Autor Wątek: Kawa "wysokogatunkowa" czy kawa "premium"  (Przeczytany 2157 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Kawa "wysokogatunkowa" czy kawa "premium"
« dnia: 08 Grudzień 2014, 15:14:40 »
Dziś dostałem maila reklamowego o takiej treści:
Szanowni Państwo, 
 
jesteśmy importerem kaw klasy Premium.
Kawy palone są w dniu zamówienia przez palarnię manufakturową co oznacza iż proces palenia odbywa się ręcznie a ziarna kawy suszone są powietrzem, co gwarantuje najlepszą jakość kawy. Zapraszam do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.Pozdrawiam,
Joanna Wandzik
Cynamon & Wanilia
Kawy premium z całego Świata

Wcześniej w innym wątku nie dostaliśmy odpowiedzi odpowiedzi na pytanie co to takiego kawa "wysokogatunkowa"
Myślę, że nazwa wysokogatunkowa nie wymaga dokładniejszych wyjaśnień - jest to po prostu kawa wysokiej jakości

Więc mam pytanie co wybrać na "święta"  ;) Wysokogatunkową czy premium ? Która lepsza ? A może poczekać na kawę "platinium" ? Bo "Gold" już na rynku jest  ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2014, 15:16:48 wysłana przez maro »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa "wysokogatunkowa" czy kawa "premium"
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2014, 15:39:35 »
ziarna kawy suszone są powietrzem
No fakt - powietrzem lepiej się suszy niż wodą :) ciekawe jaki są inne metody suszenia kawy :D

Ja bym poczekał na wersję Rhodium - brzmi lepiej niż platyna, i tak "obco" ;)
LMWDP #469

Offline piotr Mężczyzna

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropres, Bialetti Brikka, Sama Export, La Cimbali m21
  • Młynek: Dienes, Concept KM5120, Mazzer S.J
Odp: Kawa "wysokogatunkowa" czy kawa "premium"
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2014, 19:17:07 »
Zerknąłem na ich stronę, ceny dość wysokie ale zdjęcia bardzo ładne ziarenka takie błyszczące takie premium. Jeżeli tak wyglądają w realu to szerokim łukiem trzeba omijać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi