Autor Wątek: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja  (Przeczytany 42372 razy)

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja
« Odpowiedź #105 dnia: 08 Grudzień 2014, 13:27:34 »
Chyba niedokładnie zabezpieczona przed położeniem farby. Zanim sprzedałem musiałem to naprawić.
W młynie: ziarna

Lobo_M

  • Gość
Odp: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja
« Odpowiedź #106 dnia: 08 Grudzień 2014, 17:52:10 »

Na OLX pojawiła się RANCILIO SILVIA za 1400 zł z Warszawy - co mi pasuje jeżeli chodzi o lokalizację, jednak w ogłoszeniu jest bardzo mało informacji i nie wiem czy za taką cenę wg. się kontaktować ze sprzedawcą,
Ja juz jestem szczesliwym posiadaczem uzywanej RS, tą na OLX tez widziałem, nawet pisałem domsprzedawcy ale zero odzewu.

Offline utrapienie

  • Wiadomości: 2
Odp: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja
« Odpowiedź #107 dnia: 08 Styczeń 2015, 23:24:23 »
Dwa dni temu odszedł nasz wierny ekspres. Gaggia. Zakupiony używany, przetrwał z nami dobre 4 lata.
Koszty naprawy i zakupu nowych części - w tym również i grzałki, niestety są już nieco nieopłacalne.
Te 4 lata temu sporo się naszukałam ideału na moją kieszeń i nie ukrywam, że nieco wybyłam z rynku.
I chciałabym poprosić o pomoc w wyborze nowego.
Interesująca wydaje mi się oferta ekspresu na OLX - Isomac za 1300 zł (bodajże Venus, ale się nie do końca znam).

I proszę o opinię. Jasne, przeczytałam wątek i jeszcze trochę pociągniemy na kawiarce bialetti  :o, zanim być może znajdę coś sensownego, ale nie ukrywam, że brak porządnej kawy może stać się jedną z przyczyn rozwodu ;)

Offline yodi

  • Wiadomości: 81
  • Ekspres: rancilio silvia, kolba krups, FP, AP, moka, phin, drip
  • Młynek: macap, concept, porlex mini
Odp: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja
« Odpowiedź #108 dnia: 08 Styczeń 2015, 23:59:51 »
Sorry, że zapytam ale jaka to zmasowana awaria spowodowała ,że naprawa nie jest już opłacalna.  Wydawało mi się, że po to kupujemy włoskie ekspresy żeby można je było naprawiać. Minimum elektroniki, przyzwoite materiały. Do tego złota rączka i spokój na lata. Chyba że jakieś grube błędy w eksploatacji spowodowały katastrofę (spalona grzałka) albo brak konserwacji ale wtedy każdy następny sprzęt może spotkać ten sam los. No chyba że przesiadka na sprzęt z wyższej półki, to co innego.

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja
« Odpowiedź #109 dnia: 09 Styczeń 2015, 08:28:43 »
Interesująca wydaje mi się oferta ekspresu na OLX - Isomac za 1300 zł (bodajże Venus, ale się nie do końca znam).
Nie jestem do końca pewien ale wydaje mi się, że ten isomac nie ma zaworu trójdrożnego. Warto sprawdzić przed zakupem. Interesowałem się tym modelem zanim wybrałem lelita i nawet dzwoniłem po info do jednego z polskich sprzedawców

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja
« Odpowiedź #110 dnia: 09 Styczeń 2015, 09:15:45 »
Bojlerek 200ml, Isomac Giada - ale jak to starsza wersja to bojlerek ma 140ml. Jeśli faktycznie jest prawie nowy to ja bym o dowód zakupu zapytał i poprosił o zdjęcie tabliczki znamionowej - tam powinna być data produkcji. Dowiedz się czy jest od niego pudło - jak nie ma pudła i paragon się zgubił, to podejrzewam że nie sprzedaje go pierwszy właściciel. Kolba/rączka nie wygląda jak w nowych maszynach. Jak masz możliwość podjechać i sprawdzić działanie to maszyna może być warta rozważenia. W ciemno za te pieniądze bym się nie zdecydował. Zwłaszcza że nowy wyjdzie za około 1800 PLN, i to przy obecnych kursach funta - a może można taniej.

OPV ma, trójdrożnego nie ma. Sitka 53mm

EDIT - można za około 1500PLN nówkę
LMWDP #469

Offline utrapienie

  • Wiadomości: 2
Odp: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja
« Odpowiedź #111 dnia: 09 Styczeń 2015, 12:17:10 »
Sorry, że zapytam ale jaka to zmasowana awaria spowodowała ,że naprawa nie jest już opłacalna.  Wydawało mi się, że po to kupujemy włoskie ekspresy żeby można je było naprawiać. Minimum elektroniki, przyzwoite materiały. Do tego złota rączka i spokój na lata. Chyba że jakieś grube błędy w eksploatacji spowodowały katastrofę (spalona grzałka) albo brak konserwacji ale wtedy każdy następny sprzęt może spotkać ten sam los. No chyba że przesiadka na sprzęt z wyższej półki, to co innego.

Generalnie, to trochę grubsza sprawa z tym wyszła i nieco nierealna, jak się pomyśli. W ferworze przedświątecznych przygotowań ekspres spadł. A dokładnie moja 3 letnia córka pociągnęła za sobą kabel i go zrzuciła (dobrze,  że nie sobie na głowę). Nie miałam czasu zająć się jego ewentualną reanimacją w Wigilię. Potem wyjechaliśmy na Sylwestra, a po powrocie zapomniałam, że wcześniej upadł i jak go włączyłam, to chyba się coś rozszczelniło lub połamało, bo po prostu się spalił od środka! Grzałka pękła i powychodziły z niej małe sprężynki. Z jednej strony były stopione jakieś elementy, a po upadku z jednej strony okazało się że obudowa się nadłamała.
Ja o niego dbałam na tyle, że odkamieniałam i czyściłam. Odkręcałam siteczka i takie tam. Większych porządków z nim nie robiłam, bo nie byłam na tyle świadoma, że trzeba. W zasadzie traktowałam ekspres jak każdy inny sprzęt i tak jak odkurzacza oczekuję, żeby odkurzał, tak od ekspresu, żeby robił dobrą kawkę (mam nadzieję, że nie dopuszczam się profanacji ;)).
Teraz mam nieco więcej czasu, żeby nad tym posiedzieć, więc siedzę i szperam ;)

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja
« Odpowiedź #112 dnia: 09 Styczeń 2015, 14:58:17 »
No, to trzeba coś kupić i niech robi kawę.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline matijasek

  • Wiadomości: 10
Odp: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja
« Odpowiedź #113 dnia: 12 Styczeń 2015, 17:05:39 »
Witam. Zaczynam dopiero na tym forum i mam świadomość wielu braków związanych z umiejętnością parzenia kawy. Najprawdopodobniej wyjdę na ignoranta bo piszecie tutaj o jakichś profesjonalniejszych ekspresach, a ja chciałem zapytać o dwa:

Morphy Richards MR47155 Ekspres Elipta Espresso - zdziwiło mi, że ma on większe ciśnienie niż inne ekspresy...

oraz

DeLonghi ECZ351GY Scultura  ewentualnie Delonghi ECOV310BK

proszę o opinię.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 3006
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja
« Odpowiedź #114 dnia: 12 Styczeń 2015, 17:32:13 »
A który sklep polecasz?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kupno ekspresu do 1000 zł - Reaktywacja
« Odpowiedź #115 dnia: 12 Styczeń 2015, 18:22:41 »
 ;) pewnie ten co ma więcej w barach, mimo to spróbuję

@matijasek - espresso = żaden z nich, mała czarna w tym budżecie = rozwiązania alternatywne
Tak czy siak - Młynek. Bez tego nie pojedziesz daleko... Co z tego ze wybierasz auto (ekspres) jak jest ono bez silnika (młynek)
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi