresyjny / vacuumbreaker. Który typ jest Waszym faforytem?  (Przeczytany 2155 razy)

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Zawsze sprawdzam zawory pary i dostępność pary, przed jej użyciem. Ale zgoda, różne rzeczy się dzieją, gdy niezbyt rozgarnięty jest personel kawiarni...
Dawno temu kiedy nie było zaworków antydepresyjnych problem pierwszego grzania bojlera rozwiazany był chwilowym otarciem zaworu parowego w celu zainicjowania spadku ciśnienia i dalszego dogrzewania. 

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Pytam poważnie bo widzę że prawdopodobnie upatrzyłeś sobie mnie jako nowy cel, nie wiem może za spokojnie było? :)
Nie było tematu, serio ;) Sztama ;)
Zawsze sprawdzam zawory pary i dostępność pary, przed jej użyciem. Ale zgoda, różne rzeczy się dzieją, gdy niezbyt rozgarnięty jest personel kawiarni...
To nawet nie o to chodzi, producent mógł zwyczajnie nie przewidzieć takiej sytuacji i elektrozawór, który ma odpowietrzać bojler może się nie otwierać już w trakcie pracy (kiedy już raz zadziałał po włączeniu ekspresu). Jeśli będziesz miał okazję i ochotę to możesz to sprawdzić tak z ciekawości.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Spoko, raczej działa to poprawnie w takiej sytuacji. Nie jest ten zawór związany li tylko z inicjalizacją maszyny.

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Nie wiem czy w starym Dosatronie nie spotkałem się właśnie z taką sytuacją. Albo Elektra Kappa, która pokazywała "machine ready", po tym jak ktoś właśnie całą wodę wydoił i ciśnienie zerowe w bojlerze.

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Teraz będę się czepiał, trochę za dużo wątków tworzysz o tej samej tematyce ;)

https://www.home-barista.com/forums/userpix/6627_vacuum_breaker-1.jpg

O-ring 2015 wymieniasz minimum co pół roku i masz święty spokój w cenie łyka dobrej kawy. Da się żyć ;)
6 mcy to nawet nie jest w połowie drogi bo o/ring wytrzymuje 18 miesięcy. Uczciwie więc i nadal z zachowaniem bezpieczeństwa jest 12 mcy.
Nowy typ SMA wytrzymuje 24 miesiace i tu gdzie mieszkam jest wymieniany co roku. Na stronie La Marzocco technical bulletin #155 jest opisany i wylansowany "The new SMA vacuum breaker has a significantly
longer lifespan in comparison to the classic
vacuum breaker" co nie jest prawdą ponieważ significantly (znacząco) to chyba nie mieli na myśli że wytrzyma 6 miesięcy dłużej. W innym poście napiszę o modyfikacji tego zaworka czy wolałbyś żebym napisał tutaj?

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Rozwiązanie było dostępne od lat , ściągawka była w maszynie/podłączenie ciśnieniomierzy.Pomysł wpadł mi do głowy któregoś wieczoru,następnego ranka pojechałem do sklepu (pracuję również jako technik chłodniczy) i kupiłem kapilarę HP - LP 700mm oraz redukcje/adaptery 1/4", męski i damski i przerobiłem 3 grupową Linea Classic *dwugrupowa to 500mm kapilara.Przesunięcie zaworka na przedłużaczu z kapilary i montaż na dolnym lewym przednim otworze wiatraczka chłodzącego PCB 80x80mm w modelu Linea Classic i FB70 a w modelach Linea PB, GB5 i FB80 mniej więcej w okolicy tam gdzie jest zwykle umieszczone okienko poziomu wody w Linea Classic. Chodzi o zwykłe odsunięcie zaworka od zabójczej temperatury. Cisnienie 1,5 Bar wytrzyma ten o/ring bez problemu przez dlugie lata, to temperatura załatwiała dotychczasowe zaworki, włacznie z SMA którego nie uważam za żadną innowację, podobnie jak kolby La Marzocco z o/ringami na rozłączanej wylewce kolby [emoji38]. Pomysł jest dość nowy więc nie ma jeszcze konretnej odpowiedzi ile polata zaworek po takiej modyfkacji, stawiam na 5 lat. W takiej konfiguracji stosuję zaworek antydepresyjny z rurką odprowadzającą i podłączam pod wężyk silikonowy *drain box.

ps.tak samo bede eksperymentował z pressostatem.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2022, 10:17:06 wysłana przez Andi1978 »

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.

[/quote]
Ale robisz troszkę bałagan ;) Chociaż koniec końców o tym decyduje moderacja. Można też na przykład jak widzisz odpowiedzieć na dwa posty bez pisania dwóch postów jeden pod drugim ;)
[/quote]
trzeba być chwię na forum zeby zaznajomić się ze wszystkimi trickami pisania i wstawiania na forum. jestem tu nowy, konto mam od killku miesiecy ale uzywam od kilku dni.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Wyprowadzenie zaworka poza bojler na pewno przyczyni się do jego długiej i bezawaryjnej pracy  [emoji106]. Warto podsunąć pomysł producentowi...

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Wyprowadzenie zaworka poza bojler na pewno przyczyni się do jego długiej i bezawaryjnej pracy  [emoji106]. Warto podsunąć pomysł producentowi...
Producent woli SMA i wymieniać go każdego roku, z tego są pieniądze a nie z tego żeby o zaworku zapomnieć na 5 lat

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
FB80 zaworek antydepresyjny przeniesiony od zabójczej temperatury w miejsce gdzie będzie mu dużo lepiej, około 50 Celsius jeśli bojlery wyizolowane.

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Zaworek „check valve” z teflonową membraną.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi