Autor Wątek: Zassenhaus Mokka-renowacja  (Przeczytany 2373 razy)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Zassenhaus Mokka-renowacja
« dnia: 10 Październik 2014, 17:06:44 »
Dotarł do mnie młynek Zassenhaus Mokka, dokładnie taki jak na załączonym obrazku. Chciałem go rozkręcić i dokładnie przeczyścić żarna i odrestaurować pozostałe części mechanizmu mielącego.
Mam jednak problem, ponieważ nie mogę go rozkręcić  :o Udało mi się odkręcić korbę, śrubki mocujące od góry i jedną od tyłu i w żaden sposób nie mogę wyjąć całego mechanizmu mielącego. Macie jakiś pomysł jak go skutecznie rozkręcić i dobrać się do żaren?
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2014, 17:09:14 wysłana przez picasso83 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zassenhaus Mokka-renowacja
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2014, 17:17:51 »
Wygląda, że powinna zejść cała góra. Może tu coś podpatrzysz:

Raz
Dwa
Trzy
Cztery

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Zassenhaus Mokka-renowacja
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2014, 17:28:59 »
te 4 śrubki na górze powinny wszystko uwolnić - może czas "przykleił" stal do drewna. Proponuję delikatne opukanie.

edit1: chyba że jest jeszcze śrubka ukryta pod logo z przodu  ??? symetrycznie do tej z tyłu.

edit2: zajrzyj przez szufladę - może masz to skręcone tak jak w @Donkiszota przykładzie numer 3. Wtedy musisz denko wytargać jakoś

edit3: pierwszy strzał miałem celny - śruba pod logo z przodu - zobacz tu
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2014, 17:37:39 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Zassenhaus Mokka-renowacja
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2014, 21:01:12 »
Dzięki za pomoc DrUsagi :kwiat:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi