Autor Wątek: La San Marco Flexa E  (Przeczytany 4183 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1713
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La San Marco Flexa E
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Luty 2019, 20:58:30 »
Co ma puścić? Nie wygląda na glicerynowy. Spytaj w ATP.

Jak manometr od Rancilio, był tak samo przekręcony, otworzyłem go i później, już nie dało się go złożyć. Też nie był glicerynowy. Dlatego sądzę, że tutaj będzie podobnie.
@Jeżyk, to będzie ciekawe rozwiązanie. Kupie manometry i pójdę wyciąć. Czy ten drugi/dodatkowy manometr, mogę kupić obojętnie jaki? Na jakie parametry zwrócić uwagę, jakie przyłącza?

Aaa, czy w tym ekspresie, muszą działać obie grzałki? Wiadomo, chodzi o prąd. Jakbym nie chciał w danym momencie pary, ekspres chyba nie ma takiej funkcji, ale może można zamontować wyłącznik grzałki bojlera parowego?

edit:
PS pisałem z ATP, po kilu mailach odpisali w końcu z diagramem do Flexy. Jak nie znalazłem części po numerach ze specyfikacji, zaproponowali żebym im je podał i wycenią. Po kilku moich mailach z przypomnieniem, kontakt się urwał. Chyba nie chcą współpracować. Kupię gdzie indziej.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2019, 21:01:28 wysłana przez kawosz17 »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: La San Marco Flexa E
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Luty 2019, 22:04:34 »
Jeśli chcesz kupić dwa manometry, kup komplet. Na przykład takie: https://images92.fotosik.pl/119/81f3c58b852e1500.jpg
La San Marco Flexa E

Będą dobrze wyglądać. Ten od bojlera pary podpinasz tam gdzie był wpięty ten uszkodzony, a ten od bojlera kawowego wepnij między pompę a bojler kawowy. Musisz założyć trójnik gdzie będziesz mógł go wpiąć. Te kapilary zwinięte w sprężynę są swojego rodzaju tłumikami drgań i trzeba je tak ułożyć w ekspresie, żeby nie dotykały do niczego wewnątrz. Postępuj z tymi kapilarami delikatnie, to cienkie miedziane rurki. Jak będziesz wycinał otwór pod drugi manometr, uprzedź gości, żeby nie porysowali niczego! Wyłącznik grzałki bojlera pary to dobry pomysł. Nie wiem jak zachowa się elektronika jeśli wstawisz wyłącznik między grzałkę a jej zasilanie. Nie wiem, czy jest wszyte w elektronikę jakieś zabezpieczenie gdy po określonym czasie nie osiągnie zadanej temperatury i czy nie wyskoczy jakiś błąd blokujący pracę ekspresu. To czyste teoretyzowanie. Może być takie zabezpieczenie, ale nie musi. No i oczywiście ten wyłącznik bojlera pary daj w jakimś niewidocznym miejscu.

PS jeśli chodzi o ATP, nie ma z nimi problemu, tylko raczej dzwoń, a nie mailuj.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2019, 22:07:10 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline heniekp Mężczyzna

  • Wiadomości: 225
  • Ekspres: NS Oscar, Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: La San Marco Flexa E
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Luty 2019, 22:51:26 »
Jak manometr od Rancilio, był tak samo przekręcony, otworzyłem go i później, już nie dało się go złożyć. Też nie był glicerynowy. Dlatego sądzę, że tutaj będzie podobnie.
Pisałeś o rozszczelnieniu, a nie, że nie da się złożyć.  Mnie się udało w każdym razie otworzyć, poprawić i złożyć bez problemu, ale są różne konstrukcje, ni zawsze się uda.
ATP-mailami też miałem trudno, telefonicznie bez problemów:)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: La San Marco Flexa E
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Luty 2019, 09:55:27 »
Jeszcze jedna sprawa. Zanim wytniesz otwór (oczywiście najlepiej byłoby gdyby był symetrycznie do tego obecnego) sprawdź czy manometr w tym miejscu się zmieści. Jeśli nie, to najlepiej będą wyglądać te manometry jeden nad drugim.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1713
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La San Marco Flexa E
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Luty 2019, 11:12:16 »
@heniekp spróbuję tą szybkę wyjąć. Jeśli to nie rozszczelni manometra. Widzę, że tam jest taka opcja. W Rancilio tego nie było.
@Jeżyk Najpierw kupię manometry i wtedy pójdę z nimi. Skoro będę wycinać i tak jeden otwór, to myślę że nie będę się ograniczać do tylko 41mm. Najwyżej powiększe pierwszy otwór. Rozumiem, żeby miały długą kapilare? A co do wyłącznika grzałki, dlaczego piszesz żeby go ukryć?
Akurat ta blacha, co na niej jest manometr, jest porysowana na wysokości grupy (pewnie od kolby). Ogólnie chciałbym wszystkie metalowe części, jakoś wypolerować.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: La San Marco Flexa E
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Luty 2019, 15:21:34 »
No to może wstaw wyłącznik obok sieciowego. Jednak sprawdź najpierw czy odcięcie grzałki bojlera pary nie unieruchomi ekspresu. Skoro chcesz polerować, to nie ma problemu. Tak, kapilary powinny być odpowiednio długie, żeby była ta spirala tłumiąca drgania. Myślę, że można założyć manometry jakie Ci się podobają. Byle się zmieściły i nie kolidowały z wnętrzem.

PS obudowę manometru możesz spokojnie zdjąć. Nie ma to nic wspólnego z szczelnością o ile nie jest to manometr z gliceryną.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2019, 16:07:05 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1713
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La San Marco Flexa E
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Luty 2019, 21:07:28 »
Manometr musi mieć od razu kapilarę czy można dokupić? Kwestia też kosztów. Rodzaj gwintu względem ekspresu, tylko 3/8 czy da radę przejściówkami połączyć? Podobają mi się (chyba :p) kwadratowe. Jeśli zakryje dziurę po starym
 

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: La San Marco Flexa E
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Luty 2019, 22:06:12 »
Zwróć uwagę jak jest montowany manometr. Jest przykręcony do blachy, a ta do korpusu ekspresu. Front jest przykręcony wkrętami do korpusu. Nie można założyć manometru do blachy, bo trudno byłoby to montować i kapilarę można uszkodzić. Kapilarę pewnie można dokupić osobno, tylko pamiętaj, że jest lutowana do manometru. Jeśli ważne są koszty, kup pojedynczy manometr do bojlera pary. Wielkość i zakres taki jak stary, lub spróbuj naprawić ten co był w ekspresie. A nuż jest sprawny. Może wystarczy wyjąc wskazówkę i ją włożyć tak jak ma być.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi