Autor Wątek: zestaw młynek+ekspres do 8-9k  (Przeczytany 3140 razy)

Offline elvvis

  • Wiadomości: 4
zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« dnia: 20 Listopad 2021, 13:35:24 »
Witam wszystkich , mój pierwszy post na forum. Wiem , że jest takich sporo , ale proszę o wyrozumiałość.
Na co dzień pijam niestety "kawę" z Nespresso , jednak chciałbym to zmienić.
W domyśle , ambitnie nauczyć się przygotowywania dobrego espresso i umiejętności jego modyfikowania.
W tej chwili nie ogarniam niczego co jest związane z ekspresami i młynkami poza jako taką teorią , poczytuje trochę , jednak ogrom sprzętu trochę przytłacza.

Potrzebuje ekspresu na użytek domowy - ja i żona w sumie  średnio 4-6 kaw dziennie , okazjonalnie rodzina. Głównie espresso i cappuccino, bez innych wynalazków.
Chciałbym na ekspres i młynek przeznaczyć w sumie 8 max 9 tysięcy zł.
Zależy mi na tym , żeby nie trzeba było go rozgrzewać przez jakiś bardzo długi czas, czasami szybka kawa z rana i do roboty , ale nie chcę automatów.
Estetyka bez znaczenia, żona akceptuje wszystko ;)
Jestem z Wrocławia i szczerze nie wiem czy jest tu jakieś miejsce gdzie mógłbym pomacać, obadać konkretny sprzęt , dlatego zwracam się do Was.
Dziękuje.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 356
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2021, 16:43:37 »
Bierz ascaso duo pro pid i ceado e5p
Albo jakiś mały hx typu lelith mara/rocket appartamento i niche zero

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 680
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2021, 17:35:11 »
Ekspres: Profitec pro 300
Młynek: nadchodząca eureka single dose
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

skansen

  • Gość
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2021, 18:07:50 »
W tej chwili nie ogarniam niczego co jest związane z ekspresami i młynkami poza jako taką teorią , poczytuje trochę , jednak ogrom sprzętu trochę przytłacza.
Rozważ na początek zestaw używany, np. tu jest fajny, komplet:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11552.0
Poużywasz kilka miesięcy i będziesz miał lepszy obraz. Będzie Ci łatwiej zdecydować czy na przykład potrzebujesz podłączenia ekspresu do wody, czy nie; czy SD jest dla Ciebie itd. itp.

Jeśli zaś chodzi o sprzęt nowy to ciężko napisać coś nowego. Przy takich kryteriach brałbym Sage Dual Boiler/Lelit Elizabeth/Rancillo Silvia Pro X i do tego Eureka Mignon XL lub jeśli budżet wystarczy to Ceado E37J.   
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2021, 18:23:12 wysłana przez skansen »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2021, 08:43:27 »
Tak jak poprzednik: młynek to nadchodząca eureka single dose, dopisz się w wątku do listy na zamówienie,  chyba że masz możliwość przez kogoś zakupić Niche Zreo w UK.
Ja bym szukał do tego jakieś ekspresu z możliwością podłączenia do wody i odpływu.


Offline elvvis

  • Wiadomości: 4
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2021, 16:58:20 »
Dziękuje bardzo ze propozycje , zabieram się za czytanie   kawka


Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopad 2021, 22:09:07 »
Ja bym szukał do tego jakieś ekspresu z możliwością podłączenia do wody i odpływu.

A niby na co mu to tak od razu?  Pisał, że dopiero zaczyna,  ma budżet 8-9 tys. a ty mu proponujesz ekspres z pompą rotacyjną.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopad 2021, 22:31:22 »
@elvvis

Moja propozycja jest taka:

1/ Młynek Ceado E5P (żarna 64 mm) 2700 zł, łatwy w obsłudze i konserwacji.
2/ Ekspres Quick Mill Andreja Premium z wymiennikiem ciepła (HX, grupa zaparzająca E-61), umożliwia łatwe spienianie mleka równolegle z robieniem  espresso.  Ok. 6500 zł.

Mieścisz się w budżecie i dostajesz sprzęt od bardzo dobrych  firm, w tym młynek  jednego z najlepszych  producentów z profesjonalnymi żarnami 64 mm. 

Lepiej kupcować cały sprzęt u jednego dostawcy, wówczas możesz liczyć na większy rabat za który nabędziesz konieczne akcesoria jak  tamper, odbijak etc.

Niemal każdy ekspres z bojlerem i grupą E-61 w cenie do 15 tys. będzie rozgrzewał się ok. 30 min. Prostym obejściem problemu jest inteligentna wtyczka za kilkadziesiąt zł sterowana przez WiFi, która włączy ci ekspres o dowolnej porze. 
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2021, 22:39:26 wysłana przez ROSS JB »

Offline maciek-rz Mężczyzna

  • Wiadomości: 192
  • Ekspres: Asacso Uno Prof + Melitta Aroma Signature + Drip
  • Młynek: Eureka Zenith 65E + Ceado E5SD
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopad 2021, 00:40:38 »
https://www.konesso.pl/product-pol-4039-Ekspres-do-kawy-Lelit-Bianca-PL162T.html

Do tego w promo Eureka Zetnih65 i można pewnie zawojować świat

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Listopad 2021, 01:54:05 »
Bezzera MAGICA S MN PID 6260 ,- !! Kilku forumowiczów posiada ten sprawdzony model. :taktak:

https://www.coffeesite.pl/bezzera/301-bezzera-magica-s-pid.html

EUREKA ZENITH CLUB 60E  2049,-

Eureka Zenith E65  2599,-

EUREKA Atom 60E 2935,-

Ceado e5p 2780,- /posiadam e6p polecam/

Kupując u dystrybutora komplet ekspres + młynek dostajesz rabat.

Dobrze zagospodarowany podany przez Ciebie budżet  kawka   :D



« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2021, 01:59:33 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline El Espreesso

    • coffeesite.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 208
    • Coffeesite.pl
  • Ekspres: Bezzera, ECM, Profitec, Rocket, Rancilio, La Pavoni, Quick Mill, Elektra, Jura.
  • Młynek: Ceado, Macap, Fiorenzato, Bezzera, Rancilio, ECM, Profitec.
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Listopad 2021, 09:40:50 »
ekspres:
Rocket Appartamento,
Bezzera MAGICA S MN
Bezzera MAGICA S MN PID
młynek:
Fiorenzato F4 E nano
Ceado e5p

Jeśli ma Pan wątpliwości i inne pytania do rozwiązania zachęcamy do kontaktu, wyjaśnimy co, jak i dlaczego
z pozdrowieniami zespół Coffeesite :)

The best coffee solutions!

Rabaty na ekspresy, młynki, akcesoria i kawę!

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Listopad 2021, 11:56:39 »
Bianka  :ok: chyba najwięcej możliwości zabawy :) Stalowe bojlery, no i promocja niczego sobie

Offline elvvis

  • Wiadomości: 4
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Grudzień 2021, 16:07:57 »
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi . W sumie zwiększył mi sie trochę budżet i nyślę  o Quick Mill Vetrano 2B . Widzę jest on dostępny w Coffesite w Nadazynie i sklep oferuje bezpłatne szkolenie ? Czy warto tam podjechać, ktoś miał okazję się przekonać ? Jestem zielony w temacie obslugi wiec pewnie przydałoby sie takie przeszkolenie. Musiałbym sie z Wrocławia pofatygowac.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Grudzień 2021, 19:44:42 »
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi . W sumie zwiększył mi sie trochę budżet i nyślę  o Quick Mill Vetrano 2B . Widzę jest on dostępny w Coffesite w Nadazynie i sklep oferuje bezpłatne szkolenie ? Czy warto tam podjechać, ktoś miał okazję się przekonać ? Jestem zielony w temacie obslugi wiec pewnie przydałoby sie takie przeszkolenie. Musiałbym sie z Wrocławia pofatygowac.


Absolutnie polecam firmę, warto pojechać na miejsce, wiem że to jest wyprawa ale po wizycie będziesz mądrzejszy o wiedzę tam uzyskaną. Mają duży wybór ekspresów i młynków dostępnych „od ręki”.
Aktualny jak i poprzedni sprzęt kupowałem w Coffesite. QM Vetrano DB z PID to maszyna z górnej półki.
Ale nie zdziwię się jak byś po wizycie w Nadzarzynie wyjechł z Rocket R58 Cinquantotto czy Bezzera Matrix  :lol2:

coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: zestaw młynek+ekspres do 8-9k
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Grudzień 2021, 21:49:28 »
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi . W sumie zwiększył mi sie trochę budżet i nyślę  o Quick Mill Vetrano 2B . Widzę jest on dostępny w Coffesite w Nadazynie i sklep oferuje bezpłatne szkolenie ? Czy warto tam podjechać, ktoś miał okazję się przekonać ? Jestem zielony w temacie obslugi wiec pewnie przydałoby sie takie przeszkolenie. Musiałbym sie z Wrocławia pofatygowac.


Absolutnie polecam firmę, warto pojechać na miejsce, wiem że to jest wyprawa ale po wizycie będziesz mądrzejszy o wiedzę tam uzyskaną. Mają duży wybór ekspresów i młynków dostępnych „od ręki”.
Aktualny jak i poprzedni sprzęt kupowałem w Coffesite. QM Vetrano DB z PID to maszyna z górnej półki.
Ale nie zdziwię się jak byś po wizycie w Nadzarzynie wyjechł z Rocket R58 Cinquantotto czy Bezzera Matrix  :lol2:


Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi . W sumie zwiększył mi sie trochę budżet i nyślę  o Quick Mill Vetrano 2B . Widzę jest on dostępny w Coffesite w Nadazynie i sklep oferuje bezpłatne szkolenie ? Czy warto tam podjechać, ktoś miał okazję się przekonać ? Jestem zielony w temacie obslugi wiec pewnie przydałoby sie takie przeszkolenie. Musiałbym sie z Wrocławia pofatygowac.


Absolutnie polecam firmę, warto pojechać na miejsce, wiem że to jest wyprawa ale po wizycie będziesz mądrzejszy o wiedzę tam uzyskaną. Mają duży wybór ekspresów i młynków dostępnych „od ręki”.
Aktualny jak i poprzedni sprzęt kupowałem w Coffesite. QM Vetrano DB z PID to maszyna z górnej półki.
Ale nie zdziwię się jak byś po wizycie w Nadzarzynie wyjechł z Rocket R58 Cinquantotto czy Bezzera Matrix  :lol2:



Potwierdzam i również zdecydowanie rekomenduję !
Moja historia przed wizytą w Nadarzynie byłą taka - naoglądałem się się milion testów na YT i kupiłem w necie młynek i ekspres. Młynek wprawdzie doszedł, ale pierwszego wieczoru przestał działać i od razu odesłałem. Na ekspres nie mogłem się doczekać więc pojechałem do Nadarzyna. A tam - mega miłą atmosfera, super kompetentny człowiek - poświęcił mi sporo czasu i przekazał dużo wiedzy. Po tym wszystkim skończyło się na urządzeniach jakie mam w opisie :-)
Myślę, że z tym budżetem już śmiało możesz jechać - dorzucisz jeszcze troszkę i wyjedziesz z urządzeniami co do których będziesz pewien, ze ograniczeniem nie są one na początku tylko Twoja technika  [emoji38]
Ale dzięki nim szybko dojdziesz do poziomów wyższych niż w niejednej kawiarni. :ok:
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi