Autor Wątek: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów  (Przeczytany 15448 razy)

Offline MSL

  • Wiadomości: 702
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Maj 2022, 13:52:39 »
Kompletny nonsens. Nie było tutaj żadnego "chamstwa i dyskryminacji", zwyczajne zwrócenie uwagi, wynikające z faktu, że ciężko go zrozumieć. Patrząc na jego wiadomości mam trudność z odróżnieniem kiedy pisze żartobliwie, a kiedy(jeśli) złośliwie.

Na każde zwrócenie uwagi odpowiada, że to chamstwo i dyskryminacja. Przecież to absurd - to tak jakbym ja poszedł na dowolne japońskie forum i zaczął pisać tam moim łamanym japońskim, a następnie dziwił się, że ludzie tam krzywo patrzą / zwracają mi uwagę, że piszę w sposób niepoprawny - no naprawdę?

Andrzej powyżej słusznie to podsumował.

Moim zdaniem w takim przypadku sam powinien wykazać jakieś minimum kultury i pokory, skoro dopiero się uczy naszego języka, a póki co pokazuje jedynie niczym nieuzasadnioną agresję i brak kultury.

Oczywiście istnieje również możliwość wspomniana wcześniej - że ktoś sobie zwyczajnie jaja robi.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2022, 14:03:38 wysłana przez MSL »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1180
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #76 dnia: 26 Maj 2022, 13:56:51 »
Tak czy owak, źle świadczy o nim to, że nazywa chamstwem i nietolerancją każdą uwagę. Smutne to i tyle.

Nie byłbym taki pewien czy to Gruzin. Niektóre zdania składa dobrze, a niektóre jakby na siłę źle. Może to zwykły troll, tym bardziej że jedne z jego pierwszych postów polegały wyłączanie na docinkach jak dobrze pamiętam.

Dziwnym trafem jakoś wszystko rozumie ten Gruzin. Ciekawy przypadek.

Z ust mi to wyjąłeś.

Ktoś pewnie robi sobie bekę i trolluje.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #77 dnia: 26 Maj 2022, 15:46:01 »
Ja już wam nie będę pisał bo wy jesteście niewyrozumiałe i dyskryminujecie a potem jeszcze przychodzi człowiek i ma czelność powiedzieć ze nikt takich rzeczy nie robi. To jest chore.
lol

Offline popcorn

  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #78 dnia: 26 Maj 2022, 15:48:30 »
Dzięki! :ok:
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Maj 2022, 16:55:16 »
Polacy są nietolerancyjni wobec inności.   Od obcokrajowców wymagają perfekcyjnego polskiego, a sami będąc za granicą dowiadują się jak niski jest ich poziom angielskiego.

No tak, a Tyś, miejscowy Szkot, od oceniania "Polaków". nike21 zaproponował pisaninę w eng. (jako alternatywę), to z miejsca MrBobert zaatakował go za składnię. MrBobertowi kibicować warto, jeśli (w istocie) uczy się polskiego, acz mógłby uprzedzić, na co nike21 zwrócił uwagę.
Może wówczas dowiedzielibyśmy się, jak w ojczystym języku MrBoberta jest z interpunkcją, której brak razi nie dlatego, że "jedynka z polskiego", tylko po prostu trudno zrozumieć.
Inna rzecz, z jakim przekazem zagościł na wątku i co jego zdaniem - Dzisiaj o 12:51:12 - jest chamstwem. Zaiste mimoza, co skłania do refleksji nad uwagą Dawid1144-a.

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 205
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #80 dnia: 26 Maj 2022, 18:16:36 »
Polakom się wmawia brak tolerancji, natomiast fakty mówią, ze jesteśmy jednym z najbardziej tolerancyjnych i przyjaznych obcokrajowcom narodów.
@MrBobert:) zamiast się obrażać, po prostu napisz kim jesteś i że się uczysz dopiero polskiego (jeśli tak faktycznie jest) - wtedy każdy podejdzie ze zrozumieniem i nie będzie problemu.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2052
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #81 dnia: 26 Maj 2022, 18:48:38 »
A tak liczyłem że coś ciekawego się dowiem w temacie..

Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów

A tutaj  :-[

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1133
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #82 dnia: 26 Maj 2022, 19:26:17 »
Też proponuję wrócić do tematu, bo kawa słabo smakuje  [emoji14]
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #83 dnia: 26 Maj 2022, 19:30:13 »
bez kompromisów

No przecież nie ma :-)

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 205
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #84 dnia: 27 Maj 2022, 00:21:37 »
Wracając do tematu. Swego czasu moje zainteresowanie wzbudził Crem One Dual Boiler PID R-LFPP WT/WC - ten z programowalnym profilowaniem. Bardzo ciekawe jest tam profilowanie na podstawie przepływu wody a nie w funkcji czasu (a zatem sterowanie wolumetryczne). Są też inne tego typu maszyny - było gdzieś o tym na forum. Niestety dostępność jest słaba i nie bardzo jest gdzie zobaczyć ekspres w akcji. Koszt ok 12 tyś.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #85 dnia: 27 Maj 2022, 07:43:25 »
tyś

 "tys.", pls

Ten Crem One faktycznie "bez kompromisów" :-) 35kg, choć rozmiary nie zabójcze.
I niebrzydki.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5102
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Maj 2022, 08:18:32 »
Dziwnym trafem jakoś wszystko rozumie ten Gruzin. Ciekawy przypadek.
W tym nie ma nic dziwnego. Często jest tak, że ludzie rozumieją obcy język, ale nie chcą go używać, z różnych powodów. Albo po prostu używa translatora...

Offline Sparhawk Mężczyzna

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #87 dnia: 27 Maj 2022, 11:47:46 »
A tak liczyłem że coś ciekawego się dowiem w temacie..

Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów

A tutaj  :-[

Jka

„A jego imię to czterdzieści i cztery” :D. Ja to już ten temat kilka dni temu na straty spisałem… Jeśli udało się jednak zawrócić nurt w rzece to podzielę się doświadczeniami.

Mianowicie odwiedziłem w środę kolegę @nike21 na oględziny Lelita i mały teścik ekspresu w akcji. Kolega miał załadowaną w młynie starą kawę (żeby nie wyrzucać - ja takie podejście szanuje!) więc przywiozłem ze sobą paczkę Ariadny na testy. Co prawda nie udało się nam idealnie skalibrować, bo parametrów na Biance można kontrolować sporo i zbyt dużo na raz chcieliśmy zmieniać :), a że zeszło pół paki i minęła dobra godzinka to uznaliśmy, że kończymy.

Ekspres bardzo mi się spodobał - jest piękny, jak na DB wręcz kompaktowy i robi naprawdę smaczną kawę. Blachy nie mierzyliśmy, woleliśmy zaparzyć espresso :D. Pomimo wciąż nieoptymalnych parametrów kawa wychodziła smaczna już od 2-3 shota.

Przy kalibracji trafiliśmy w pewnym momencie na problem ze zbyt słabym ciśnieniem na grupie - pomimo łopatki od przepływu ustawionej na maksa. Trochę mnie to zaniepokoiło - w mojej opinii prawdopodobnie trzeba by było ją przeregulować aby uzyskać lepsze rezultaty (rezygnując wtedy niestety z możliwości zupełnego odcięcia dopływu na grupę za jej pomocą). To w sumie jedyna rzecz, którą zanotowałem na minus, choć na pewno istotna. Jestem ciekaw czy przy zmianie innych parametrów dałoby się osiągnąć idealne espresso na domyślnym zakresie łopatki.

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #88 dnia: 27 Maj 2022, 11:54:57 »
Flow control w Bianca się zapycha i trzeba go regularnie czyścić, może stąd te spadki ciśnienia. Chyba, że ekspres nowy.

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #89 dnia: 27 Maj 2022, 12:02:04 »
Przy kalibracji trafiliśmy w pewnym momencie na problem ze zbyt słabym ciśnieniem na grupie - pomimo łopatki od przepływu ustawionej na maksa. Trochę mnie to zaniepokoiło - w mojej opinii prawdopodobnie trzeba by było ją przeregulować aby uzyskać lepsze rezultaty (rezygnując wtedy niestety z możliwości zupełnego odcięcia dopływu na grupę za jej pomocą). To w sumie jedyna rzecz, którą zanotowałem na minus, choć na pewno istotna. Jestem ciekaw czy przy zmianie innych parametrów dałoby się osiągnąć idealne espresso na domyślnym zakresie łopatki.

Wystarczył jeszcze drobniejszy przemiał i teraz bez problemu manometr na grupie dobija do 10 bar ;). Poza tym Bianca ma możliwość zaprogramowania preinfuzji i dodatkowo programowalny low flow mode. Wtedy możesz bez bawienia się wiosłem mieć ustawiony ekspres pod daną kawę.

Flow control w Bianca się zapycha i trzeba go regularnie czyścić, może stąd te spadki ciśnienia. Chyba, że ekspres nowy.

Miesięczny, 196 shotów w totalu...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi